بیشتر بخوانید

بهترین مناطق گردشگری در ایران با کمترین هزینه در نوروز 95

بهترین مناطق گردشگری در ایران با کمترین هزینه در نوروز 95

سفری رومانتیک به ساحل چمخاله ، ونیز ایران

سفری رومانتیک به ساحل چمخاله ، ونیز ایران

جاذبه های گردشگری “رامسر” عروس شهرهای ایران + تصاویر

جاذبه های گردشگری “رامسر” عروس شهرهای ایران + تصاویر

جاذبه های گردشگری زیبا و منحصر به فرد پکن پایتخت چین

جاذبه های گردشگری زیبا و منحصر به فرد پکن پایتخت چین

زیباترین مناطق گردشگری و بکر ایران + تصاویر

زیباترین مناطق گردشگری و بکر ایران + تصاویر

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر مسکو + تصاویر

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر مسکو + تصاویر

جاهای ترسناک ایران ؛ جنگلی که جیغ میکشد !

جاهای ترسناک ایران ؛ جنگلی که جیغ میکشد !

گشتی در 19 جاذبه ی دیدنی آمستردام هلند + تصاویر

گشتی در 19 جاذبه ی دیدنی آمستردام هلند + تصاویر

جاذبه های قلعه رودخان فومن ؛ محکم ترین دژ گیلان

جاذبه های قلعه رودخان فومن ؛ محکم ترین دژ گیلان

سفر به الیمستان ، جنگل رویایی آمل

سفر به الیمستان ، جنگل رویایی آمل
جاذبه های گردشگری زیبا و منحصر به فرد پکن پایتخت چین
کشور چین در شرق آسیا قرار گرفته است و بعد از روسیه دومین کشور پهناور این قاره می باشد که جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری فراوانی از جمله دیوار چین، شهر ممنوعه و کاخ تابستانی دارد. در ادامه با جاذبه های گردشگری پکن بیشتر آشنا خواهید شد.

مناطق دیدنی و جاذبه‌های گردشگری پکن

یکی از کشورهای زیبایی که‌مکان های دیدنی و توریستی زیادی دارد چین است که‌برای دیدن مناطق دیدنی زیبای آن به‌ماه‌ها زمان نیاز است .کشورچین جاذبه‌های گردشگری فراوانی مانند دیوار چین، کوه‌تای، شهر ممنوعه، کاخ پوتالا و معبد و آرامگاه‌کنفوسیوس دارد که در این بخش ازگردشگری مجله اینترنتی فنجان می‌خواهیم شما را با مکان های دیدنی و توریستی چین آشنا کنیم پس با ما همراه‌شوید.

چین

جاذبه‌های گردشگری و مناطق دیدنی چین

جمعیت و وسعت کشور چین

کشور چین با نام رسمی جمهوری خلق چین ، پرجمعیت ترین کشور دنیا با بیش از 1.3 میلیارد نفر سکنه‌است. چین بعد از روسیه‌و کانادا سومین کشور بزرگ دنیا از نظر وسعت خاکی محسوب می‌شود.

چین معمولاً به‌عنوان یک ابرقدرت جدید بالقوه‌توصیف می‌شود اما کارشناسان هشدار داده‌اند که‌حباب اقتصادی و رشدجمعیتی غیرقابل کنترل در این کشور ممکن است باعث کاهش یا حتی توقف رشد چین در سال های آینده‌شود .

تمدن و زبان و مذهب مردم چین

چین باستان یکی از کشورها با کهن ترین تمدن های تاریخ است که‌باستان شناسان از زندگی انسان های اولیه‌در دومیلیون سال پیش در این منطقه‌خبر داده‌اند. 
زبان اصلی مردمان چین ، زبان چینی است و مذاهب مختلفی دارند اما مذاهب اصلی شان، بودیسم، مسیحیت، اسلام، تائوئیسم است و با رنمینبی(یوان) داد و ستد می‌کنند.

مذهب مردم چین

مردم چین مذاهب مختلفی دارند

جاذبه‌های گردشگری چین

چین چهارمین کشور پهناور دنیا و با جاذبه‌های توریستی دیدنی، آثار فرهنگی برجسته‌ای است که‌این کشور را به‌یکی از قطب های توریستی تبدیل کرده‌است .

پایتخت کشور چین شهر پکن است و بزرگ ترین شهر چین شانگهای می‌باشد و دیوار چین نیز یکی از مشهورترین آثار باستانی چین است . چینی ها علاوه‌بر اینکه‌پوشاک غیر اصل و کپی تولید می‌کنند جاذبه‌گردشگری تقلبی و کپی نیز دارند که‌نمونه‌های این جاذبه‌های دیدنی شامل :مجسمه‌ابوالهول ، نمونه‌تقلبی برج ایفل در در شهر «هانگزو ، مدرسه‌جادوگری هاگوارتز،کاخ کنگره‌آمریکا، برج پیزا و مجسمه‌های بودا می‌باشد.

پکن

پکن از شلوغ ترین شهرهای جهان و پایتخت چین است و دارای غنای تاریخی و فرهنگی زیاد ی مانند شهر ممنوعه، دیوار بزرگ چین، قلعه‌ای تابستانی یا خانه‌ی بهشت است.

پکن یا شانگهای

پکن شلوغ ترین شهر جهان و پایتخت چین

دیوار بزرگ چین

دیوار چین از اصلی ترین و مشهورترین جاذبه‌های گردشگری چین است . دیوار چین به‌طول 7 کیلومتر از طولانی ترین سازه‌مهندسی تدافعی نظامی در جهان است که‌گردشگران زیادی را جذب خود می‌کند.

این دیوارنمای بسیارعالی برای عکاسی دارد زیرا در بلند ترین نقطه‌برای اهداف نظامی و دفاعی ساخته‌شده‌است پس حتما دوربین عکاسیخودرا همرا ببرید و در کنار این دیوار قدم بزنید و عکاسی کنید.

چینی ها برای پا بر جا ماندن عشقشان بر روی دیوار قفل هایی می‌زنند که‌نام همسرشان بر روی آن حک شده‌است .آن ها بر این باورند که‌این قفل هاعشقشان را پایدار می‌کند.

جاهای دیدنی چین

دیوار چین مشهور ترین جاذبه‌گردشگری چین 

کاخ تابستانی

کاخ تابستانی از معروف ترین باغ های سلطنتی دنیا با چشم انداز های طبیعی بسیار است . این کاخ دارای تپه‌ها و آب ها با معابد، پل ها و قصرها و دروازه‌ها فراوانی است که‌زیبایی بی نظیری به‌این منطقه‌بخشیده‌است .

در کاخ تابستانی دریاچه‌و در کنار آن پل هفده‌قوس و جزیره‌نانهو از دیدنی ترین قسمت های این محوطه‌هستند. آب و هوای خوب و قایق سواری ودیدن از کاخ ها و دروازه‌ها و ایوان ها گردشگران زیادی را به‌این نقطه‌جذب می‌کند.

یکی از ایوان ها ی کاخ تابستانی ایوانی طولانی از جنس چوب می‌باشد که‌روی سقف و دیواره‌های آن نقاشی های باستانی چینی کشیده‌اند.در کاخ تابستانی دروازه‌عظیمی وجود دارد که‌برای ساخت آن از میخ یا پیچ و بست استفاده‌نشده‌و تمامی اتصالات آن قطعات چوب به‌صورت نر و ماده‌است.

کاخ تابستانی

کاخ تابستانی معروف ترین باغ سلطنتی دنیا

شهرممنوعه

شهر ممنوعه‌از وسیع ترین و کامل ترین مجموعه‌معماری چوبی در جهان با تعداد قصرها و اتاق های بی شمار (جمعا 9999) است. اگر می‌خواهید به‌این شهر بی نظیر بروید حتما دوربین عکاسی و کفش پیاده‌روی مناسب با خود ببرید زیرا میزان پیاده‌روی این شهر زیاد است . این شهر از مناطق توریستی مهم چین می‌باشد که‌به‌علت گردشگران فراوان در آخر هفته‌عکاسی کردن از آن امکان پذیر نیست.

شهر ممنوعه

شهر ممنوعه‌از مهم ترین مناطق توریستی چین

پارک جهانی

پارک جهانی شامل 17بخش از جمله‌شرق اروپا، غرب اروپا، شمال اروپا، شمال آمریکا، جنوب، آمریکا، آفریقا، اقیانوسیه، غرب آسیا، شرق آسیا، آسیای جنوبی و غیره‌است وکه‌در هر بخش با معماری و فرهنگ و جاذبه‌های دیدنی کشورها در مقیاس کوچک تر آشنا می‌شوید.

درپارک جهانی می‌توانید از آثار تاریخی مانند تخت جمشید خودمان دیدن کنید و از فیل سواری کنار تاج محل در هند و شتر سواری کنار اهرام مصر لذت ببرید.

پارک جهانی

پارک جهانی بهترین جای دیدنی کشور چین

باغ وحش پکن

حیف است که‌به‌چین بروید و از باغ وحش پکن بازدید نکنید و سفرتان بدون دیدن پاندا و پنگو ئن و زرافه‌تمام شود. در باغ ‎ وحش پکن بلیت قسمت های مختلف جداگانه‌فروخته‌می‌شوند و می‌توانید بخش هایی را که‌دوست دارید انتخاب کنید و هنگام ورود بلیت شان را بخرید.از جذاب ترین قسمت های این باغ وحش دیدن از پاندا ها است.

باغ وحش پکن

 دیدن پنگوئن ها در باغ وحش پکن

خیابان وانگ فوجینگ

وانگ فوجینگ خیابان پیاده‌روی و توریستی معروف شهر پکن است که‌درمرکز شهرقرار دارد و عبور اتومبیل در آن ممنوع است . این خیابان نشانی از تاریخ چین است و ساختمان های قدیمی بازسازی شده‌زیادی در آن قرار دارد .

در این خیابان برای عبورتوریست ها قطاری در نظر گرفته‌شده‌است که‌توریست ها را جابه‌جا می‌کند. در این خیابان می‌توانید از اغذیه‌فروشی ها دیدن کنید و چیزی مطابق میلتان پیدا کنید.

غذاهای عجیب و غریب فراوانی مانند:انواع گوشت ها و کباب های حلال بره‌و گوسفند و گاو ، جوجه‌کباب ، مرغ و انواع ماهی و غذاهای دریایی گرفته‌تا حیوانات و حشر ه‌های عجیب و غریب و غیرحلال را می‌توانید در این اغذیه‌فروشی ها بیابید.

دراین خیابان غرفه‌هایی وجود دارند آرم کلمه‌حلال یا عباراتی از قبیل لااله‌الا الله‌و بسم الله‌الرحمن الرحیم را دارند وغذاهای حلال می‌فروشند، اغلب این فروشنده‌عربی بلدند.

خیابان وانگ فوجینگ

در خیابان وانگ فوجینگ پکن عبور اتومبیل ممنوع است

چگونه‌به‌چین برویم؟

پیشنهاد می‌کنیم برای سفر به‌چین از تورهای گردشگری استفاده‌کنید زیرا عاقلانه‌ترین کار ممکن می‌باشد.تورهای گردشگری از ابتدا برای ویزای شما اقدام می‌کنند و در طول سفر برای بازدید و گردش همراه‌تان هستند.

چه‌زمانی به‌چین برویم؟

بهترین زمان برای سفر به‌چین از ماه‌سپتامبر (شهریور) تا اواسط نوامبر (اوایل آبان) است. سفر در این زمان به‌علت خوب بودن هوا و کم بودن تعداد توریست ها بسیارمطلوب است.

آب در پکن

چین آب لوله‌کشی قابل آشامیدن ندارد و باید در این شهر از آب معدنی استفاده‌کرد حتی آب این کشور برای مسواک زدن نیز مناسب نیست.آب معدنی های چین کمی شیرین هستند.

زبان انگلیسی تان خوب است؟

در چین هیچ کس انگلیسی نمی فهمد و تلاشی برای فهمیدن نمی کند پس لازم است قبل از خروج از هتل از مسئول پذیرش هتل بخواهید نام تمام مکان هایی را که‌در آن روز قرار است به‌آنها سر بزنید به‌زبان چینی روی برگه‌ای برای تان بنویسد. اما اگر نگران هستید لازم است فقط همراه‌با تور و لیدرتان به‌تماشای نقاط دیدنی چین بروید.

جمعیت کشور چین

چگونه‌و چه‌زمانی به‌کشور چین سفر کنیم؟

در چین نمکدان همراه‌خود داشته‌باشید !

تمامی غذاها و تنقلات چینی شیرین هستند و حتی پاستا و سس های سالاد و کباب ها ،چیپس و پاپ کورن هایشان نیز طعم شیرین می‌دهند.

درپروازهای متعلق به‌هواپیمایی کشور چین نیز غذاهای شیرین سرو می‌شود اگر به‌غذاهای شیرین چینی علاقه‌ای ندارید می‌توانید از صبحانه‌های مجانی هتل استفاده‌کنید اما توصیه‌می‌کنیم چند وعده‌غذای نیمه‌آماده‌یا کنسرو برای سفر به‌چین با خودتان ببرید .

در چین کجا خرید کنیم؟چطور چانه‌بزنیم؟

در پکن مراکز خرید و پاساژهایی وجود دارد که‌می‌توانید تقلبی هر جنس و برندی را با قیمت بسیار مناسب در آن بیابید.معروف ‎ ترین آنها «یَشوُ بازار» است.قیمت در پکن از شانگهای پایین تر است . جنس های یشو بازار اما برخلاف قیمت کم شان جنس های تقلبی خوبی هستند و سال های سال برای تان کار می‌کنند.

در پکن خیابانی به‌نام « موشیَن لُو » وجود دارد که‌برندها و مارک های خوب و درجه‌یک چینی با قیمت بسیار مناسب و کیفیت و تنوع جنس در آن عرضه‌می‌شود.

در شانگهای شما می‌توانید برند ها و مارک های معروف جهانی و اروپایی که‌برای ما بیشترآشنا هستند را بیابید و بخرید. برای خرید چای و انواع دمنوش نیز می‌توانید داخل شهر با قیمت های مناسب تر هم اقدام به‌خرید کنید. برای خرید ابریشم و مروارید و تشخیص اصل و فرعش از کارخانه‌خریداری کنید.

زبان مردم چین

خرید کردن و تخفیف کردن از فروشنده‌های کشور چین

نحوه‌تخفیف گرفتن از فروشنده‌برای خرید در چین

وقتی جنسی را می‌پسندید ،آن را به‌فروشنده‌نشان دهید . فروشنده‌قیمت را روی ماشین حساب برای تان می‌نویسد شما برای تخفیف گرفتن می‌توانید یک دهم قیمتی را که‌فروشنده‌روی ماشین حساب برایتان نوشته‌را بنویسید مثلا اگر قیمت شلواری 300 یوآن است با قیافه‌متعجب 30 یوآن را بنویسید و در نهایت با 50 یوآن شلوار را بخرید .

اغلب به‌همان 30 یوآن هم راضی می‌شوند! باید مصمم باشید و هرجا لازم بود، وانمود کنیدکه‌می‌خواهید مغازه‌را ترک می‌کنید و از شلوار دوست داشتنی تان می‌گذرید! جنس های یشو بازار اما برخلاف قیمت کم شان جنس های خوبی هستند و سال های سال برای تان کار می‌کنند.البته‌جنس های تقلبی خوب !

به‌علت زیاد بودن اسکناس تقلبی در چین پول تان را درصرافی معتبر یا هتل چنج کنید و به‌کسی جز هتل و صرافی معتبراطمینان نکنید.

 

بیشتر بخوانید

واقعیت جالب روستای مرگ قزوین چیست؟

واقعیت جالب روستای مرگ قزوین چیست؟

کیش در یک نگاه

کیش در یک نگاه

جاذبه های گردشگری سبلان ، بهشتی در قلب اردبیل

جاذبه های گردشگری سبلان ، بهشتی در قلب اردبیل

ارزانترین مقصد گردشگری ایران در عید نوروز 95

ارزانترین مقصد گردشگری ایران در عید نوروز 95

مشهورترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری یزد

مشهورترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری یزد

قوانین خاصی که پیش از سفر به ترکیه بهتر است بدانید

قوانین خاصی که پیش از سفر به ترکیه بهتر است بدانید

سفری به قلعه دیدنی سرخ یا لال قلعه هند

سفری به قلعه دیدنی سرخ یا لال قلعه هند

زیباترین “روستاهای گردشگری” مخصوص زمستان

زیباترین “روستاهای گردشگری” مخصوص زمستان

جاذبه های گردشگری بابلسر مازندران + عکس

جاذبه های گردشگری بابلسر مازندران + عکس

4 آبشار بی نظیر و دیدنی ایران + تصاویر

4 آبشار بی نظیر و دیدنی ایران + تصاویر
مشاهده

مطالب بیشتر در گردشگری

جاذبه های گردشگری کلکته ،شهر کاخ ها

جاذبه های گردشگری کلکته ،شهر کاخ ها

سفر تابستانی خوب با نکته ای که همه باید بدانیم

سفر تابستانی خوب با نکته ای که همه باید بدانیم

تپه های شکلاتی ، جاذبه جذاب گردشگری فیلیپین

تپه های شکلاتی ، جاذبه جذاب گردشگری فیلیپین

زیباترین مقاصد آسیایی برای گردشگری در پاییز 2019

زیباترین مقاصد آسیایی برای گردشگری در پاییز 2019

جاهای دیدنی که بازدید از آنها ممنوع ست !

جاهای دیدنی که بازدید از آنها ممنوع ست !

جاذبه ی گردشگری جالبی به نام کلیسای 100 در

جاذبه ی گردشگری جالبی به نام کلیسای 100 در

روستای عجیب ایستا در طالقان ؛ اینجا همه منتظرن !

روستای عجیب ایستا در طالقان ؛ اینجا همه منتظرن !

گردشگران هنوز این جاهای دیدنی اروپا را کشف نکرده اند

گردشگران هنوز این جاهای دیدنی اروپا را کشف نکرده اند

بهترین و لاکچری ترین “هتل های جهان” + تصاویر

بهترین و لاکچری ترین “هتل های جهان” + تصاویر

اینترنت ناجی گردشگری در ایران

اینترنت ناجی گردشگری در ایران

مطالب مرتبط

جاذبه گردشگری و مناطق زیبای رویایی چین در پاییز

جاذبه گردشگری و مناطق زیبای رویایی چین در پاییز

طولانی ترین پل شیشه ای جهان در چین + تصاویر

طولانی ترین پل شیشه ای جهان در چین + تصاویر

راز موفقیت یک ایرانی در چین + تصاویر

راز موفقیت یک ایرانی در چین + تصاویر

دانستنی های شگفت انگیز و مرموز درباره دیوار چین + عکس

دانستنی های شگفت انگیز و مرموز درباره دیوار چین + عکس

تفریحات مهراب قاسم خانی و خانواده اش در چین + تصاویر

تفریحات مهراب قاسم خانی و خانواده اش در چین + تصاویر

چرا روی پیشانی چین و چروک ایجاد و می شود؟

چرا روی پیشانی چین و چروک ایجاد و می شود؟

قیمت اجناس در چین با ایران برابر است!

قیمت اجناس در چین با ایران برابر است!

خانم ها ، این اشتباهتان باعث چروک شدن سینه میشود

خانم ها ، این اشتباهتان باعث چروک شدن سینه میشود

معرفی پرفروش ترین شاسی بلندها در چین + تصاویر

معرفی پرفروش ترین شاسی بلندها در چین + تصاویر

دانستنی های جالب و باورنکردنی از چین

دانستنی های جالب و باورنکردنی از چین

بهترین مواد غذایی برای رفع چین و چروک صورت

بهترین مواد غذایی برای رفع چین و چروک صورت

چین چروک صورت و چشم

چین چروک صورت و چشم

هندوانه 80 کیلویی چینی! + عکس

هندوانه 80 کیلویی چینی! + عکس

یخ زدن سربازان چینی! + تصاویر

یخ زدن سربازان چینی! + تصاویر

ایستگاههای جدید مترو چین با ظاهری تخیلی

ایستگاههای جدید مترو چین با ظاهری تخیلی

چین و روسیه مقصد اول دانشجویان برای تحصیل

چین و روسیه مقصد اول دانشجویان برای تحصیل

سگی با ساعت 26 هزار یورویی اپل! + تصاویر

سگی با ساعت 26 هزار یورویی اپل! + تصاویر

ترفند از بین بردن چین و چروک گردن

ترفند از بین بردن چین و چروک گردن

چرا به ژاپن کشور آفتاب تابان می گویند

چرا به ژاپن کشور آفتاب تابان می گویند

چین و چروک صورت را اینطوری محو کنید

چین و چروک صورت را اینطوری محو کنید