بیشتر بخوانید

خواص گلیسیرین برای زیبایی، پوست و مو

خواص گلیسیرین برای زیبایی، پوست و مو

علل و درمان های خانگی خارش و حساسیت پوستی

علل و درمان های خانگی خارش و حساسیت پوستی

شادابی پوست با تونیک های گیاهی

شادابی پوست با تونیک های گیاهی

درمان “خشکی پوست” با روش های خانگی و طبیعی

درمان “خشکی پوست” با روش های خانگی و طبیعی

خوشمزه ای که موهایتان را کم پشت می کند

خوشمزه ای که موهایتان را کم پشت می کند

رشد ابروهای ریخته با هر روشی که فوری اثر می کند

رشد ابروهای ریخته با هر روشی که فوری اثر می کند

“درمان جوش صورت” سریعتر از آنچه فکر کنید

“درمان جوش صورت” سریعتر از آنچه فکر کنید

لوازم آرایشی تاریخ گذشته را دور بیاندازید

لوازم آرایشی تاریخ گذشته را دور بیاندازید

علل لکه های تیره روی پا و درمان خانگی و مدرن آن

علل لکه های تیره روی پا و درمان خانگی و مدرن آن

بوتاکس صورت

بوتاکس صورت
عمل های زیبایی که ضرر دارند
برای افزایش زیبایی و جذابیت گاهی نادانسته به سراغ برخی از عمل های زیبایی می رویم که با گذشت زمان آسیب های جدی به سلامت پوست و مو و.. می رسانند.

آسیب های عمل های زیبایی ساده

منظور از عمل های زیبایی همیشه‌این نیست که‌زیر تیغ جراحی بروید و برای مدتی بیهوش بمانید چرا که‌بعضی از تغییرات به‌نظر ساده‌در زیبایی هم جزو این دسته‌از اعمال به‌حساب می‌آیند. زمانی که‌برای کاشت مژه یا ناخن به‌یک سالن زیبایی مراجعه‌می‌کنید یا وقتی تصمیم به‌برنزه‌شده‌و اکستنشن مو هستید باید بدانید که‌چه‌خطراتی در کمین شماست .برخی اقدامات زیبایی می‌توانند بسیار مضر و خطرساز باشند این روش های مختلف می‌توانند به‌ضرر زیبایی شما نیز تمام شوند بهتر است مراقب زیبایی خود باشید و به‌آن با این رفتارها به‌زیبایی خود آسیب وارد نکنید. امروزه‌روش های مختلفی برای زیباسازی بیشتر چهره، پوست و مو انجام می‌شود. بسیاری از متقاضیان یا حتی افرادی که‌این اعمال را روی بدن متقاضی انجام می‌دهند، از عوارض و غرامت آن ناآگاه‌هستند. در این مقاله‌برخی اقدامات زیبایی که‌موجب آسیب رسانی به‌سلامت بدن می‌شود را معرفی کرده‌و روش های جایگزین آن را نیز معرفی می‌کنیم.

اکستنشن مژه‌دردناک

متخصصان پوست نیویورک معتقدند که‌اکستنشن مژه‌می‌تواند به‌مژه‌های خانم های آسیب جدی وارد کند. دکتر مارکت دورین می‌گوید:چسب مورد استفاده‌در این مژه‌ها نه‌تنها موجب آلرژیک می‌شود بلکه‌عفونت های باکتریایی و ویروسی را نیز در پی خواهدداشت. البته‌این اولین باری نیست که‌پزشکان به‌خانم ها توصیه‌می‌کنند. از این اکستنشن ها دوری کنند؛ چرا که‌در طولانی مدت آمار زیادی از مراجعت به‌دلیل عفونت مژه‌در میان افراد دیده‌شده‌است. موارد مودر استفاده‌در اکستنشن ها برای مدت طولانی روی ساقه‌مو باقی می‌ماند و از اکسیژن رسانی به‌بافت مژه‌جلوگیری می‌شود. از سوی دیگر محققان بر این باورند که‌استفاده‌طولانی مدت از این مواد می‌تواند زمینه‌بیماری آلوپسی را فراهم کند. قدرت بالای چسبندگی مواد موجب تحریک پذیری چشم نیز می‌شود.

عمل های زیبایی

عمل های زیبایی و اسکتنشن مژه

راه‌حل چیست؟

سعی کنید از مکمل ضخیم کننده‌مژه‌مانند بیوتین (300 گرم در روز) استفاده‌کنید که‌می‌تواند به‌ضخیم شدن طبیعی مژه‌ها کمک کند. از سوی دیگر اگر از مژه‌مصنوعی استفاده‌می‌کنید، سعی کنید از مژه‌های کوتاه‌یا نصف شده‌استفاده‌کنید و آن ها را به‌لبه‌بیرونی مژه‌های کوتاه‌یا نصف شده‌استفاده‌کنید و آن هار ابه‌لبه‌بیرونی مژه‌هایتان بچسبانید که‌نه‌تنها باعث طبیعی تر نشان دادن مژه‌هایتان می‌شود، بلکه‌فشار کمتری به‌مژه‌های خودتان وارد می‌کند. فراموش نکنید که‌در انتخاب اکستنشن مژه‌از برندهای کاملا معتبر و شناخته‌شده‌استفاده‌کنید. راه‌حل ساده‌دیگر استفاده‌از خط چشم قهوه ای یا مشکی در منطقه‌ریشه‌مژه‌هایتان است که‌با این روش مژه‌پرپشت تر به‌نظر می‌رسد و دیگر نیازی به‌استفاده‌از اکستنشن مژه‌نیست.

کاشت ناخن فرسایش گر

آیا شما هم عاشق لاک های آکریلیک هستید؟ نوعی از ماده‌شیمیایی به‌نام متیل متاکریلیت یا MMA وجود دارد که‌هم اکنون در امریکا و استرالیا استفاده‌از آن ممنوع است اما متاسفانه‌در کشورهای دیگر خیلی به‌آن توجه‌نشده‌است. MMA دارای بویی یسیار قوی است و کسانی که‌در معرض آن قرار می‌گیرند باید حتما از ماسک استفاده‌کنند این ماده‌شیمیایی با نفوذ در پوست، باعث ایجاد سوزش می‌شود. استفاده‌از پودر آکلریلیک برای پوششن ناخن و کاشت موجب فرسایش ناخن ها و فرورفتگی در سطح ناخن ها می‌شود.

راه‌حل چیست؟

با انجام مانیکور و کوتاه‌نگه‌داشتن ناخن ها، شما می‌توانید به‌راحتی کاشت را فراموش کنید. کافی است مرتب ناخن هایتان را به‌شکل مربعی یا گرد با سوهان شکل دهید که‌به‌نظر این مدل ناخن امروزه‌بیشتر از انواع بلند و تیز آن رایج است. از طرفی، می‌توانید برچسب های مختلف و متنوعی را که‌در داروخانه‌ها ارائه‌می‌دهند، خریداری کرده‌و خودتان با کمک الگوها ناخن هایتان را رنگ و طراحی کنید. اگر هم اکنون ناخن ها شما دچار آسیب های ناشی از موارد آکریلیک کاشت که‌قبلا انجام داده‌اید، شده‌است، بهتر است دوبار در روز ناخن هایتان را داخل روغن زیتون یا نارگیل قرار دهید.

لایه‌برداری نه‌چندان مفید

این گونه‌اقدامات شاید در ظاهر پوست را درخشان نشان دهند، اما می‌تواند آسیب های برگشت ناپذیری را به‌پوست وارد کند. لایه‌برداری شیمیایی اساس بر پایه‌قرار دادن اسید روی پوست و تخریب لایه‌های بیرونی آن ساخته‌شده‌که‌با این کار لایه‌جدید جایگزین آن می‌شود، اما اگر غلظت اسید در این مواد بالا باشد لایه‌برداری منجر به‌سوختگی سطح پوست می‌شود. اگر لایه‌پوست جدید در برابر نور خورشید قرار گیرد، موجب عفونت زخم و لکه‌های زیرپوستی می‌شود که‌به‌آن ها هایرپپیگمنتیشن می‌گویند.

راه‌حل چیست؟

اگر لایه‌برداری به‌منظور درخشان تر و شاداب تر کردن پوست انجام می‌شود، بهتر است از روش ماساژ صورت به‌عنوان جایگزین استفاده‌کنید پاک کننده‌های معمولی را به‌صورت حرکات دایره‌ای روی صورت بمالید و از وسط به‌سمت خارج صورت حرکت کنید. گانکین نوعی ماساژ صورت ژاپنی است که‌درمانگران به‌مدت 3 دقیقه‌روی صورت انجام می‌دهند. از سوی دیگر، استفاده‌از سرم ویتامین C روی پوست بلافاصله‌پس از شست و شوی صورت در شاداب و درخشان نشان دادن پوست توصیه‌شود. ویتامین C حاوی آنتی اکسیدان های محافظ است که‌همواره‌با ماساژ پوست بسیار تاثیرگذار خواهدبود.

 

روی زشت جراحی ها

تا زمانی که‌شدت خطرات سیلیکون صنعتی در سال 2013 کشف شد و همه‌متوجه‌افزایش آمار و واکنش های التهابی و پارگی در اثر استفاده‌از این همین سیلیکون ها شدند، کسی از خطرات جدی روش های عمل جراحی زیبایی سینه‌معمول آگاهی نداشت. متاسفانه‌کلینیک های زیبایی در سراسر جهان کمتر از عوارض و خطرات جراحی ها به‌بیماران اطلاع رسانی می‌کنند. طیف عظیمی از عوارض در پی آگاهی مردم از کیفیت ایمپلنت های مختلف زیبایی به‌وجود می‌آید. البته‌هر چه‌قدر کیفیت جراحی پایین تر باشد عوارض ناشی از آن شدیدتر خواهد شد. عوارضی همچون پارگی، کبودی، خونریزی، عفونت و غیره.

راه‌حل چیست؟

دکتر ریچاردس، محقق و متخصص ضدپیری طبیعی می‌گوید:فرانسوی ها از دوش آب سرد برای سفت کردن سینه‌هایشان استفاده‌می‌کنند. شما می‌توانید به‌مدت 30 ثانیه‌آب سرد را مستقیما روی سینه‌هدایت کرده‌که‌این کار موجب انقباض عروق خونی و سفت شدن موقت پوست می‌شود که‌با تکرار این روش به‌صورت روزانه، تغییر زیادی را حس خواهید کرد. از سوی دیگر، می‌توانید از ترفندهای آرایشی استفاده‌کنید و با استفاده‌از کمی کرم برنزه‌کننده‌میان قفسه‌سینه‌و تیره‌تر کردن این ناحیه، زیبایی قابل توجهی را احساس کنید و البته‌بهتر است از یک گردنبند درخشان یا مرواریدی در بالای گردن، توزان خوبی را به‌وجود بیاورید.

تونرهای برنزه‌کننده‌پرحاشیه

افزایش تعداد مصرف کنندگان تونرهای پرضرر و خطرناک بسیار نگران کننده‌است… کلینیک های سرطانشناسی نگران افزایش تعداد خال های پوستی زنان بر اثر مصرفه‌مواد برنزه‌کننده‌هستند که‌ممکن است برخی از این خال ها بدخیم و سرطانی باشد. شرکت ها برای ساخت چنین محصولاتی که‌به‌راحتی پوست را تیره‌و مات می‌کند، هنوز به‌طور کامل بررسی نشده‌اند، بهتر است تا روشن شدن کامل این قضیه‌در مصرف چنین موادی محتاط باشید.

عوارض برنزه‌کردن

عوارض برنزه‌کردن و عمل های زیبایی سرپایی

راه‌حل چیست؟

استفاده‌از تونرهایی که‌در مدت طولانی تر و به‌تدریج پوست را تیره‌تر می‌کنند، اثرات مخرب به‌مراتب کمتری دارد. لایه‌برداری پوست قبل از برنزه‌کردن باید از 24 ساعت قبل انجام شود. بسیاری از افراد این کار را دقیقا قبل از برنزه‌کردن انجام می‌دهند که‌درست نیست و بهتر است اسکراب یا لایه‌بردارتان فاقد چربی باشد؛ چون در این صورت پوست به‌طور یکنواخت تیره‌نمی شود.

رنگ موی خطرناک

در سال 2011، 350 نفر در نیویورک از سوانح و حوادث سالن های آرایشی گزارش داده‌اند. یک مطالعه‌کمی نشان می‌دهد 85 درصد سالن های زیبایی قبل از رنگ کردن موها تست آلرژی را روی موی افراد انجام نمی دهند. پراکسید هیدروژن و آمونیاک به‌کاررفته‌در روشن کننده‌های مو می‌تواند به‌چشم و پوست آسیب زده‌و باعث سوزش، التهاب و تاول شود. البته‌اکثر آرایشگرها از آمونیاک یا پراکسید بالای 9 درصد استفاده‌نمی کنند؛ زیرا موجب ریزش موی دائمی و زخم شدن پوست سر می‌شود. در مورد رنگ موها نیز ترکیبات شیمیایی موجود در آن ها می‌تواند باعث ریزش مو و واکشن های آلرژیک مانند بثورات و سوختگی های پوستی شود. در رنگ موها ترکیب PPD یا پارافین دیامین موجب آبسی شدید پوستی می‌شود که‌البته‌هرچه‌رنگ موها تیره‌تر باشد مقدار این ترکیب در رنگ مو بیشتر خواهد بود.

راه‌حل چیست؟

مقدار متوسط PPD حدود 2 درصد در هر رنگ مو است. امکان ندارد رنگ موهای گیاهی بدون آمونیاک با درصد حداقل زیر 4درهم درصد PPD را پیدا کنید پیشنهاد می‌شود از موس های رنگ کننده‌مو یا شامپوهای مخصوص رنگ که‌کمی رنگ به‌ترکیبات شان اضافه‌شده‌استفاده‌کنید. اگر موهایتان خاکستری است از رنگ های قهوه‌ای بلوطی استفاده‌کنید. البته‌این محصولات تنوع رنگی بسیاری دارند که‌می‌توانید با توجه‌به‌رنگ موهای خودتان از آن ها استفاده‌کنید.

اکستنشن موی پرخطر

در سال 2012 آماری مبتنی بر مرگ 20 نفر در اثر واکنش آلرژیک به‌چسب لاتکس مورد استفاده‌در اکستنشن مو اعلام شد. هر چند که‌به‌طور مستقمی ثابت نشده‌است، اما به‌طور حتم مواد چسبی این محصولات که‌به‌طور مستقیم با پوست سر در تماس است، می‌تواند آسیب رسان باشد. یک متخصص پوست معتقد است که‌خطر اصلی به‌چسب مورد استفاده‌مرتبط است. بدین صورت که‌این مواد ممکن است وارد جریان خون سر شده‌و باعث شوک آنافیلاکتیک در خانم هایی که‌به‌لاتکس حساسیت دارند، شود. خطر دیگر چسب، بیماری آلوپسی است که‌موجب ریزش ناحیه‌ای موی سر می‌شود.

راه‌حل چیست؟
روش جایگزین چسب، استفاده‌از میکرو حلقه‌های اکستنش است که‌در برخی سالن ها استفاده‌می‌شود و به‌مدت 3 تا 4 ماه‌ماندگاری دارد و برداشتن آن ها برخلاف چسب، هیچ آسیبی به‌موها وارد نمی کند. امروزه‌بسیاری از چهره‌های معروف هالیوود از این روش اکستنشن استفاده‌می‌کنند. این مواد در چند مرحله‌و منطبق با رنگ موی شما به‌کار می‌رود. در مجموع اگر از اکستنشن مو استفاده‌می‌کنید، بهتر است ریشه‌موهایتان را تقویت کنید و مصرف پروتئین در مواد غذایی تان را فزایش دهید. گوشت، مرغ، ماهی، حبوبات و آجیل می‌تواند به‌رشد طبیعی موهای تان کمک کند و پروتئین مورد نیاز موهایتان را تامین کند.

بیشتر بخوانید

هرکه خال صورتش بیش واقعا سلامتش بیشتر ؟

هرکه خال صورتش بیش واقعا سلامتش بیشتر ؟

بهترین ماسک طبیعی برای پوست های چرب

بهترین ماسک طبیعی برای پوست های چرب

علت جویدن ناخن در کودکان و بزرگسالان و راه ترک آن

علت جویدن ناخن در کودکان و بزرگسالان و راه ترک آن

طب سوزنی و لیفتینگ پوست صورت

طب سوزنی و لیفتینگ پوست صورت

آنچه موهایتان را زودتر از موعد سفید میکند

آنچه موهایتان را زودتر از موعد سفید میکند

رنگ مو با عصاره گیاهان طبیعی

رنگ مو با عصاره گیاهان طبیعی

محافظت از پوست خشک در زمستان

محافظت از پوست خشک در زمستان

17 توصیه مهم برای زیبایی پوست صورت

17 توصیه مهم برای زیبایی پوست صورت

نکاتی برای قبل و بعد از جراحی پیوند موی طبیعی

نکاتی برای قبل و بعد از جراحی پیوند موی طبیعی

چانه هایی که نیاز به جراحی دارند و برعکس

چانه هایی که نیاز به جراحی دارند و برعکس
مشاهده

مطالب بیشتر در پوست و مو

جوانی پوست دور چشم

جوانی پوست دور چشم

ویتامین های واجب برای زیبایی پوست

ویتامین های واجب برای زیبایی پوست

خطرات تاتو

خطرات تاتو

اینها رو بخورید تا موهاتون نریزه !

اینها رو بخورید تا موهاتون نریزه !

خوراکی های مفید برای رشد مو

خوراکی های مفید برای رشد مو

ترفندهای بی نظیر زیبایی مردان

ترفندهای بی نظیر زیبایی مردان

بلاهایی که استرس و بی خوابی بر سر پوستتان می آورد!!

بلاهایی که استرس و بی خوابی بر سر پوستتان می آورد!!

برای جذاب شدن به این برنامه مراقبت از پوست نیاز دارید

برای جذاب شدن به این برنامه مراقبت از پوست نیاز دارید

در این ساعات شبانه روز بخوابید تا پوستتان شفاف شود

در این ساعات شبانه روز بخوابید تا پوستتان شفاف شود

چرا این روزها همه میکرونیدلینگ انجام میدن؟

چرا این روزها همه میکرونیدلینگ انجام میدن؟

مطالب مرتبط

راز زنانی که زیبایی طبیعی دارند ؛ بدون عمل بدون هزینه

راز زنانی که زیبایی طبیعی دارند ؛ بدون عمل بدون هزینه

زیبایی زنان باستان با ماسک فضولات حیوانی ؟!!

زیبایی زنان باستان با ماسک فضولات حیوانی ؟!!

رازهای زیبایی کیت میدلتون همسر شاهزاده ویلیام

رازهای زیبایی کیت میدلتون همسر شاهزاده ویلیام

عاداتی که زشت و پیرتان می کنند

عاداتی که زشت و پیرتان می کنند

مهمترین عامل زیبایی پوست چیست؟

مهمترین عامل زیبایی پوست چیست؟

رازهای زیبایی و تناسب اندام آیشواریا رای

رازهای زیبایی و تناسب اندام آیشواریا رای

رازهای زیبایی و جوانی زنان دنیا

رازهای زیبایی و جوانی زنان دنیا

رازهای پنهان زیبایی زنان تُرک

رازهای پنهان زیبایی زنان تُرک

نابود کننده جوانی و زیبایی پوست

نابود کننده جوانی و زیبایی پوست

اسرار زیبایی زنان هندی فاش شد!

اسرار زیبایی زنان هندی فاش شد!

آرایش و زیبایی به سبک ساره بیات

آرایش و زیبایی به سبک ساره بیات

8 ماده غذایی موثر برای زیبایی پوست و مو را بشناسید

8 ماده غذایی موثر برای زیبایی پوست و مو را بشناسید

چگونه زیبایی پوستم را در سفر حفظ کنم؟

چگونه زیبایی پوستم را در سفر حفظ کنم؟

 بهترین خدمات زیبایی پوست و مو در کلینیک تخصصی ساعی

بهترین خدمات زیبایی پوست و مو در کلینیک تخصصی ساعی

راز پوست صاف و آرایش جذاب “هازل کایا”

راز پوست صاف و آرایش جذاب “هازل کایا”

بهترین میوه برای زیبایی پوست

بهترین میوه برای زیبایی پوست

همه رازهای زیبایی و جذابیت زنان فرانسوی

همه رازهای زیبایی و جذابیت زنان فرانسوی

از کجا بدانیم پزشکان پوست و مو متخصص هستند یا نه؟

از کجا بدانیم پزشکان پوست و مو متخصص هستند یا نه؟

باورهای غلط قدیمی درباره زیبایی پوست و مو

باورهای غلط قدیمی درباره زیبایی پوست و مو

باورهای غلط و رایج در زیبایی و آرایش

باورهای غلط و رایج در زیبایی و آرایش