بیشتر بخوانید

تسکین درد با رابطه زناشویی ؟

تسکین درد با رابطه زناشویی ؟

برای پیشگیری از بلوغ زودرس کودکانتان حتما بخوانید

برای پیشگیری از بلوغ زودرس کودکانتان حتما بخوانید

تهدیدی بزرگ برای سلامت اسپرم مردان

تهدیدی بزرگ برای سلامت اسپرم مردان

15 بهترین نوشیدنی برای تقویت قوای جنسی

15 بهترین نوشیدنی برای تقویت قوای جنسی

چگونه مانع از ابتلا به سرطان سینه و رحم شویم؟

چگونه مانع از ابتلا به سرطان سینه و رحم شویم؟

این نوع رابطه ی جنسی هوش را افزایش می دهد!

این نوع رابطه ی جنسی هوش را افزایش می دهد!

6 ماده غذایی برای تسکین درد دوران پریودی و قاعدگی

6 ماده غذایی برای تسکین درد دوران پریودی و قاعدگی

دلیل اصلی ناباروری در مردان و زنان

دلیل اصلی ناباروری در مردان و زنان

فواید فوق العاده رابطه جنسی سالم

فواید فوق العاده رابطه جنسی سالم

تغذیه ای مخصوص برای تقویت قوای جنسی

تغذیه ای مخصوص برای تقویت قوای جنسی
برای پیشگیری از بلوغ زودرس کودکانتان حتما بخوانید
برای پیشگیری از بلوغ زودرس فرزندتان باید به تغذیه وی اهمیت ویژه ای بدهید همچنین تماشای تلوزیون را نیز برایش محدود کنید زیرا باعث اختلال در تعادل هورمونی می شود.

تمامی مواردی که‌باید برای پیشگیری از بلوغ زودرس بدانید

بلوغ زودرس یکی از معضلات نوجوانان دنیای مدرن امروزی است که‌در این راه‌تغذیه, شبکه‌های ماهواره‌ای, رفتارهای نادرست و البته‌نا آگاهانه‌ی والدین نقش مهمی دارند. بلوغ زودرس علائمی دارد که‌با شناختن آنها تا حدودی میتوان آن را کنترل کرد.

براساس شناخت فعلی محققان از علل بلوغ زودرس، گرینسپن و دردروف توصیه‌هایی برای مدیریت و کنترل سموم محیطی و ایجاد سبک زندگی سالم ارائه‌می‌کنند. پیشنهادهای زیر برای شما والدین بسیار مهم هستند، چون جنین و کودکان از "دوران و پنجره‌آمادگی" عبور می‌کنند، که‌آن ها را به‌طور منحصر به‌فرد در برابر تاثیرات هورمونی، چاقی و استرس در زمان بلوغ آسیب پذیر می‌سازد. 

راه‌هایی برای جلوگیری و یا کم کردن روند بلوغ زودرس:

-مواد پلاستیکی کمتری مصرف کنید:

از غذاهای کنسروی (اغلب با BPA یا مواد شیمیایی پلاستیکی جایگزینی)، پختن غذا در تفلون، غذاهای مایکروویوی در پلاستیک یا نگهداری غذا و نوشیدنی در ظروف پلاستیکی به‌ویژه‌پلی کربنات خودداری کنید. از بطری های آب استیل ضد زنگ استفاده‌کنید.

-میزان شکر را محدود کنید:

یکی از عاملان اصلی در اپیدمی چاقی و بلوغ زودرس در دوران کودکی مصرف بیش از حد شکر است.کاهش انسولین در مصرف غذاهایی با شکر بالا می‌تواند منجر به‌غلظت های بالاتر هورمون های جنسی مرتبط با پریودهای قبلی شود. در حقیقت، مطالعات اخیر به‌طور خاص حتی مصرف نوشابه را توسط دختران جوان با بلوغ زودرس مرتبط دانسته‌اند.

-غذاهای آماده‌نخورید:

به‌جای استفاده‌از عناصر ناسالم، مانند موادی که‌در غذاهای کنسرو شده، پردازش شده‌و آماده‌شده‌وجود دارد، از غذاهای نشاسته ای استفاده‌کنید.

- میوه‌ها و سبزیجات زیادی بخورید:

مشخص شده‌است که‌مصرف فیبر، از دختران در دوران قاعدگی زودرس محافظت می‌کند.در صورت امکان، برای دوری از قرار گرفتن در معرض آفت کش ها، خوراکی های ارگانیک را بخرید، اما اگر توانایی خرید محصولات ارگانیک را ندارید، مصرفتان را محدود کنید.

علت بلوغ زودرس

تغذیه‌مناسب برای جلوگیری از بلوغ زودرس

بهترین نکات برای پیشگیری از بلوغ زودرس

-سعی کنید که‌مستقیما از بازار کشاورزان خرید کنید:

این یک راه‌شگفت آور برای رسیدن به‌محصولات تازه، محلی و گاهی ارگانیک (یا حداقل عاری از آفت کش) با قیمت های ارزان تر است. البته‌حتی یک گزینه‌بهتر هم این است که‌در باغچه‌خود محصولات را بکارید و پرورش دهید.

-گوشت کمی مصرف کنید و گوشت های کم چرب، عاری از آنتی بیوتیک و ارگانیک را انتخاب کنید:

آنتی بیوتیک ها برای کمک به‌پیش گیری از بیماری ها و پروار و فربه‌کردن به‌دام ها داده‌می‌شود و باعث می‌شود که‌آن ها سریع تر رشد کنند. اما تاثیر آن ها بر بلوغ انسان همچنان نامشخص است.

-لبنیات ارگانیک بخورید:

محصولات لبنی کم چرب و تا حد ممکن ارگانیک را انتخاب کنید.

-پرهیز از عطر و یا ادکلن ها و سایر مواد آرایشی:

تریکلوزان و تریکلوکربن های یافت شده‌در صابون های ضد باکتری و خمیردندان ها، آلومینیم کلر هیدرات یافت شده‌در دئودورانت ها، فتالات ها و دیگر هورمون های خرابکار هستند که‌به‌طور قابل توجهی بلوغ را زودرس خواهند کرد.

توصیه‌می‌شود از روغن درخت چای و اسطخدوس برای زیبایی پوستتان استفاده‌کنید، چون این مواد به‌طور مرتب در محصولات شخصی و محصولات پاک کننده‌یافت می‌شوند.

- از امن ترین کرم های ضدآفتاب استفاده‌کنید:

از لباس و کلاه، و کرم ضد آفتاب بر روی صورت و دیگر مناطق بدن تان برای محدود کردن آسیب های آفتاب استفاده‌کنید. 

برای پیشگیری از بلوغ زودرس فرزندتان بخوانید..

-پاک کننده‌های غیر سمی را انتخاب کنید:

افراد زیادی استفاده‌از بوراکس و اسید بوریک را توصیه‌می‌کنند که‌قابل توجه‌است، چون بوراکس اغلب به‌عنوان یک پاک کننده‌طبیعی تلقی می‌شود. 

-هوای داخلی منزل را تازه‌و سالم نگه‌دارید:

اغلب پنجره‌های باز، تغییر A / C و فیلترهای گرمایشی در هر 3 - 6 ماه، تمیز کردن سالانه‌مجراها، اجتناب از خوشبو کننده‌های هوا راه‌های مناسبی برای تازه‌و سالم نگهداشتن محیط داخلی است.

-کاهش گرد و غبار خانه:

برای محدود کردن مواد شیمیایی است که‌دارای سرب، و دیگر مواد شیمیایی سمی هستند. اغلب با فیلتر HEPA، پاک کننده‌های مرطوب، و تمیز کننده‌های سطوح و پنجره‌ها از این اتفاق جلوگیری کنید.

-تشک ها و مبلمان ساخته‌شده‌از مواد طبیعی (مانند پنبه, پشم و لاستیک طبیعی) را انتخاب کنید:

فوم های پلی یورتان به‌مرور زمان متلاشی می‌شوند و ذرات ریز و مضر را آزاد می‌کنند. از مواد غیر آتش سوز و مواد شیمیایی مقاوم در برابر آب اجتناب کنید. از محصولات تولید شده‌با چوب اجتناب کنید که‌معمولاً فرمالدهید و دیگر مواد شیمیایی مضر را از بین می‌برند.

-آفت کش ها و علف کش های غیر سمی را انتخاب کنید:

ما با موفقیت با مورچه‌ها, سوسک, پشه‌و مگس میوه‌بدون استفاده‌از یک آفت کش یا استفاده‌از حشره‌کش های ثبت شده‌سازمان حفاظت از محیط زیست مبارزه‌کرده‌ایم.

-به‌اندازه‌کافی خوابیدن:

واضح است که‌استفاده‌از صفحه‌led (به‌ویژه‌قبل از خواب), که‌طول موج ویژه‌نور را منتشر می‌کند, ترشح هورمون خواب یا ملاتونین را مختل می‌کند، که‌احتمالاً می‌تواند در شروع بلوغ زودرس نقشی را ایفا کند. صفحات led در تبلت ها رایج هستند که‌باید تا حد ممکن از آنها بخصوص در هنگام خواب دوری کنند.

خواب کودکان

چه‌مواردی باعث پیشگیری از بلوغ زودرس می‌شود؟ 

راه‌های پیشگیری از بلوغ زودرس کودکان

-یک سطح سالم از تناسب اندام را در خانواده‌مشخص کنید:

ریسک آسیب را با شرکت در انواع ورزش ها و فعالیت ها کاهش دهید. 

-انتخاب مدرسه‌مناسب:

یک مدرسه‌ای را انتخاب کنید تا دختر و پسر شما به‌بزرگسالان مورد اعتمادی (معلمان سابق) دسترسی پیدا کند و این فرصت را برای ایجاد همدلی برای بچه‌های کوچک تر در دوران نوجوانی اش فراهم کند.

 -خانواده‌خوب:

محیط خانوادگی حامی و مهربان را در طول دوران کودکی و نوجوانی حفظ کنید. 

-از منابع طبیعی سویا مانند توفو, ادامام و شیر سویا نترسید:

اگرچه‌سویا طبیعی حاوی ایزوفلاون ها است, اما هورمون های های واقعی نیستند و ممکن است در واقع مانع از بلوغ یا تاخیر در بلوغ شوند. متخصصان معتقدند که‌سویا طبیعی ممکن است به‌بدن کمک کند حساسیت کمتری به‌استروژن، بعدها از زندگی داشته‌باشد.

 -کفش هایتان را دم در بگذارید:

کارشناسان برآورد کرده‌اند که‌میزان آلودگی در خانه‌ها (از جمله‌سرب, آفت کش, کود و خاکستر سیگار) از خارج به‌داخل خانه‌می‌آید. برداشتن کفش هایتان باعث می‌شود که‌بسیاری از آلاینده‌های مضر از خانه, از کف زمین, از دستان کودکان و از دهانشان دور نگه‌داشته‌شوند.

دراوردن کفش به‌ویژه‌در صورتی مهم است که‌خانه‌شما فرش داشته‌باشد و یا یک کودک نوپا داشته‌باشید که‌زمان زیادی را بر روی کف زمین صرف می‌کند و اشیا را می‌خورد. 

-از خانواده‌خود در برابر اثرات مضر دخانیات محافظت کنید:

اجازه‌سیگار کشیدن در منزل یا اتومبیل خود را به‌کسی ندهید. اصرار کنید که‌مقررات سیگار کشیدن در محل کار شما اجرا شود. رستوران ها - کافه‌ها, اتاق های هتل و مراکز مراقبت کودک را انتخاب کنید.

- لیست ترکیبات محصولات زیبایی خود را نیز چک کنید:

محصولات را تا جای ممکن طبیعی انتخاب کنید، از جمله‌محصولات بهداشتی زنانه. نمی توانید کاملاً طبیعی انتخاب کنید؟ سعی کنید از عطرهای مصنوعی اجتناب بکنید و به‌جای آن بدون بوها را انتخاب کنید.

فتالات ها اغلب برای بو دادن به‌محصولاتی مثل مواد شوینده، پارچه‌های نرم کننده‌و محصولات زیبایی استفاده‌می‌شوند.

لوازم آرایشی

نحوه‌مقابله‌با بلوغ زودرس و راه‌پیشگیری از آن

برای پیشگیری از بلوغ زودرس چه‌کنیم؟

ویتامین D:

مطالعه‌ای از دانشکده‌بهداشت عمومی دانشگاه‌میشیگان نشان داد که‌دختران 5 تا 12 ساله‌که‌دچار کمبود ویتامین D هستند، دو برابر بیشتر از آن هایی هستند که‌دارای سطوح بالاتر ویتامین هستند.

در معرض خورشید قرار گرفتن یک راه‌برای افزایش مصرف ویتامین D در دختران است که‌برای جلوگیری و آهسته‌شدن بلوغ زودرس مفید است. البته، این همیشه‌بسته‌به‌جایی که‌شما زندگی می‌کنید، امکان پذیر نیست. 

خوشبختانه، غذاهایی هم وجود دارند که‌شما می‌توانید به‌رژیم غذایی دختر خود ضمیمه‌کنید تا مصرف ویتامین D او را افزایش دهید:

 • ماهی چرب مثل ماهی تن و ماهی سالمون
 • آب پرتقال
 • شیر سویا
 • پنیر
 • زرده‌تخم مرغ 

تا به‌حال، هیچ رابطه‌روشنی بین کمبود ویتامین D و بلوغ زودرس پسران وجود ندارد. 

-پروبیوتیک مصرف کنید:

استروژن ها یک ترکیب طبیعی است که‌در بدن پسران و دختران در دوران بلوغ به‌اوج خودش می‌رسد.از طرف دیگر، BPA یک ترکیب مصنوعی است که‌از استروژن تقلید می‌کند.

بسیاری از کارشناسان رواج BPA را در همه‌چیز از پول کاغذی گرفته‌تا پلاستیک، تجهیزات ورزشی و کالاهای مصرفی برای افزایش بلوغ زودرس سرزنش می‌کنند.در حالی که‌حذف تمام آثار BPA از زندگی کودک دشوار است، اما پروبیوتیک ها می‌توانند تاثیر خود را بر رشد و پیشرفت او کاهش دهند. 

پروبیوتیک ها را می‌توان در موارد زیر یافت:

 • ماست
 • کلم ترش
 • پنیرهای نرم
 • نان خمیرترش
 • خیار شور

 -اطمینان حاصل کنید که‌با کودک خود ارتباط برقرار کنید:

زمانی که‌کودک شما یکی از معدود افرادی است که‌در میان اطرافیان خود و یا همسالان خود در حال عبور از دوران بلوغ است، این زمان می‌تواند یک زمان پر استرس باشد.

مطمئن شوید که‌از طریق این فرآیند با فرزندتان ارتباط برقرار کنید و از او بپرسید در هر مرحله‌از مسیر چه‌حسی دارد. در مورد هر گونه‌شوخی از طرف همسالان خود و رفتار با آن به‌طور مناسب، تحقیق کنید و سعی کنید که‌بهترین عملکرد را داشته‌باشید. 

و مواردی دیگر برای پیشگیری از بلوغ زودرس:

-از پرده‌های پارچه‌ای حمام استفاده‌کنید. 

-سعی کنید محصولاتی را بخرید که‌در شیشه‌هستند. 

-غذا و نوشیدنی ها را در شیشه‌ذخیره‌کنید نه‌پلاستیک. هرگز در ظرف پلاستیکی غذا را گرم نکنید. 

-فقط از بطری های شیشه‌ای برای نوزادان استفاده‌کنید. 

-اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که‌حاوی مواد شیمیایی پلاستیکی مانند BPAs و BPSs نیستند. 

-سعی کنید حداقل یک سال نوزادانتان را شیر بدهید و از شیرخشک دور بمانید.

 -از جایگزین های طبیعی برای تمیز کردن خانه خود استفاده‌کنید. 

-محصولات بهداشتی امن تر را در نظر بگیرید. 

-هر آبی که‌برای آلاینده‌ها مصرف می‌شود را بررسی کنید.

بلوغ زودرس دختر

نحوه‌پیشگیری از بلوغ زودرس کودکان دختر و پسر

برای جلوگیری از بلوغ زودرس در دختر و پسرتان این موارد را هوشیارانه‌تر بررسی کنید

نبود پدر

مطالعات ثابت کرده‌است که‌نبود پدر در خانواده‌به‌دلایل مختلف علاوه‌بر تمام پیامدهایی که‌دارد، سیستم هورمونی دختران را به‌هم می‌ریزد و او را با مشکل بلوغ زودرس دچار می‌کند.

تماشای زیاد تلویزیون

بارها و بارها در مجله اینترنتی فنجان در مورد عوارض تماشای زیاد تلویزیون در کودکان صحبت کرده‌ایم و این بار هم باید بگوییم که‌مطالعات ثابت کرده‌است که‌تماشای بیش از اندازه‌تلویزیون می‌تواند موجب اختلال در تعادل هورمونی در نوجوانان و در نتیجه‌بلوغ زودرس شود.

مصرف گوشت زیاد

بخش مهمی از بلوغ به‌واسطه‌ی تغذیه‌دچار مشکل می‌شود پس برای سلامت فرزند تان به‌رژیم غذایی سالم روی آورید و از مصرف پی در پی گوشت در پخت و پز خودداری کنید، چراکه‌محققان می‌گویند مصرف زیاد گوشت می‌تواند موجب بروز بلوغ زودرس در دختران شود.

پول توجیبی زیاد

بله‌درست متوجه‌شدید ، اگر سعی دارید از بلوغ زودرس فرزند تان جلوگیری کنید به‌او کمتر پول توجیبی بدهید. در توضیح این مورد یک کلام کافی است که‌پول تو جیبی زیاد راهی است برای قرار گرفتن در شرایطی که‌میتواند منجر به‌بلوغ زودرس فرزندتان شود.

 

بیشتر بخوانید

راهکارهایی مناسب برای درمان “سندروم تخمدان پلی کیستیک”

راهکارهایی مناسب برای درمان “سندروم تخمدان پلی کیستیک”

خونریزی بعد از رابطه زناشویی وقتی جدی می شود !

خونریزی بعد از رابطه زناشویی وقتی جدی می شود !

خرافه های عجیب و غریب روابط زناشویی

خرافه های عجیب و غریب روابط زناشویی

برای باز شدن پریود این درمان های خانگی عالی است

برای باز شدن پریود این درمان های خانگی عالی است

آیا ازخطرات جدی رابطه جنسی دهانی با خبرید؟

آیا ازخطرات جدی رابطه جنسی دهانی با خبرید؟

آیا “وازکتومی” سلامت مردان را تهدید میکند؟

آیا “وازکتومی” سلامت مردان را تهدید میکند؟

آیا میدانید زگیل تناسلی خطرناک تر از ایدز است؟

آیا میدانید زگیل تناسلی خطرناک تر از ایدز است؟

دختر می خواهید یا پسر؟

دختر می خواهید یا پسر؟

سرد مزاجی زنان درمانی بسیار ساده دارد

سرد مزاجی زنان درمانی بسیار ساده دارد

مضررات ارتباط جنسی در زمان گرسنگی

مضررات ارتباط جنسی در زمان گرسنگی
مشاهده

مطالب بیشتر در سلامت جنسی

ابتلا به سرطان سینه با این نوشیدنی

ابتلا به سرطان سینه با این نوشیدنی

راه های پیشگیری از سرایت HIV چیست؟

راه های پیشگیری از سرایت HIV چیست؟

آیا کم کاری تیرویید میل جنسی را کاهش می دهد؟

آیا کم کاری تیرویید میل جنسی را کاهش می دهد؟

اضطراب ، لذت جنسی را کاهش می دهد؟

اضطراب ، لذت جنسی را کاهش می دهد؟

ویتامین ها و اختلالات جنسی

ویتامین ها و اختلالات جنسی

رابطه زناشویی در بارداری، در هر ماه کدام حالت بهتر است؟

رابطه زناشویی در بارداری، در هر ماه کدام حالت بهتر است؟

رابطه گریه زن و کاهش تمایلات جنسی مردان

رابطه گریه زن و کاهش تمایلات جنسی مردان

ایجاد رغبت برای رابطه زناشویی

ایجاد رغبت برای رابطه زناشویی

زمان مناسب و روش انجام انواع سونوگرافی زنان

زمان مناسب و روش انجام انواع سونوگرافی زنان

بررسی کامل اعتیاد جنسی در بین افراد متاهل

بررسی کامل اعتیاد جنسی در بین افراد متاهل

مطالب مرتبط

اولین نشانه های بلوغ زودرس در دختر و پسر

اولین نشانه های بلوغ زودرس در دختر و پسر

فرا رسیدن “بلوغ زودرس دختران” و تمامی علت های آن

فرا رسیدن “بلوغ زودرس دختران” و تمامی علت های آن

افزایش خطر ابتلا به مشکلات روانی با بلوغ زودرس

افزایش خطر ابتلا به مشکلات روانی با بلوغ زودرس

تاثیر اینترنت در بلوغ زودرس کودکان

تاثیر اینترنت در بلوغ زودرس کودکان

دخترها بیشتر بلوغ زودرس میگیرند یا پسرها؟

دخترها بیشتر بلوغ زودرس میگیرند یا پسرها؟

بلوغ زودرس در کودکان چگونه نمایان می شود؟

بلوغ زودرس در کودکان چگونه نمایان می شود؟

نگرانی های والدین در بلوغ زودرس فرزندان

نگرانی های والدین در بلوغ زودرس فرزندان

بلوغ دختران و هر آنچه والدین باید در مورد آن بدانند

بلوغ دختران و هر آنچه والدین باید در مورد آن بدانند

بلوغ دیررس پسران چه علامتی دارد ؟

بلوغ دیررس پسران چه علامتی دارد ؟

شناسایی ویژگی های بلوغ در نوجوانان

شناسایی ویژگی های بلوغ در نوجوانان

بهترین پاسخ برای پرسش های بچه ها درباره بلوغ

بهترین پاسخ برای پرسش های بچه ها درباره بلوغ

پاسخ سوالات رایج دختران در دوران بلوغ

پاسخ سوالات رایج دختران در دوران بلوغ

بهترین و مناسب ترین نوع “برخورد با فرزندان در سن بلوغ”

بهترین و مناسب ترین نوع “برخورد با فرزندان در سن بلوغ”

ویژگی های رفتاری فردی که به بلوغ فکری رسیده است

ویژگی های رفتاری فردی که به بلوغ فکری رسیده است

آیا همسرم به بلوغ فکری رسیده است؟

آیا همسرم به بلوغ فکری رسیده است؟

رابطه تغذیه دختران نوجوان با داشتن فرزندان سالم

رابطه تغذیه دختران نوجوان با داشتن فرزندان سالم

فرزندان سالم تربا مادران قد بلندتر

فرزندان سالم تربا مادران قد بلندتر

مراسم جشن بلوغ دختران کره ای + تصاویر

مراسم جشن بلوغ دختران کره ای + تصاویر

نوشیدنی که بلوغ زودرس می آورد

نوشیدنی که بلوغ زودرس می آورد

افزایش خطر ابتلا به سکته مغزی با بلوغ زودرس

افزایش خطر ابتلا به سکته مغزی با بلوغ زودرس