بیشتر بخوانید

خواص گلیسیرین برای زیبایی، پوست و مو

خواص گلیسیرین برای زیبایی، پوست و مو

علل و درمان های خانگی خارش و حساسیت پوستی

علل و درمان های خانگی خارش و حساسیت پوستی

شادابی پوست با تونیک های گیاهی

شادابی پوست با تونیک های گیاهی

درمان “خشکی پوست” با روش های خانگی و طبیعی

درمان “خشکی پوست” با روش های خانگی و طبیعی

خوشمزه ای که موهایتان را کم پشت می کند

خوشمزه ای که موهایتان را کم پشت می کند

رشد ابروهای ریخته با هر روشی که فوری اثر می کند

رشد ابروهای ریخته با هر روشی که فوری اثر می کند

“درمان جوش صورت” سریعتر از آنچه فکر کنید

“درمان جوش صورت” سریعتر از آنچه فکر کنید

لوازم آرایشی تاریخ گذشته را دور بیاندازید

لوازم آرایشی تاریخ گذشته را دور بیاندازید

علل لکه های تیره روی پا و درمان خانگی و مدرن آن

علل لکه های تیره روی پا و درمان خانگی و مدرن آن

بوتاکس صورت

بوتاکس صورت
بهترین ماسک طبیعی برای پوست های چرب
چربی پوست باعث بروز جوش و باز شدن منافذ صورت می شوند اگر پوستتان چرب است با ماسک های طبیعی چربی های اضافه پوستتان را برطرف کنید.

ماسک پوست چرب برای زیبایی و رفع چربی پوست صورت

تعداد کمی از مردم آنقدر خوش شانس هستند که‌پوست معمولی داشته‌باشند. بقیه‌ما باید بهترین کاری که‌می‌توانیم را درباره‌پوستهایمان انجام دهیم، پوست خشک، چرب یا ترکیبی، اما گاهی اوقات کار طاقت فرسایی هستند.

داشتن پوست چرب در تابستان بسیار دشوار است اما همانطور که‌در این بخش از سلامت مجله اینترنتی فنجان خواهیم گفت راه‌حل هایی وجود دارد و بسیاری از آن ها می‌توانند در خانه‌امتحان شوند. در مواردی که‌در این فکر هستید که‌آیا واقعا پوست چربی دارید یا خیر, به‌شما می‌گوییم که‌چگونه‌این را تشخیص دهید، نه‌اینکه‌بگویید چگونه‌پوست چرب را درمان کنید، اما چند دارو خانگی را برای پوست چرب معرفی کردیم.

پوست چرب

ماسک هایی طبیعی با خاصیت رفع چربی های اضافه‌پوست  

چه‌چیزی باعث می‌شود پوست شما خیلی چرب شود؟ علت چرب شدن پوست صورت چیست؟ 

 • تمام پوست های چرب با تولید بیش از حد چربی توسط غده‌های چرب در پوست شما ایجاد می‌شود.
 • ژنتیک گاهی می‌تواند نقش بسیار زیادی را بازی کند.
 • انتخاب های رژیمی می‌تواند باعث تولید اضافی چربی پوست شود.
 • سطوح استرس بالا نیز می‌تواند مسئول پوست چربی باشد.
 • پوست می‌تواند در فصول خاصی، از حالت نرمال به‌چرب تغییر کند.
 • عدم تعادل هورمونی به‌خاطر چرخه‌قاعدگی, قرص های کنترل بارداری و بارداری نیز می‌تواند باعث پوست چرب شود.
 • چربی صورت معمولا روی پیشانی, گونه‌ها و بینی شما انباشته‌می‌شود.
 • پوست چرب روی صورت براق به‌نظر می‌رسد.
 • افراد دارای پوست چرب به‌طور کلی منافذ بزرگ و بازی دارند.
 • پوست چرب چند ساعت بعد از شستن صورت، چرب می‌شوند.
 • کرم ضد آفتاب معمولی باعث چربی پوست می‌شود.

علت پوست چرب

از چه‌ماسکی برای پوست های چرب استفاده‌کنیم؟ 

موثرترین ماسک های خانگی برای پوست چرب:

نه‌تنها پوست چرب بسیار ناخوشایند است, بلکه‌احساس بدتری هم دارد. البته, شما مجبور نیستید به‌طور مرتب از مرطوب کننده‌استفاده‌کنید, و پوست شما به‌احتمال زیاد چروک نمی شود و یا پیری زودرس نمی گیرید , اما در برخی موارد, چربی پوست خیلی زیاد می‌شود. از این درمان های خانگی امتحان شده‌استفاده‌کنید: 

1.ماسک پوست چرب با آلوئه‌ورا :

ژل آلوئه‌ورا تقریبا در هر فروشگاهی در دسترس است. پس از شستن صورت خود, چند بار در روز ژل آلوئه‌ورا بمالید و بگذارید بماند تا خشک شود. این کار نه‌تنها چربی اضافی را جذب می‌کند، بلکه‌حتی به‌پوست حس طراوت هم می‌دهد.

ماسک آلوئه‌ورا

ماسک هایی برای به‌حداقل رساندن چربی پوست  

2. عنبر سائل یک ماسک برای پوست چرب:

بعد از شستن صورتتان کمی عنبر سائل بردارید و آن را روی صورتتان بزنید. دقت کنید که‌این کار را حداقل برای سه‌هفته، دو بار در روز انجام دهید. بعد از آن تعداد را به‌یک روز کاهش دهید. این کار به‌سفت کردن منفذهای پوست و خشک کردن آن ها کمک خواهد کرد. 

3. ماسک روغن های اساسی برای پوست چرب:

در این مورد, روغن اسطخودوس و شکوفه‌پرتقال به‌شما کمک می‌کند. ترکیب این دو می‌توانند به‌عنوان تونر و پاک کننده‌پوست استفاده‌شوند و هر زمان که‌احساس چربی می‌کنید، روی پوستتان اسپری کنید.

روغن اسطخودوس

ماسک هایی فوق العاده‌برای پوست چرب 

4. ماسک پوست چرب با نعناع فلفلی، مریم گلی و بومادران:

این سه‌گیاه‌بسیار قوی هستند و می‌توانید با آن ها یک تونر پوست درست بکنید. آن ها چربی پوست شما را بهتر می‌کنند و به‌شما احساس راحتی بیشتری می‌دهند. یک قاشق سوپ خوری از هر گیاه‌را در یک فنجان آب جوش بریزید. پس از اینکه‌نیم ساعت آب را فشار دهید و به‌پوستتان بزنید. اگر باقی ماند می‌توانید آن را برای پنج روز نگه‌دارید. 

5. جو خشک یک ماسک خانگی مناسب پوست چرب:

به‌جای ساخت تونر پوست خانگی, شما می‌توانید یک پک ماساژ صورت با پودر خوب برای جذب تمام چربی های پوستتان تهیه‌کنید و هم چنین از شر هر گونه‌پوست مرده‌راحت شوید. دو قاشق چای خوری جو خشک بردارید و خردشان کنید و سپس آنها را به‌عنبر سائل اضافه‌کنید.

خمیر تهیه‌شده‌را به‌آرامی به‌پوست خود بزنید و با استفاده‌از نوک انگشتان خود ماساژ دهید. سپس با آب گرم پوستتان را بشورید.

جو برای پوست

ماسک های گیاهی برای درمان پوست چرب 

6. ماسک باترمیلک مناسب پوست های چرب:

استفاده‌از باترمیلک برای ماساژ و شستن صورت می‌تواند فواید زیادی داشته‌باشد, اما یکی از بهترین آن ها, بهبود قابل توجه‌چربی پوست است. باترمیلک همچنین شامل تعدادی اسید طبیعی است که‌به‌سفت کردن منافذ پوست و تمیز کردن کثیفی ها کمک می‌کنند به‌همین دلیل آن را یکی از بهترین و ساده‌ترین روش ها برای استفاده‌خانگی برای پوست چرب می‌سازد. حتما بعد از چند دقیقه‌بشویید. 

7. رفع چربی پوست با ماسک سفیده‌تخم مرغ:

یک ماسک از سفیده‌تخم مرغ می‌تواند چربی را جذب کرده‌و پوست شما را سفت تر کند. برای بهترین نتایج, سفیده‌تخم مرغ را با یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید. با اضافه‌کردن آرد کافی خمیری درست کنید. این خمیر را به‌دور چشم هایتان نزنید و نخورید!

باید اجازه‌دهید ده‌دقیقه‌بماند تا خشک شود و بعد با آب گرم بشویید.

ماسک سفیده

ماسک های خشک کردن پوست های چرب 

8. ماسک آب لیمو مناسب برای پوست های چرب:

اسید سیتریک موجود در آب لیمو باعث کاهش چربی پوست می‌شود. شما می‌توانید صورت خود را با آن بشویید، یا با سیب له‌شده‌و یک قاشق چای خوری گیاهان دارویی خشک (مانند نعناع, اسطوخودوس یا مریم گلی) مخلوط کنید تا ماسک صورت تهیه‌کنید. بعد از پنج دقیقه‌با آب گرم بشویید.

9. انبه یک ماسک عالی برای پوست های چرب:

انبه‌می‌تواند به‌عنوان تونر پوست خانگی یا پک صورت استفاده‌شود. مقداری انبه‌نرم را له‌کنید و به‌صورتتان بزنید و آرام ماساژ دهید. بعد از اینکه‌خشک شد پوستتان را بشورید. این کار منافذتان را تمیز کرده‌و روغن اضافی را می‌گیرد و پوستتان را نرم می‌کند.

ماسک انبه

ماسک انبه‌موثر در رفع چربی پوست  

10. ماسک های گل و لجن و رس برای پوست چرب:

ماسک های لجن و گل می‌تواند برای پوست شما کار زیادی بکند, از جمله‌خلاص شدن از ناخالصی ها و کاهش آنها. اگر نمی توانید آنها را در داروخانه‌محلی خود پیدا کنید, می‌توانید با خاک رس یک ماسک خانگی خودتان درست کنید (از رس پاتر استفاده‌نکنید, لطفا) و آن را با عنبر سائل ترکیب کنید.

یک قاشق چای خوری از خاک رس صورت بردارید و با یک قاشق سوپ خوری عنبر سائل ترکیب کنید. همچنین می‌توانید چند قطره‌روغن سرو و روغن لیمو نیز اضافه‌کنید. زمانی که‌ماسک صورت خشک شد, آن را بشویید. 

11. تاثیرات ماسک روغن بذر کتان روی پوست چرب:

به‌غیر از تونر پوست بودنش، ماسک صورت آن نیز عالی است, یک قاشق سوپ خوری روغن بذر کتان مصرف کنید و هر روز می‌تواند شرایط پوست شما را بهبود ببخشد. برای بهترین نتایج, صبح مصرفش کنید.

روغن بذر کتان

فواید ماسک بذر کتان برای پوست های چرب 

12. ماسک سرکه فوق العاده‌برای پوست چرب:

شما می‌توانید پوست خود را با سرکه‌سم زدایی کنید, چه‌سرکه‌سیب باشد و چه‌سرکه‌سفید. بعد از اعمالش اجازه‌دهید به‌مدت 10 دقیقه‌بماند و با آب سرد بشورید. آن را با آب رقیق کنید، اگر پوست حساسی دارید و حداقل دو هفته‌انجامش دهید تا نتیجه‌اش را ببینید. 

12. یخ (بهترین راه‌برای خلاص شدن از پوست چرب):

یخ برای پوست های چرب بسیار عالی است. زمانی که‌صورت خود را می‌شورید, منافذ پوست باز می‌شوند. برای این که‌منافذ را ببندید، استفاده‌از مکعب های یخی عالی است. این کار به‌حفظ الاستیسیته‌پوست کمک می‌کند.

علاوه‌بر این, یخ به‌کاهش ترشح چربی پوست کمک می‌کند. پس بلافاصله‌بعد از شستن صورتتان خود و درست قبل از استفاده‌از مرطوب کننده‌و کرم پودر, فوری یخ را روی پوستتان بمالید. این روش به‌خشکی پوست شما کمک می‌کند.

می توانید مقداری عصاره‌نعناع در آب مخلوط کنید. نعناع خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد که‌به‌از بین بردن جوش های پوست شما کمک می‌کند. نعناع اثر خنک کنندگی دارد که‌پوست شما را تسکین می‌دهد و ترشح روغن پوست را کنترل می‌کند. این کار را روزانه‌انجام دهید.

یخ برای پوست

ماسک پوست های چرب و تاثیرات یخ 

13. ماسک گلاب بهترین برای پوست های چرب:

گلاب یکی از بهترین روش ها برای رهایی از پوست چرب است که‌پوست شما را نرم می‌کند و باعث درخشش طبیعی و سالم پوست می‌شود. گلاب را برای پوست می‌توان به‌چند روش مفید استفاده‌کرد.

خاک را با گلاب مخلوط کنید و مستقیما روی صورت خود بمالید تا از شر پوست چرب خود خلاص شوید. 

14. خواص ماسک آب گوجه‌فرنگی برای پوست چرب:

گوجه‌فرنگی برای پوست خوب است چون خواص خنک کنندگی و سفت کنندگی دارد. آن ها غنی از ویتامین c هستند که‌می‌توانند آکنه و بی روحی پوست را از بین ببرند.

هم چنین گوجه‌فرنگی حاوی ویتامین آ است که‌برای پوست سالم لازم است. به‌طور طبیعی حاوی اسید است, بنابراین به‌متعادل کردن پوست و خلاص شدن از چربی اضافی کمک می‌کند. همچنین آنتی اکسیدان های بسیاری در گوجه‌فرنگی وجود دارند. 

عصاره‌گوجه‌فرنگی را با عصاره‌لیمو مخلوط کنید و روی صورت خود بمالید تا از شر پوست چربتان خلاص شوید.

آب گوجه

ماسک گوجه‌مناسب برای رفع چربی پوست  

15. فواید ماسک برگ های نئم برای پوست چرب:

نئم خاصیت ضد باکتری, ضد قارچی, ضد التهابی و ضد درد دارد که‌نه‌تنها به‌سلامتی شما منفعت می‌رساند، بلکه‌می‌تواند به‌شما کمک کند تا از شر مشکلات معمول زیبایی خود خلاص شوید.

نئم حاوی ویتامین سی است که‌به‌رهایی از مشکلات پوستی مانند جوش سرسیاه, رنگدانه‌های پوست، بی روحی و پیری کمک می‌کند در نتیجه‌پوست را جوان و درخشان می‌کند. کمی از این برگ ها را در آب بجوشانید و سپس آن را خنک کنید و سپس آبش را بر روی صورت خود بمالید و بعد بشویید. 

16. جو ماسکی برای پوست چرب:

پودر جو را بردارید و آن را با آلوئه‌ورا مخلوط کنید و خمیر را روی صورت بمالید. همچنین می‌توانید پودر جو را در وان حمام بریزید و در وان بخوابید و بخیسانید.

 

بیشتر بخوانید

هرکه خال صورتش بیش واقعا سلامتش بیشتر ؟

هرکه خال صورتش بیش واقعا سلامتش بیشتر ؟

بهترین ماسک طبیعی برای پوست های چرب

بهترین ماسک طبیعی برای پوست های چرب

علت جویدن ناخن در کودکان و بزرگسالان و راه ترک آن

علت جویدن ناخن در کودکان و بزرگسالان و راه ترک آن

طب سوزنی و لیفتینگ پوست صورت

طب سوزنی و لیفتینگ پوست صورت

آنچه موهایتان را زودتر از موعد سفید میکند

آنچه موهایتان را زودتر از موعد سفید میکند

رنگ مو با عصاره گیاهان طبیعی

رنگ مو با عصاره گیاهان طبیعی

محافظت از پوست خشک در زمستان

محافظت از پوست خشک در زمستان

17 توصیه مهم برای زیبایی پوست صورت

17 توصیه مهم برای زیبایی پوست صورت

نکاتی برای قبل و بعد از جراحی پیوند موی طبیعی

نکاتی برای قبل و بعد از جراحی پیوند موی طبیعی

چانه هایی که نیاز به جراحی دارند و برعکس

چانه هایی که نیاز به جراحی دارند و برعکس
مشاهده

مطالب بیشتر در پوست و مو

جوانی پوست دور چشم

جوانی پوست دور چشم

ویتامین های واجب برای زیبایی پوست

ویتامین های واجب برای زیبایی پوست

خطرات تاتو

خطرات تاتو

اینها رو بخورید تا موهاتون نریزه !

اینها رو بخورید تا موهاتون نریزه !

خوراکی های مفید برای رشد مو

خوراکی های مفید برای رشد مو

ترفندهای بی نظیر زیبایی مردان

ترفندهای بی نظیر زیبایی مردان

بلاهایی که استرس و بی خوابی بر سر پوستتان می آورد!!

بلاهایی که استرس و بی خوابی بر سر پوستتان می آورد!!

برای جذاب شدن به این برنامه مراقبت از پوست نیاز دارید

برای جذاب شدن به این برنامه مراقبت از پوست نیاز دارید

در این ساعات شبانه روز بخوابید تا پوستتان شفاف شود

در این ساعات شبانه روز بخوابید تا پوستتان شفاف شود

چرا این روزها همه میکرونیدلینگ انجام میدن؟

چرا این روزها همه میکرونیدلینگ انجام میدن؟

مطالب مرتبط

درمان جوش پوست چرب با روش های فوق العاده موثر و طبیعی

درمان جوش پوست چرب با روش های فوق العاده موثر و طبیعی

بهترین ماسک های خانگی و طبیعی ضد جوش

بهترین ماسک های خانگی و طبیعی ضد جوش

ماسک حنا این بار برای زیبایی پوست صورت !

ماسک حنا این بار برای زیبایی پوست صورت !

زیبایی و شفاف شدن پوست چرب

زیبایی و شفاف شدن پوست چرب

ماسک های صورت واقعا برای پوست مفیدند ؟

ماسک های صورت واقعا برای پوست مفیدند ؟

ماسک های تخم مرغ برای زیبایی انواع پوست و مو

ماسک های تخم مرغ برای زیبایی انواع پوست و مو

تغذیه پوست چرب ، صورت چرب ها چی بخورن و چی نخورن؟

تغذیه پوست چرب ، صورت چرب ها چی بخورن و چی نخورن؟

علت چرب شدن پوست و راهی برای کاهش آن

علت چرب شدن پوست و راهی برای کاهش آن

دستور زیبایی طبیعی پوست صورت با سفیدآب

دستور زیبایی طبیعی پوست صورت با سفیدآب

معجزه ماسک گل رز در زیبایی و شفافیت پوست

معجزه ماسک گل رز در زیبایی و شفافیت پوست

شیوه از بین بردن چرب شدن پوست صورت با کمترین هزینه

شیوه از بین بردن چرب شدن پوست صورت با کمترین هزینه

راههای حفظ سلامت و جوانی پوست چرب

راههای حفظ سلامت و جوانی پوست چرب

ماسک گوجه فرنگی برای هرجنس پوست با هرنوع مشکل

ماسک گوجه فرنگی برای هرجنس پوست با هرنوع مشکل

ماسک ویژه ی زیبایی پوست با میوه های زمستانی

ماسک ویژه ی زیبایی پوست با میوه های زمستانی

ماسک قبل از آرایش برای زیبایی دوچندان میکاپ صورت

ماسک قبل از آرایش برای زیبایی دوچندان میکاپ صورت

بهترین محرک های طبیعی برای رشد مو

بهترین محرک های طبیعی برای رشد مو

یک ماسک عالی با قهوه برای تمام پوست ها

یک ماسک عالی با قهوه برای تمام پوست ها

ماسک های دارچینی برای زیبایی پوست صورت

ماسک های دارچینی برای زیبایی پوست صورت

زیبایی پوست ملکه های زیبایی با یخ + فواید یخ برای “جوانسازی پوست”

زیبایی پوست ملکه های زیبایی با یخ + فواید یخ برای “جوانسازی پوست”

تأثیر ماسک های زیبایی پوست صورت چقدر است؟

تأثیر ماسک های زیبایی پوست صورت چقدر است؟