بیشتر بخوانید

بیوگرافی کامل و خواندنی سید “مهدی رحمتی” همراه با عکس

بیوگرافی کامل و خواندنی سید “مهدی رحمتی” همراه با عکس

بیوگرافی “مهدی طارمی” بازیکن پورتو + تصاویر

بیوگرافی “مهدی طارمی” بازیکن پورتو + تصاویر

بیوگرافی “سوشا مکانی” به همراه عکس های لاکچری

بیوگرافی “سوشا مکانی” به همراه عکس های لاکچری

زندگینامه کامل “امید عالیشاه” و عکس های فوق العاده دیدنی وی

زندگینامه کامل “امید عالیشاه” و عکس های فوق العاده دیدنی وی

“کریستیانو رونالدو” و داستان ازدواج او با ایرناشایک + بیوگرافی

“کریستیانو رونالدو” و داستان ازدواج او با ایرناشایک + بیوگرافی

بیوگرافی و عکسهای مهرداد اولادی

بیوگرافی و عکسهای مهرداد اولادی

بیوگرافی و عکس محسن محمد سیفی و همسرش مهسا جاور

بیوگرافی و عکس محسن محمد سیفی و همسرش مهسا جاور

زندگی نامه حمیده عباسعلی کاراته کار المپیکی

زندگی نامه حمیده عباسعلی کاراته کار المپیکی

بیوگرافی سرور جباروف بازیکن استقلال

بیوگرافی سرور جباروف بازیکن استقلال

گفت و گویی با مجتبی عابدینی پدیده شمشیربازی ایران

گفت و گویی با مجتبی عابدینی پدیده شمشیربازی ایران
بیوگرافی و عکس های جالب“عادل فردوسی پور”
اولین گزارش عادل فردوسی پور در سال 73 و برنامه منتخب ورزشی بود. در این بخش از بیوگرافی سایت مجله اینترنتی فنجان زندگینامه و عکسهای “عادل فردوسی پور” گزارشگر و مجری ورزشی اهل کرمان را می خوانید.

بیوگرافی و زندگینامه‌عادل فردوسی پور

  • نام :عادل 
  • نام خانوادگی :فردوسی پور
  • متولد :10 مهر 1353
  • محل تولد :تهران
  • اصالت :کرمان
  • تحصیلات :کارشناسی ارشد (مهندسی صنایع)
  • دانش آموخته‌:دانشگاه‌صنعتی شریف
  • حرفه‌:گزارشگر فوتبال - مجری 

عکس عادل فردوسی پور

زندگینامه‌کامل عادل فردوسی پور از تحصیلات تا اجرای پر طرفدارترین برنامه

بیوگرافی کامل همراه‌با عکس های عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور در مهر ماه‌1353 در شهرآرا تهران زاده‌شد. وی اصالتاً اهل شهر رفسنجان در استان کرمان است. او دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه‌صنعتی شریف است. عادل دوران دبستان را در مدرسهٔ ذوقی گذراند و با وجود علاقهٔ بسیارش به‌فوتبال از درسش دور نشد و دیپلم خود را از دبیرستان البرز با معدل ممتاز گرفت.
عادل فردوسی پور 90
پشت صحنه‌برنامه‌نود با عادل فردوسی پور
سرانجام در رشتهٔ مهندسی صنایع دانشگاه‌صنعتی شریف پذیرفته‌شد و تحصیلات خود را در همین رشته‌و دانشگاه‌تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه‌داد. او در حال حاضر دانشجوی دکترای مدیریت رسانه‌دانشگاه‌تهران است. عنوان پایان نامه‌کارشناسی ارشد او «پیش بینی نتایج مسابقات فوتبال با استفاده‌از تحلیل های رگرسیونی» بود.وی درس زبان تخصصی صنایع را در دانشگاه‌صنعتی شریف تدریس می‌کند.
 
عادل فردوسی پور و جواد خیابانی
عکس قدیمی عادل و جواد خیابانی 

زندگی خانوادگی عادل فردوسی پور

پدرعادل فردوسی پور از اهالی رفسنجان و کرمانی الاصل است. عادل فردوسی پور دوران دبستان را در مدرسه‌"ذوقی" گذراند. عادل فردوسی پور از همان زمان علاقه‌اش به‌فوتبال نیز نمود پیدا کرد، علاقه‌ای که‌بعدها خانواده‌را نگران کرد. عادل فردوسی پور دوره‌راهنمایی را در مدرسه‌طالقانی گذراند و چهارسال دبیرستان را به‌مدرسه‌البرز رفت و با معدل 18 دیپلم گرفت.
Adel Ferdosipour
سلفی جالب رامبد جوان با عادل فردوسی پور در خندوانه
 
عادل فردوسی پور علاقه‌زیادی به‌نشریات ورزشی داشت؛ تمام امید و آرزویم مجله‌"دنیای ورزش" یا "کیهان ورزشی" بود که‌هر هفته‌برای بدست آوردنش کلی تلاش می‌کردم. خانواده‌عادل فردوسی پور اهل فوتبال نیستند، عادل در این باره‌گفته‌است که‌"هضم این موضوع که‌من فوتبال را دوست دارم برای خانواده‌ام بسیار دشوار بود، با التماس پدرم چند باری مرا به‌استادیوم برد، اما موضوع آن بود که‌آنها اصلا به‌فوتبال علاقه‌ای نداشتند."عادل فردوسی پور،همزمان با آغاز دوره‌دبیرستان به‌دلیل علاقه‌فراوانی که‌به‌زبان انگلیسی داشت به‌یادگیری زبان پرداخت.
عادل فردوسی پور نوجوانی
عکس دیدنی از نوجوانی عادل فردوسی پور
با ورود به‌دانشگاه‌شریف در رشته‌مهندسی صنایع، توانست یادگیری زبان انگلیسی را نیز ادامه‌دهد و در سال سوم دانشگاه‌انگلیسی را بخوبی فرا بگیرد. عادل فردوسی پور تحصیل را در دانشگاه‌شریف تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌صنایع ادامه‌داد و در همان دانشگاه‌به‌تدریس زبان تخصصی مشغول شد.عادل فردوسی پور فوتبال را دوست دارد و خوب نیز بازی می‌کند. شعر دوست نیز هست و با سپهری میانه‌ای دارد.
 
مهدی مهدوی کیا و فردوسی پور
مهدی مهدوی کیا در کنار عادل فردوسی پور
راستی اگر سهراب سپهری زنده‌بود، می‌توانست در برنامه‌"نود" به‌عنوان یک کارشناس حاضر باشد. حیف شد!" او در سال 1384 با گروه‌اجرایی نمایش "فنز" به‌نویسندگی و کارگردانی محمد رحمانیان همکاری کرد. نمایش "فنز" درباره‌یک خانواده‌انگلیسی بود که‌همگی از طرفداران متعصب تیم منچستر یونایتد بوده‌و پرویز پرستویی در این نمایش نقش برادر بزرگ تر را ایفا می‌کرد که‌گزارشگر رادیو بود و عادل نیز به‌جای او گزارش انگلیسی می‌کرد.
عادل فردوسی پور و بدل رونالدو
بدل رونالدو در کنار عادل فردوسی پور
 
عادل فردوسی پور بی شک یکی از محبوب ترین عوامل صدا سیما است که‌با برنامه‌ی 90 اش سال هاست که‌می‌درخشد. اما از زندگی خصوصی عادل به‌ندرت چیزی به‌بیرون درز می‌کند.عادل فردوسی پور ازدواج کرده‌و متاهل است اما تا به‌حال نامی از همسر عادل فردوسی پور برده‌نشده‌و هیچ بیوگرافی از همسر عادل فردوسی پور وجود ندارد اما عکس عادل فردوسی پور و همسرش منتشر شده‌است که‌این عکس تنها تصویر موجود از همسر عادل فردوسی پور می‌باشد .
عادل فردوسی پور
زندگینامه‌عادل فردوسی پور

حاشیه‌رانندگی عادل فردوسی پور

انتشار تصویر تخلف رانندگی عادل فردوسی پور مجری برنامه‌نود برای او دردساز شد. او که‌می‌خواست برای گزارش بازی ایران و چین در تاریخ 8 فروردین 1396 در ورزشگاه‌آزادی حضور پیدا کند. با بسته‌بودن راه‌ها روبرو می‌شود و به‌نقل قول خودش یک تخلف «مِلو» را انجام می‌دهد و مجبور می‌شودمحتاطانه‌لاین مخالف ورزشگاه‌و اتوبان را به‌صورت ورود ممنوع بیاید.
عادل فردوسی پور
عادل فردوسی پور در برنامه‌2018 - ویژه‌برنامه‌جام جهانی 2018 روسیه

گزارشگری عادل فردوسی پور 

عادل فردوسی پور در پایان سال 1373 پس از چندین بار آزمون به‌صدا و سیما راه‌یافت و در ابتدا به‌گزارش برنامه‌منتخب ورزشی می‌پرداخت. فردوسی پور کم کم پیشرفت کرد و توانست بازی های بهتری را گزارش کند. او پس از گزارش های خوبش در جام جهانی 98، توانست خود را به‌همه‌بشناساند و از آن پس بود که‌به‌عنوان گزارشگر بازی های زنده‌و مهم انتخاب شد.
در آن زمان که‌تلفظ نادرست نام های خارجی در گزارش های فوتبال صدا و سیما زیاد اتفاق می‌افتاد، او از معدود گزارشگران مسلط به‌زبان های خارجی بود.او در مراسم اهدای توپ طلای فوتبال ایران نیز جایزهٔ بهترین گزارشگر را از افشین قطبی دریافت کرد.
عادل فردوسی پور
عادل فردوسی پور مجری و گزارشگر

کلید خوردن برنامه‌نود توسط عادل فردوسی پور 

عادل فردوسی پور در سال 78، طرحی را از روی یک برنامه‌پر مخاطب ایتالیایی ارائه‌داد که‌در خرداد همان سال در قالب برنامه‌90 ارائه‌شد، برنامه‌ای که‌شهرتی برای او به‌ارمغان آورد.
 
عادل فردوسی پور
 بیوگرافی عادل فردوسی پور مجری برنامه‌90

عادل فردوسی پور درباره‌برنامه‌"نود" می‌گوید

"ماهیت برنامه‌"نود" نقد و بررسی بازی های لیگ و اتفاقات پیرامون فوتبال است. نمی توان اصل آن را تغییر داد." فردوسی پور متاهل است و از نظرات همسرش در خصوص برنامه‌بهره‌می‌گیرد. او از نظرات دیگران استقبال می‌کند، اما برای برنامه‌اش اسلوبی دارد.داور پیشکسوت فوتبال ایران درباره‌عادل فردوسی پور می‌گوید:"عادل فردوسی پور سعی می‌کند برنامه‌نود را به‌هیچ کس و هیچ چیز نفروشد و از بهترین دوستش هم انتقاد می‌کند.
او مهارت دارد که‌وارد ماجراهایی شود که‌برای افکار عمومی جالب است و متخصص کشیدن مو از ماست است."عادل فردوسی پور همزمان با برنامه‌نود بزرگ شد و با آغاز دوره‌لیگ برتر فوتبال و برنامه‌های هفتگی اش که‌به‌تحلیل رویدادهای ورزش فوتبال کشور می‌پرداخت، چهره‌شد. آنچنان که‌برنامه‌های عادل تاثیر مستقیمی در تیم های مطرح کشور، فدراسیون و تربیت بدنی داشت.
عادل فردوسی پور و محمد بحرانی
محمد بحرانی صداپیشه‌جناب خان در کنار عادل فردوسی پور

علی پروین محافظه‌کار با عادل فردوسی پور

از دیرباز باعادل فردوسی پور مشکل داشته، جمله‌"عادل را دوست دارم اما برنامه‌هایش را نه!" در ده‌هفتاد از قول پروین بر زبان همه‌بود. اما این روزها رابطه‌ی خوبی بین این دو برقرار است.
Adel Ferdosipour
عادل فردوسی پور گزارشگر فوتبال

علی دایی؛ علیه‌عادل فردوسی پور

در بازی آخر ایران در جام جهانی با جمله‌عادل فردوسی پور تحت عنوان "خداحافظ علی دایی؛ خداحافظ جام جهانی." مشکلات آغاز شد. در زمانی که‌دایی مربی سایپا بود وی تلویحا برنامه‌90 و مجری اش عادل فردوسی پور را متهم کرد به‌اینکه‌آنها نمی خواهند ما قهرمان شویم. فردوسی پور در باره‌دایی می‌گوید او فکر می‌کند همه‌با او دشمن هستند، مگر اینکه‌خلافش ثابت شود.
عادل فردوسی پور برنامه‌90
پشت صحنه‌برنامه‌نود با اجرای عادل فردوسی پور

امیر قلعه‌نوعی؛ منتقد عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور اینقدر از وی انتقاد کرد و اینقدر دلایل ماندنش را در نیمکت مربی گری استقلال پرسید که‌سرانجام قلعه‌نوعی در اظهار نظری گفت که‌عادل کارشناس فوتبال نیست، او در زمان مدرسه‌پینگ پونگ بازی می‌کرده!
 
عادل فردوسی پور
فردوسی پور در ورزشگاه‌آزادی

معمولا سیستم داوری کشور شاکی از عادل فردوسی پور

با برنامه‌"نود و عادل فردوسی پور" مشکل دارند، اما همین که‌بازنشسته‌شدند یا از کار برکنار، تلاش دارند تا نظرات شان را در برنامه‌به‌سمع عموم برسانند.
عادل فردوسی پور و محسن بنگر
محسن بنگر در برنامه‌نود عادل فردوسی پور

مسئولین فدراسیون و لیگ مخالف عادل فردوسی پور؛

کم و بیش با برنامه‌"نود و عادل فردوسی پور" مشکل دارند. سیستمی که‌سال هاست پاسخگو نبوده‌و هم اینک نیز ریاست اش نیز پاسخگو نیست، فشار بر خود احساس می‌کند اگر از او بازخواست شود، مجموعه‌فدراسیون و مدیران ارشد تربیت بدنی نیز همین گونه‌اند.
 عادل فردوسی پور
بیوگرافی کامل عادل فردوسی پور

جوایز عادل فردوسی پور

  • بهترین گزارشگر ورزشی - لیگ برتر فوتبال ایران 95–1394

سایر

فردوسی پور در سال 1384 با گروه‌اجرایی نمایش «فنز» به‌نویسندگی و کارگردانی محمد رحمانیان همکاری داشت. او در این نمایش صداپیشه‌یک گزارشگر فوتبال بود. فردوسی پور تعدادی از سری بازی های فوتبال تکاملی حرفه‌ای و فیفا را با همکاری بخش خصوصی به‌زبان فارسی گزارش کرده‌است.
عادل فردوسی پور
عادل فردوسی پور و نکته‌جالب عکس

تصاویر جالب عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور و مهران مدیری

برنامه‌دورهمی با حضور عادل فردوسی پور در کنار مهران مدیری

عادل فردوسی پور و سیروان خسروی

سیروان خسروی در کنار عادل فردوسی پور 

عادل فردوسی پور
عادل فردوسی پور در کنار مهدی طارمی 
روزبه‌چشمی
عادل فردوسی پور و روزبه‌چشمی در برنامه‌نود 
عادل فردوسی پور
مهدی رحمتی در کنار عادل فردوسی پور 
عادل فردوسی پور
برنامه‌خندوانه‌با حضور عادل فردوسی پور و جناب خان

 فردوسی پور و علیخانی

سلفی احسان علیخانی با عادل و جواد نکونام

فرشاد احمدزاده‌و فردوسی پور

عادل و فرشاد احمد زاده در جواد کاظمیان

دیالوگ های ماندگار عالی فردوسی پور

بارسلونا 6 - پی اس جی 1

نیمار توپو میفرسته‌روی دروازه‌، وووووو گللللللللللل توی دروازه‌سرخیو  روبرتو ،  چی شد تو این بازی  ، چیه‌این فوتبال اصلا  ، معجزه‌نیوکمپ شش بر یک به‌نفع بارسلونا ،  تموم تن من داره‌میلرزه  ، مگه‌میشه‌فوتبال انقد قشنگ باشه.

پرسپولیس 1 - السد 1 

موج بعدی حمله‌از سوی بازیکنان السد  ، 86 مین دقیقه‌بازی ، سانتر بلندددددددد ، جوووونم بیرانوند چی گرفت ، چطوری ژاوی حالا بعد کریس ، چه‌توپی رو در آورد از زیر تاق دروازه‌، نفس همه‌اصلا حبس که‌هیچی بالا نمیاد.

ایران 1 - مراکش 0

احسان سانترش انجام میشه‌، گلللللللللللللللللللللللللل ، توی دروازه‌، مهدی طارمی زد یا خودشون زدن، گل برای ایران ، دقیقه‌95 ، دروازه‌باز میشه‌، چقد کیف کردیم ، جونم آقای بو حدوث فکر کنم گل به‌خودی زد.

بیشتر بخوانید

زندگینامه کامل و عکس های “مهدی مهدوی کیا” موشک ایرانی

زندگینامه کامل و عکس های “مهدی مهدوی کیا” موشک ایرانی

بیوگرافی کامل و عکس های جذاب “رضا قوچان نژاد” و همسرش

بیوگرافی کامل و عکس های جذاب “رضا قوچان نژاد” و همسرش

بیوگرافی و عکس همسر و فرزند “مجتبی جباری”

بیوگرافی و عکس همسر و فرزند “مجتبی جباری”

زندگینامه و عکس های جذاب از فوتبال تا بازیگری “پژمان جمشیدی”

زندگینامه و عکس های جذاب از فوتبال تا بازیگری “پژمان جمشیدی”

بیوگرافی کامل “علی دایی” در کنار همسر و دخترش

بیوگرافی کامل “علی دایی” در کنار همسر و دخترش

مهدی مهدوی کیا در کنار دخترش

مهدی مهدوی کیا در کنار دخترش

ویتامین مخصوص ترمیم و تقویت عضلات ورزشکاران

ویتامین مخصوص ترمیم و تقویت عضلات ورزشکاران

جواد نکونام و پسرش آریان+عکس

جواد نکونام و پسرش آریان+عکس

بیوگرافی و عکس های جالب و فوق العاده دیدنی “علیرضا بیرانوند”

بیوگرافی و عکس های جالب و فوق العاده دیدنی “علیرضا بیرانوند”

زندگینامه و عکس های “هادی نوروزی” در کنار همسرش و پسرش

زندگینامه و عکس های “هادی نوروزی” در کنار همسرش و پسرش
مشاهده

مطالب بیشتر در ورزشکاران

بیوگرافی و عکسهای لیونل مسی و همسرش

بیوگرافی و عکسهای لیونل مسی و همسرش

زندگینامه کامل “کریم انصاری فرد” و عکس های دیدنی او و همسرش

زندگینامه کامل “کریم انصاری فرد” و عکس های دیدنی او و همسرش

زندگینامه و خاطرات جالب “فرهاد مجیدی” به همراه تصاویر

زندگینامه و خاطرات جالب “فرهاد مجیدی” به همراه تصاویر

زندگینامه کامل مرحوم ناصر حجازی اسطوره جاودان فوتبال

زندگینامه کامل مرحوم ناصر حجازی اسطوره جاودان فوتبال

بیوگرافی و عکسهای علی کریمی و فرزندانش

بیوگرافی و عکسهای علی کریمی و فرزندانش

زندگینامه کامل و عکس های “جواد نکونام” کاپیتان سابق تیم ملی

زندگینامه کامل و عکس های “جواد نکونام” کاپیتان سابق تیم ملی

دلیل مرگ ناگهانی ورزشکاران

دلیل مرگ ناگهانی ورزشکاران

بیوگرافی کامل “ژوزه مورینیو” به همراه تصاویر و قهرمانی های وی

بیوگرافی کامل “ژوزه مورینیو” به همراه تصاویر و قهرمانی های وی

زندگینامه و عکس های “اشکان دژاگه” کاپیتان تیم ملی ایران

زندگینامه و عکس های “اشکان دژاگه” کاپیتان تیم ملی ایران

زندگینامه کامل و عکس های احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک

زندگینامه کامل و عکس های احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک

مطالب مرتبط

جشن تولد 50 سالگی مهران مدیری با عادل فردوسی پور+تصاویر

جشن تولد 50 سالگی مهران مدیری با عادل فردوسی پور+تصاویر

17 سالگی برنامه نود با عادل فردوسی پور + عکس

17 سالگی برنامه نود با عادل فردوسی پور + عکس

عادل فردوسی پور و برادرش + عکس

عادل فردوسی پور و برادرش + عکس

حضور عادل “فردوسی پور” در برنامه خندوانه + فیلم و عکس

حضور عادل “فردوسی پور” در برنامه خندوانه + فیلم و عکس

عادل فردوسی پور دادگاهی شد! + جزئیات

عادل فردوسی پور دادگاهی شد! + جزئیات

طرفداران عادل فردوسی پور در ورزشگاه منچستر + عکس

طرفداران عادل فردوسی پور در ورزشگاه منچستر + عکس

کتاب باز با عادل فردوسی پور به خط پایان رسید

کتاب باز با عادل فردوسی پور به خط پایان رسید

برنامه سرخابی امیرعلی نبویان با برنامه نود رقابت میکند؟

برنامه سرخابی امیرعلی نبویان با برنامه نود رقابت میکند؟

عادل فردوسی پور به دورهمی دعوت شد

عادل فردوسی پور به دورهمی دعوت شد

عادل فردوسی پور و یک سورپرایز در آخرین قسمت دورهمی +عکس

عادل فردوسی پور و یک سورپرایز در آخرین قسمت دورهمی +عکس

صحبت های علی پروین و عادل فردوسی پور پس از 14 سال

صحبت های علی پروین و عادل فردوسی پور پس از 14 سال

حاشیه حضور عادل فردوسی پور در خندوانه

حاشیه حضور عادل فردوسی پور در خندوانه

مرجان خواهر عادل فردوسی پور مجری برنامه 90 + عکس

مرجان خواهر عادل فردوسی پور مجری برنامه 90 + عکس

عادل فردوسی پور در مناطق سیل زده گلستان

عادل فردوسی پور در مناطق سیل زده گلستان

همه چیز از زندگی شخصی عادل فردوسی پور +عکس

همه چیز از زندگی شخصی عادل فردوسی پور +عکس

همکاری کمدین های خندوانه با عادل فردوسی پور

همکاری کمدین های خندوانه با عادل فردوسی پور

در برنامه دیشب نود 14 اردیبهشت 94 چه گذشت

در برنامه دیشب نود 14 اردیبهشت 94 چه گذشت

در شبی که برنامه نود پخش نشد فردوسی پور کجا بود؟! + عکس

در شبی که برنامه نود پخش نشد فردوسی پور کجا بود؟! + عکس

آغاز پخش برنامه نود از امشب

آغاز پخش برنامه نود از امشب

ماشین شخصی عادل فردوسی پور + تصاویر

ماشین شخصی عادل فردوسی پور + تصاویر