بیشتر بخوانید

میدانید مردان چگونه ابراز علاقه میکنند؟

میدانید مردان چگونه ابراز علاقه میکنند؟

راه حل کاهش دخالت خانواده ها در زندگی مشترک

راه حل کاهش دخالت خانواده ها در زندگی مشترک

جملاتی که زنان نمیدانند ولی برای مردان آزار دهنده است

جملاتی که زنان نمیدانند ولی برای مردان آزار دهنده است

اشتباهات شایع زنان در زندگی مشترک

اشتباهات شایع زنان در زندگی مشترک

ابراز علاقه در دوران نامزدی چگونه باشد بهتر است؟

ابراز علاقه در دوران نامزدی چگونه باشد بهتر است؟

دلایلی که باعث میشود زن و شوهر بهم خیانت کنند

دلایلی که باعث میشود زن و شوهر بهم خیانت کنند

کارهایی که باعث دلسردی همسرتان می شود

کارهایی که باعث دلسردی همسرتان می شود

مزایا و معایب جدی دوستی در فضای مجازی

مزایا و معایب جدی دوستی در فضای مجازی

رفتار درست با مرد پرخاشگر و شوهری که دست بزن دارد

رفتار درست با مرد پرخاشگر و شوهری که دست بزن دارد

نکات مهم قبل از ازدواج با مرد کوچکتر از خودتان

نکات مهم قبل از ازدواج با مرد کوچکتر از خودتان
جذب مادرشوهر راه داره !
رابطه بد با مادرشوهر مشکلات بسیاری در زندگی مشترک ایجاد میکند که با راهکارهایی کاربردی میتوانید رابطه صمیمی با مادرشوهر داشته باشید.

راههای موثر جذب مادرشوهر و محبوب شدن نزد او

بسیاری از افراد برای برقراری ارتباط درست با مادر شوهر با مشکل مواجه‌هستند و نحوه‌جذب او را نمی دانند . عروس زیرک با سیاست های خاص خود به‌راحتی می‌تواند در دل مادرشوهرش جای باز کند . اگر شما نیز در برقراری ارتباط خود با مادرشوهرتان دچار مشکل هستید در این بخش از خانواده‌پلاس مجله اینترنتی فنجان با ما همراه‌شوید تا نکات مهمی برای روش جذب مادرشوهر بیاموزید.

روش های برای جذب مادرشوهر

قضاوت نکردن از قبل :

متاسفانه‌در بسیاری از خانواده‌ها ، تصویرهای ذهنی ، بحث ها و صحبت های غلط در مورد خانواده‌همسر به‌خصوص مادرشوهر وجود دارد که‌از همان کودکی در ذهن دختر و پسرها حک می‌شود.

این تصورات نادرست از قبل باعث می‌شود که‌قبل از شروع زندگی مشترک ، در مورد مادرشوهر و خواهرشوهر ، قضاوت عجولانه‌ای صورت گیرد و نتیجه‌چنین تصوراتی جز فضای کینه‌و کدورت میان عروس و خانواده‌شوهر نخواهد بود.

ایجاد ارتباط صمیمی :

اگر طوری رفتار کنید که‌مادرشوهر و دیگر اعضای خانواده‌مطمئن شوند که‌با خانواده‌محترم و صمیمی وصلت نموده‌اند باعث تقویت ارتباط عاطفی و محبت در آنها نیز خواهد شد. اما در صورتی که‌از ابراز محبت طفره‌روید ، این احساس میان شما خدشه‌دار خواهد شد.

مادرشوهر و عروس

بیان غیرمستقیم نیازهای خود :

قرار نیست که‌با خانواده‌همسرتان مبارزه‌کنید . هر صحبت مشکلی دارید با همسرتان درمیان بگذارید تا ره‌حلی پیدا کند . گاهی اوقات نیاز است که‌سکوت کنید . مثلا زمانی که‌میان اعضای خانواده‌همسرتان ، اختلافی رخ داده‌باشد.

توجه‌به‌سه‌عنصر مهم :

سه‌عنصر تعهد ، دوست داشتن و صمیمیت را در نظر داشته‌باشید . با تکیه‌بر این عناصر، یک رابطه‌خوب با مادر شوهرتان را برنامه‌ریزی کنید ، اندیشه‌های بد ، قدرت تشخیص و تصمیم گیری درست را از شما سلب می‌کند.

شناخت نقاط ضعف خود :

یکی از نکات مهم در ایجاد رابطه‌دوستانه‌با خانواده‌همسر ، شناخت نقاط ضعف و تلاش برای برطرف نمودن آن است .دختی که‌در منزل پدری ، فردی زودرنج ، عصبی یا پرخاشگر است ، مطمئنا این طرز رفتار را پس از ازدواج نیز خواهد داشت . بنابراین نمی توان انتظار داشت که‌بر روی رفتار خود کنترلی داشته‌باشد و برای مادرشوهرش دلبری کند.

این شخص با کوچکترین مشکلی سریع از کوره‌در رفته‌و در نتیجه‌باعث دعوا و جدل میان خود و خانواده‌شوهرش می‌شود .اولین قدم این است که‌شخصیت خود را به‌طور واقع بینانه‌ارزیابی کرده‌و در صورت داشتن رفتارهای نادرست در جهت کنترل آنها تلاش کنید.

هرگز از خواهر شوهرهایتان بدگویی نکنید :

برای هر مادری فرزندانش بسیار مهم و در اولویت هستند . برای آنها مهم است که‌دخترانش بهتر از دیگران و حتی عروس خانواده‌باشد . به‌همین دلیل توصیه‌می‌کنیم هرگز از خواهر شوهر خود نزد دیگران و مخصوصا مادرشوهرتان بدگویی نکنید .این کار شاید برای شما حکم درد و دل باشد و یا دلتان خنک شود اما قطعا مادرشوهرتان را ناراحت و عصبانی خواهد کرد و شاید تهدیدی برای ارتباط شما و همسرتان کند.

احترام گذاشتن همیشه‌در جمع بیشتر دیده‌می‌شود . مثلا در مهمانی های مهم مادرشوهرتان به‌منزل آنها رفته‌و تا حد ممکن به‌او کمک کنید ، سر سفره‌ابتدا غذا را به‌او تعارف کنید . در جمع از خوبی های او بگوئید.این کارهای ساده‌صمیمیت و رابطه‌شما را بهتر خواهد کرد.

داشتن احساس مسئولیت :

به‌طور فرض اگر مادر خود شما مریض باشد چقدر برای دلجویی و رسیدگی به‌او زمان اختصاص می‌دهید . در مورد خانواده‌همسرتان به‌خصوص مادر همسرتان نیز باید این گونه‌باشید . البته‌تعادل را در مورد هر دو خانواده‌رعایت کنید . فراموش نکنید که‌مادرشوهر شما ، عزیزترین فرد زندگی یعنی همسرتان را با مشکلات بسیار پرورش داده‌است.

خانواده‌شوهر

خود را جای او بگذارید :

با وجودی که‌همه‌موارد جهت ایجاد ارتباط خوب و صمیمی را با خانواده‌همسر باز هم در برخی شرایط ، اتفاقاتی رخ می‌دهد که‌دچار مشکل می‌شویم . بهترین راه‌حل این است که‌مسئله‌را برای خود توضیح دهیم به‌شکل کاملا منطقی ببینیم که‌مشکل اصلی آنها با من یا بالعکس چه‌می‌باشد. سپس مشکل را از زاویه‌دید مادرشوهر یا خواهرشوهر ببینیم و به‌آن فکر کنیم.

بعد با بررسی دوباره‌ببینیم که‌این مسئله‌چقدر دارای اهمیت است . گاه‌نیاز است که‌برخی ناراحتی ها و مشکلات را نادیده‌بگیریم و از کنار آنها عبور کنیم زیرا چشم پوشی از اشتباهات دیگران ، آرامش ذهنی و روحی بسیاری در ما به‌وجود می‌آورد .اگر مشکل جدی باشد بهتر است که‌با همسرتان در میان بگذارید تا راه‌حل های متفاوتی برای رفع آن پیدا کنید.

شناخت تفاوت های فرهنگی :

گاهی اوقات افراد به‌طور غیر عمدی مشکلاتی را ایجاد می‌کنند که‌ناشی از تفاوت فرهنگی میان دو خانوده‌می‌باشد . مسائل دیگری مانند تفاوت در روابط اجتماعی ، تفاوت در ظاهر و لباس پوشیدن، تفاوت عمیق در دستپخت و تفاوت در نحوه‌اداره‌ی زندگی می‌تواند زمینه‌ساز مشکلات جدی شود . بنابراین شناخت تفاوت ها ضروری است . از روی عمد بر شرایط فرهنگی خود پافشاری نکنید.

همراه‌بودن با مادر شوهر :

یکی از نکات مهمی که‌هر پسر و دختری باید آن را رعایت کنند حفظ ادب و احترام نسبت به‌افراد بزرگتر است . هرگز با با رفتاری به‌دور از ادب و الفاظ دور از شأن یک انسان با وقار با خانواده‌همسرتان سخن مگوئید.

اگر مادر شوهر شما دوست دارد گاه‌با او در آشپزی ، خرید یا نظافت هنمراه‌باشید حتما این کار را انجام دهید زیرا باعث افزایش بسیار صمیمیت میان شما و او می‌شود . فقط توجه‌داشته‌باشید که‌این کار را همیشه‌انجام ندهید زیرا انتظارات نامعقولی ممکن است از شما داشته‌باشند . البته‌جنبه‌و ظرفیت افراد متفاوت است و شناخت ظرفیت هرکس به‌شما در برنامه‌ریزی بهتر کمک می‌کند.

برقراری ارتباط خوب با همسر :

مشکل بسیاری از عروس های جوان این است که‌با مشاهده‌کوچکترین بدرفتاری و ناراحتی از طرف خانواده‌همسر ، با خود او بدرفتاری می‌کنند . اشتباهات مادر شوهر را نباید به‌پای همسرتان بنویسید .همسرتان با مادر خود ارتباط بسیار عمیقی دارند اما درست نیست که‌فرزندی را به‌دلیل رفتارهای بد مادرش تنبیه‌نمائید.

روش درست این است که‌با همسر خود بدون متهم نمودن او ، در مورد ناراحتی های پیش آمده‌صحبت کنید و از او راه‌حل بخواهید . مثلا این گونه‌سخن بگوئید :عزیزم میدونم که‌تو تمام تلاشت رو می‌کنی که‌به‌من خیلی خوش بگذره، اما اتفاقی افتاد که‌خیلی من رو ناراحت کرد.وقتی امشب رفتیم خونه‌مامان ، احساس کردم اصلاً به‌من توجهی نداره، چند جمله‌بیشتر با من صحبت نکرد.

این گونه‌سخن گفتن را می‌توان جور دیگر نیز انتقال داد:میدونی چیه؟ همتون مثل هم هستید.حیف من که‌خودم رو بدبخت کردم و عروس خانواده‌ی شما شدم.مادرت که‌امشب عین بت زهرمار بود.

خوب وقتی دلش نمیخواد من رو ببینه‌مجبوری ما رو میبری اونجا که‌گند بزنی به‌حال همه؟». هر چقدر ارتباط شما با همسرتان خوب و صمیمی باشد او بیشتر از قبل هوای شما را خواهد داشت.

ارتباط خوب با همسر

رفتارهای که‌دوست داری برای آنها نیز دوست داشته‌باش :

برخی از نوعروس ها با ورود به‌یک جمع از اینکه‌می‌بینند همسرشان با خواهر و مادر و دیگران گرم گرفته‌و خوشحال است ناراحت می‌شوند . شاید با خود تصور کنند که‌من فردی غریبه‌در جمع آنها هستم و یا دوست ندارم شوهرم با مادر گرم بگیرد.

به‌همین دلیل پس از بازگشت به‌خانه‌، جنجال به‌راه‌می‌اندازند . اما اگر این تازه‌عروس ها بپذیرند همانگونه‌که‌خود دوست دارند با اعضای خانواده‌اشان راحت بوده‌و شاد باشند ، همسرشان نیز هم این تمایل را دارند . در این شایط بسیاری از کدورت ها نیز رفع می‌شود.

همسرتان نباید به‌مادر خود بی احترامی کند :

حتی اگر با خانواده‌همسرتان قطع ارتباط کرده‌باشید همسرتان حق ندارد به‌مادر خود بی احترامی کند . از او بخواهید حداقل هفته‌ای یکبار برای مدت کوتاهی به‌دیدار مادرش برود و رفتارهای نیکوی با او داشته‌باشد . این کار علاوه‌بر جلب رضایت خدا موجب آموزش درست به‌فرزتپندان شما نیز می‌شود تا در هر شرایطی به‌والدین خود احترام بگذارند.

احترام در رابطه‌:

ددر اکثر مطالب خانواده‌پلاس مجله اینترنتی فنجان به‌این مهم اشاره‌می‌کنیم که‌رابطه‌خود را با احترام آغاز کنید و منتظر پیش قدم شدن کسی نمانید .احترام به‌بزرگتر اصل مهم در ایجاد ارتباط درست است .کسی که‌به‌دیگران احترام می‌گذارد فرد محترمی است و هر کس که‌در جستجوی احترام باشد باید خود در ابدا احترام دیگران را حفظ کند.

با مادرشوهرتان در جنگ روانی نباشید :

گاهی اوقات برخی از مادرشوهرها به‌دلایل تجربه‌های تلخ گذشته‌یا مشکلات شخصی نه‌تنها با عروس بلکه‌با دیگران نیز رفتار درستی ندارند که‌ممکن است با خود تصور کنید از روی عمد این رفتارها را برای آزار شما انجام می‌دهد.

در این وضعیت قبل از هر تصمیمی با خود بگوئید او می‌خواهد مرا اذیت کند، آیا من دارم مطابق میل او عمل می‌کنم؟ آیا اجازه‌می‌دهم رفتار های او مرا آزاد دهد؟ . پاسخ منفی به‌این سوال یعنی شما کنترل زندگی خود را در اختیار دارید و به‌تنهایی توان مدیریت مشکلات را دارید. اما در صورت پاسخ مثبت شما ، هر چه‌سریعتر با یک روانشناس با تجربه‌مشورت کنید.

هدیه‌دادن را فراموش نکنید :

در ایام خاصی از سال مادرها دوست دارند که‌فرزندان در کنار آنها باشند . بهترین کار در 2 یا 3 روز ، تهیه‌هدیه‌برای مادرشوهرتان است . هدیه‌ای مناسب که‌زیاد گران نباشد اما کیفیت خوبی داشته‌باشد . این هدیه‌ها که‌در روز تولد ، روز مادر و قبل از سال نو به‌مادرشوهرتان می‌دهید برای او بسیار لذت بخش خواهد بود.

هدیه‌مادرشوهر

حس حسادت مادرشوهر را برانگیخته‌نکنید :

برخی از رفتارها می‌تواند حس حسادت مادرشوهر را تحیک کند . بالاخره‌شما پسر او را گرفته‌و از آن خود کرده‌اید . برخی رفتارها مانند در آغوش کشیدن و بوسیدن همسرتان در حضور دیگران و به‌خصوص مادر شوهر، حس حسادت او را شاید تحریک کند . به‌همین دلیل بهتر است محبت خود را در خلوت به‌او نشان دهید و در حضور دیگران کاملاً محترمانه‌با همسرتان رفتار کنید.

خبر چینی ممنوع !!!

اگر همسرتان به‌راحتی صحبت های شما را به‌مادر خود انتقال می‌دهد نباید در مورد مادرشوهرتان و رفتارهای ناراحت کننده‌او با همسرتان صحبت کنید . در صورت سخت شدن شرایط ، به‌یک روانشناس مراجعه‌کنید. خبرچینی کردن فقط شرایط را بدتر می‌کند.

نکات مهم برای رفتار با مادر شوهر

  1. زمانی که‌مادرشوهرتان برای شما کاری انجام می‌دهد از او بابت رفتارهای خوبش تشکر کنید و هرگز فکر نکنید که‌این کارها وظایف او است و به‌خاطر پسر خود انجام داده‌است.
  2. در صورت ناراحت بودن از موضوعی به‌ظاهر کوچک، با همسرتان صحبت کنید . این درد و دل ها باید با جر و بحث های بی فایده‌متفاوت باشد.
  3. ذهن خود را از مسائل و مشکلات دیگران با مادرشوهرهایشان خالی کنید و همواره‌با ذهنیت مثبت به‌مادرشوهر خود فکر کنید و این ذهنیت مثبت را نیز به‌مادرشوهرتان انتقال دهید.
  4. زمانی که‌مادرشوهرتان مهمان شما است در کنار او نشسته‌و با او صحبت کنید . همچنین اگر دوست داشته‌باشد که‌در کارهای منزل آشپزی به‌شما کمک کند ، مانع نشوید . این رفتارها برای شناخت بهتر و ایجاد روابط صمیمانه‌بسیار موثر است.
  5. به‌طرز تفکر او احترام بگذارید و هر توصیه‌ای را یک حمله‌شخصی ندانید و در مقابل آن گارد نگیرید . او فقط تمایل به‌مفید بودن برای شما دارد.
  6. احترام مادرشوهرتان را در هر شرایطی حفظ کنید . به‌هر حال او از شما بزرگتر و با تجربه‌تر می‌باشد و ممکن است روزهای سختی را درگذشته‌تجربه‌کرده‌باشد.
  7. خود را به‌جای مادرشوهرتان قرار دهید و تنها به‌این فکر کنید که‌او برای تربیت و پرورش همسرتان چقدر زمان گذاشته‌است ، به‌همین دلیل است که‌نسبت به‌افراد تازه‌وارد در زندگی پسرش حساس می‌باشد.
  8. اگر بچه‌دار شدید به‌مادرشوهرتان فرصت کمک به‌نگهداری از فرزندتان را بدهید .شاید دوست دارد که‌نوه‌خود را کمی لوس کرده‌و به‌او شیرینی و تنقلات بدهد . رابطه‌خود را بر اساس احترام بنا کنید و هرگز برای احترام گذاشتن منتظر اقدام او نباشید .بزرگ تر و کوچک تری اصل مهم و فراموش نشدنی در این رابطه‌است.
  9. همانند تولد مادر خود تولد مادرشوهرتان را نیز فراموش نکنید و برای او نیز هدیه‌بخرید . همچنین همان اندازه‌که‌به‌دیدار مادرتان می‌روید برای دیدن مادرشوهرتان نیز وقت بگذارید.
  10. در مناسبت های مختلف به‌مادرشوهرتان هریه‌یا کارت تبریک بدهید و جملات محبت آمیز به‌او بگوئید . از کلمات رسمی و خشک استفاده‌نکنید و صحبتهای خود را با کلمات محبت آمیز بیان کنید.
بیشتر بخوانید

راه درست بازگشت به زندگی بعد طلاق

راه درست بازگشت به زندگی بعد طلاق

مهم ترین بخش شناخت خانواده ها قبل ازدواج

مهم ترین بخش شناخت خانواده ها قبل ازدواج

اشتباهی که همه دخترها در انتخاب همسر مرتکب می شوند!

اشتباهی که همه دخترها در انتخاب همسر مرتکب می شوند!

متولدین هرماه سال عشق را چگونه می بینند ؟

متولدین هرماه سال عشق را چگونه می بینند ؟

آیا ازدواج پایان عشق است؟

آیا ازدواج پایان عشق است؟

اصلی ترین تفاوت عشق و دوست داشتن

اصلی ترین تفاوت عشق و دوست داشتن

آسیب های جدی دوستی های خیابانی

آسیب های جدی دوستی های خیابانی

جملات عاشقانه ای که هر زنی دوست دارد از مردش بشنود

جملات عاشقانه ای که هر زنی دوست دارد از مردش بشنود

رفتارهای غلط زن و مرد در روابط زناشویی

رفتارهای غلط زن و مرد در روابط زناشویی

پیامک هایی که نباید به مردان بفرستید

پیامک هایی که نباید به مردان بفرستید
مشاهده

مطالب بیشتر در روابط عاطفی

ازدواج با این مردان عاقبت خوشی ندارد !

ازدواج با این مردان عاقبت خوشی ندارد !

دخترانی که قربانی پیشنهادی دروغین می شوند

دخترانی که قربانی پیشنهادی دروغین می شوند

کلید موفقیت در روابط زناشویی

کلید موفقیت در روابط زناشویی

رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج خوب یا بد؟

رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج خوب یا بد؟

بهترین رفتار با همسر پشیمان از خیانت

بهترین رفتار با همسر پشیمان از خیانت

حقایقی بیشتر از ازدواج

حقایقی بیشتر از ازدواج

همسر افسرده تان دوست دارد بدانید که ...

همسر افسرده تان دوست دارد بدانید که ...

از اولین روز زندگی متاهلی این طور رفتار کنید بهتره

از اولین روز زندگی متاهلی این طور رفتار کنید بهتره

دوست خوب سلامت شما را تضمین می کند

دوست خوب سلامت شما را تضمین می کند

عاقبت دوستی های نافرجام و راه حل مشکل

عاقبت دوستی های نافرجام و راه حل مشکل

مطالب مرتبط

مهارت های احترام به همسر و خانواده اش

مهارت های احترام به همسر و خانواده اش

رازهای جذب و رابطه با مادرشوهر

رازهای جذب و رابطه با مادرشوهر

جملاتی که رابطه عروس و مادرشوهر را خراب میکند

جملاتی که رابطه عروس و مادرشوهر را خراب میکند

آتش بس در جنگ عروس و مادرشوهر ممکنه؟

آتش بس در جنگ عروس و مادرشوهر ممکنه؟

چطور دل مادرشوهرمان را به دست بیاوریم؟

چطور دل مادرشوهرمان را به دست بیاوریم؟

بی احترامی به شوهر دیگه بسه چون ...

بی احترامی به شوهر دیگه بسه چون ...

رفتار و رابطه درست با خانواده شوهر قبل و بعد ازدواج

رفتار و رابطه درست با خانواده شوهر قبل و بعد ازدواج

محبوب ترین عضو خانواده همسرتان شوید

محبوب ترین عضو خانواده همسرتان شوید

برای بهبود رابطه داماد و مادرزن راهکاری داریم حساب شده

برای بهبود رابطه داماد و مادرزن راهکاری داریم حساب شده

یک عروس با سیاست این جملات را به مادرشوهر نمیگوید

یک عروس با سیاست این جملات را به مادرشوهر نمیگوید

راهی برای آنکه از دخالت مادرشوهر در امان باشیم!؟

راهی برای آنکه از دخالت مادرشوهر در امان باشیم!؟

راه هایی ساده برای شاد کردن شوهر

راه هایی ساده برای شاد کردن شوهر

همسرم بیش از حد وابسته مادرشه ، چه کنم؟

همسرم بیش از حد وابسته مادرشه ، چه کنم؟

قلب شوهرتان را اینگونه تسخیر کنید

قلب شوهرتان را اینگونه تسخیر کنید

محبت و عشق زیاد به همسر عوارضی دارد جدی !

محبت و عشق زیاد به همسر عوارضی دارد جدی !

با گیر دادن به شوهر او را از خود دلزده میکنید!

با گیر دادن به شوهر او را از خود دلزده میکنید!

اینگونه از خانواده همسر دلبری کنید

اینگونه از خانواده همسر دلبری کنید

راه حل های مناسب برای ترک عادات زشت همسر

راه حل های مناسب برای ترک عادات زشت همسر

رفتار عاقلانه با خانواده همسر در دوران نامزدی

رفتار عاقلانه با خانواده همسر در دوران نامزدی

با بی محبتی شوهرم چگونه رفتار کنم ؟

با بی محبتی شوهرم چگونه رفتار کنم ؟