بیشتر بخوانید

ارث نجومی برای گربه مشهور ! + تصاویر

ارث نجومی برای گربه مشهور ! + تصاویر

کارت عروسی هنرپیشه های معروف

کارت عروسی هنرپیشه های معروف

ساخت فیلم خروس ویژه ی عید نوروز + عکس

ساخت فیلم خروس ویژه ی عید نوروز + عکس

چالش جدید بازیگران ایرانی در اینستاگرام + تصاویر

چالش جدید بازیگران ایرانی در اینستاگرام + تصاویر

عکس های جدید نیوشا ضیغمی با خواهرش

عکس های جدید نیوشا ضیغمی با خواهرش

تبریک عاشقانه نرگس محمدی برای تولد مادرش

تبریک عاشقانه نرگس محمدی برای تولد مادرش

جدیدترین عکسهای نرگس محمدی با ژست هایی متفاوت

جدیدترین عکسهای نرگس محمدی با ژست هایی متفاوت

عکس های جدید بازیگران ایرانی و همسرانشان

عکس های جدید بازیگران ایرانی و همسرانشان

انتظار برای اکران 7 فیلم سال 2013

انتظار برای اکران 7 فیلم سال 2013

عکس های اینستاگرامی و جدید الناز شاکردوست

عکس های اینستاگرامی و جدید الناز شاکردوست
امیرحسین رستمی : عاشق خانواده همسرم هستم
امیرحسین رستمی که این روزها شاهد ایفای نقش او در سریال لیسانسه ها هستیم حرف های جالبی از سریال لیسانسه ها و زندگی شخصی اش میگوید.

گفتگو با امیرحسین رستمی در آستانه‌41 سالگی

امیر حسین رستمی بازیگر جوانی است که‌بیشتر او را با نقش شکور در شمس العماره‌به‌خاطر داریم و بعد از آن هم دودکش که‌خیلی از زمان پخش آن نگذشته‌است.

مخاطبان تلویزیون امیرحسین رستمی را در سریال های مختلف همچون شمس العماره، نون و ریحون، وضعیت سفید، یه‌تیکه‌زمین، سه‌پنج دو، دختران حوا، دودکش، پادری، پژمان، آخرین بازی و... دیده‌اند. او این روزها سریال تلویزیونی لیسانسه‌ها را در حال پخش از شبکه‌سه‌دارد. 

امیرحسین رستمی

امیرحسین رستمی و هوتن شکیبا

رستمی در سریال لیسانسه‌ها نقش مسعود را بازی می‌کند که‌درگیر ماجراهای مختلف می‌شود. در سریال هایی که‌اخیرا از رستمی پخش شده، او هم تجربه‌نقش های جدی را داشته‌و هم نقش های طنز را. یکی از ویژگی های رستمی این است که‌خودش را محدود به‌نقش خاصی نمی کند و ترجیح می‌دهد نقش هایش متنوع باشد. در آستانه‌ورود این بازیگر به‌41 سالگی و به‌بهانه‌بازی اش در سریال لیسانسه‌ها در یکی از روزهای زمستانی میزبان او در روزنامه‌جام جم شدیم.
 
امیرحسین رستمی

امیرحسین رستمی و همسرش


شما معمولا در مجموعه‌های تلویزیون ایفاگر کاراکترهای ساده، مهربان و دوست داشتنی هستید، اما در سریال لیسانسه‌ها نقش مسعود را بازی می‌کنید که‌تا حدودی شخصیتش شارلاتان است! این قالب جدید برایتان چقدر هیجان انگیز بود و تا چه‌میزان شما را نگران می‌کرد؟

بخش عمده‌سختی این قالب به‌عهده‌سروش صحت و ایمان صفایی بود. تجربه‌نشان داده‌فیلمنامه‌جذاب روی کاغذ خودش را نشان می‌دهد و من با خواندن پنج قسمت از فیلمنامه‌می‌خندیدم و متوجه‌شدم لیسانسه‌ها کار درجه‌یکی می‌شود. حتی روی کاغذ می‌توان فهمید که‌مخاطب عام با کدام کاراکتر ارتباط بیشتری برقرار می‌کند یا کار کدام کاراکتر راحت تر و سخت تر است. از این رو این قالب جدید برای خودم هم هیجان انگیز بود.

ضمن این که‌بعد از انتخاب بازیگران سریال لیسانسه‌ها متوجه‌شدم من باید در گروهی کار کنم که‌70 درصد آنها برای مخاطب عام چهره‌نیستند. البته‌همین70 درصد حتما جزو بهترین ها بوده‌اند که‌سروش صحت آنها را انتخاب کرده‌بود. در مجموع من، هم نگران درآمدن کاراکتر مسعود بودم و هم این که‌بین آن و دیگر کاراکترها توازن وجود داشته‌باشد. البته‌ایمان داشتم که‌سروش صحت باهوش ترین و بهترین ها را انتخاب کرده، اما قبل از کلید خوردن نگران بودم که‌بعد از پخش و دیدن بازخورد مردمی برطرف شد.

چندی پیش نقد یکی از خبرگزاری ها را سروش صحت به‌من نشان داد که‌برایم جالب بود. در این نقد تاکید شده‌بود امیرحسین رستمی مثل یکفوتبالیست جاافتاده‌و باهوش است که‌می‌داند در چه‌فرصت هایی باشد یا درچه‌موقعیت هایی نباشد؛ او مثل کاپیتان عمل می‌کند.

تعادل در بازی شما و دو بازیگر دیگر هوتن شکیبا و امیر کاظمی که‌نقش های محوری سریال لیسانسه‌ها را بازی می‌کنند، رعایت شده‌است. چطور به‌این تقسیم بندی و تعادل رسیدید؟

این مساله‌به‌طراحی سروش صحت و ایمان صفایی در فیلمنامه‌برمی گردد. همیشه‌تاکید کرده‌ام برای این که‌یک سریال آبرومند شود و نظر مخاطبان را جلب کند، باید به‌سه‌مورد توجه‌کرد و آن هم متن، متن و متن است و بعد از آن بازیگران و کارگردان اهمیت دارند. از ابتدا قرار شد بار کمدی و فانتزی قصه‌به‌عهده‌حبیب باشد؛ درام قصه‌هم روی شخصیت مازیار استوار شود و مسعود هم کاپیتان گروه‌و در مسیر رفت و برگشت بین فانتزی و درام است.

شخصیت مسعود نخ تسبیح قصه‌لیسانسه‌هاست. این مساله‌برایتان نگران کننده‌نبود؟

تکلیف کاراکترهای مازیار و حبیب مشخص بود، اما مسعود، هم نخ تسبیح بود و هم این که‌باید بین این دو کاراکتر رفت و آمد می‌کرد. راستش در ابتدا واهمه‌داشتم که‌نخ تسبیح هستم، اما به‌مرور و بعد از بازخورد خوبی که‌دریافت کردیم، برطرف شد.

این موضوع را تا چه‌میزان مدیون تجربه‌تان در ایفای نقش های طنز و جدی می‌بینید؟

وقتی مسعود پیش مازیار می‌رود که‌بخش درام و تلخ قصه‌را به‌عهده‌دارد و گریه‌می‌کند، مخاطب پس نمی زند، چون گریه‌امیرحسین رستمی را در سریال شهرزاد و خنده‌هایش را در کارهای دیگرش تماشا کرده‌است. از سوی دیگر، یکی از ویژگی های مسعود را خیلی دوست دارم که‌سروش صحت و ایمان صفایی برای او طراحی کرده‌اند و این که‌برای همه‌وظیفه‌اجتماعی تعریف می‌کند. به‌عنوان مثال اگر خانه‌ندارد و پدرزنش خانه‌دارد، فکر می‌کند باید پدرزنش به‌او خانه‌بدهد. یا اگر ماشین ندارد، می‌تواند بدون اجازه‌از ماشین دوستش استفاده‌کند. همین شخصیت مسعود را جذاب کرده، چراکه‌بچه‌پررو است و فکر می‌کند همه‌باید به‌او لطف کنند.

با توجه‌به‌این که‌این ویژگی مسعود را دوست داشتید، پیشنهادهایی برای کاراکتر دادید؟

متن کامل بود و اگر دوستی من و سروش صحت را کنار بگذارید، ما با کارگردانی در این مجموعه‌طرف بودیم که‌دیکتاتور دموکرات است. دموکرات از این لحاظ که‌می‌شنود و دیکتاتور از این نظر که‌همانی را که‌خودش می‌خواهد، انجام می‌دهد.

یعنی اجازه‌اظهارنظر به‌شما نمی داد؟

سروش صحت به‌پیشنهادها گوش می‌دهد، اما همان کاری را انجام می‌دهد که‌خودش فکر می‌کند درست است. البته‌به‌حرف های من درباره‌بخش های مختلف سریال غیر از شخصیت مسعود گوش می‌دهد و موافقت هم می‌کند، اما درباره‌شخصیت مسعود فقط نظر خودش را اعمال می‌کند.

حالا این را دوست داشتید یا نه؟

برخی مواقع موافق با سروش صحت هستم و بعضی وقت ها نه. به‌عنوان مثال سکانسی در زندان داریم که‌من در بازی ام، بداه‌داشتم و به‌نظرم بهترین واکنش را برای مسعود در این صحنه‌نشان دادم، اما سروش صحت موافقت نکرد. البته‌هیچ وقت در دیالوگ هایم بداه‌ندارم، مگر آن که‌از قبل با نویسنده‌و کارگردان هماهنگ کرده‌باشم. یا در صحنه‌ای دیگر من دیالوگ های مسعود را با حرص گفتم، اما باز هم کارگردان مخالفت کرد. به‌هر حال کارگردان سریال این طور صلاح می‌داند.

شما تجربه‌بازی در سریال های جدی و طنز را دارید. به‌کدام یک از آنها علاقه‌مند هستید؟

متن و کارگردان برایم اهمیت دارد. اگر هر دوی این موردها قوی باشند و یکی درام بوده‌و دیگری کمدی، حتما کمدی را انتخاب می‌کنم؛ چون حالم با بازی در یک کار کمدی بهتر می‌شود. ضمن این که‌گریاندن مردم کار راحتی است و خنداندن شان سخت!

با این که‌در کارهای مختلف بازی می‌کنید، اما خیلی گریم تان متفاوت نیست. خودتان موافق نیستید که‌خیلی گریم شوید؟

نه، من به‌هیچ وجه‌در گریم دخالت نمی کنم. اتفاقا با هر کارگردان که‌کار کردم، همکاری مان به‌بار دوم یا سوم هم کشیده‌است. با حسین سهیلی زاده‌سه‌بار، محمدحسین لطیفی دو مرتبه، سروش صحت دو دفعه، سامان مقدم چندین بار و... همکاری داشتم.

با توجه‌به‌این که‌در آستانه‌ورود به‌41 سالگی هستید، چند سوال هم در این باره‌بپرسیم. در این سن نگاهتان به‌زندگی چگونه‌است و چه‌آرزوهایی دارد؟

در این لحظه‌که‌جلوی شما نشستم و مصاحبه‌می‌کنم، برای خودم دیگر هیچ آرزویی ندارم. حالم خوب است، به‌خاطر این که‌بهترین بچه‌دنیا و همسر نازنینی دارم. سایه‌پدر و مادرم بالای سرم هست و وقتی می‌خندند دنیا را به‌من می‌دهند. وقتی پدرم را بغل می‌کنم انگار جهان را در آغوش دارم. عاشق پدر همسرم هستم و یکی از بهترین مادرزن های دنیا را دارم. برادرزنی دارم که‌آرزو دارم پسرم «ارشیا» مثل او شود. دلم می‌خواهد پسرم به‌اندازه‌99 درصد شبیه‌دایی «کیومرث» اش شود و یک درصد به‌من برود.

بهترین خواهر دنیا را دارم که‌نامش «فیروزه» است. او دختر درجه‌یک و تحصیلکرده‌است. البته‌او را بخشیده‌ام! بچه‌که‌بودم، فکر می‌کرد به‌جای مادرم وظیفه‌اش تربیت کردن من است، به‌همین دلیل فلفل در دهان من می‌ریخت، چون بزرگ تر بود! من بهترین شوهرخواهر و خواهرزاده‌دنیا را دارم. نام خواهرزاده‌ام «امیر ارشان» است. نمی دانم برای خواهرزاده‌ام دایی خوبی هستم یا نه، اما او را خیلی دوست دارم. خوشبختانه‌مردم مرا دوست دارند.

در این حرفه‌ای که‌هستم، هرگز کار دستوری انجام نداده‌ام و نترسیده‌ام از این که‌بخواهند مرا در کارم محروم کنند. خودم را نفروختم. خدا را شاکرم که‌در بزنگاه‌هایی که‌به‌پول نیاز هم داشتم، قرار داشتم، اما حاضر نشدم هر کاری انجام بدهم. معتقدم مردم بهترین منتقد هستند. خدا را شکر می‌کنم که‌نان به‌نرخ روز خور نبودم و به‌هیچ وجه‌به‌به‌و چه‌چه‌کسی را نکردم. همیشه‌در دوراهی انتخاب پول و موقعیت دستور یا مردم، سمت مردم سرزمینم ایستاده‌ام.

چقدر از هدیه‌دادن و گرفتن هدیه‌لذت می‌برید؟

من از هدیه‌گرفتن حالم بد می‌شود، اما عاشق هدیه‌دادن هستم. راستش همیشه‌از هدیه‌گرفتن واهمه‌داشته‌ام، زیرا می‌ترسم روزی هدیه‌بماند، اما آن دوست دیگر حضور نداشته‌باشد. منظورم این نیست که‌در دنیا نباشد، بلکه‌دیگر در حلقه‌دوستی ام نباشد و آن کادو، مرا به‌یاد روزهای خوب بیندازد. جالب است برایتان بگویم زمانی که‌بچه‌بودم دوست نداشتم عکس بگیرم، چون احساس می‌کردم برایم بدشانسی می‌آورد. به‌همین دلیل در عکس های دوران کودکی یا زیر مبل هستم یا فقط دست یا پایم مشخص است.

پس با این حساب خاطره‌ای از بهترین هدیه‌ای که‌گرفته‌اید، ندارید؟

اتفاقا بهترین هدیه‌زندگی ام را از پسرم ارشیا گرفتم که‌فکر می‌کنم دیگر تکرار هم نمی شود. ارشیا تازه‌باسواد شده‌بود و یک نامه‌برای من نوشته‌بود و از آنجا که‌می‌دانست صبح قرار است کدام یک از کفش هایم را بپوشم، نامه‌را داخل کفشم گذاشته‌بود. در این نامه‌نوشته‌بود بابا جان من تو را به‌اندازه‌همه‌خوراکی های خوشمزه‌دوست دارم. در این نامه‌نام همه‌خوراکی هایی را که‌دوست داشت، نوشته‌بود.

دوست دارید پسرتان هم بازیگر شود؟

راستش دوست ندارم، البته‌اجازه‌می‌دهم پسرم خودش راهش را انتخاب کند. خوشبختانه‌پسرم هم بازیگری را دوست ندارد. به‌عنوان پدر برایم سخت است که‌فرزندم بازیگر شود و بعد شاهد این باشم که‌در دمای منفی چهار درجه‌سه‌بار توی استخر برود تا برای 10 ثانیه‌مردم را بخنداند. درحالی که‌همه‌گروه‌پتو دور خودشان کشیده‌و جلویشان بخاری بود اما من فقط با یک پیراهن و شلوار باید داخل استخر می‌رفتم و درحالی که‌روی آب خوابیده‌بودم دیالوگ هم می‌گفتم. خدا نکند ارشیا در این موقعیت قرار بگیرد!

خانواده‌تان از ابتدا موافق کار بازیگری شما بودند؟

خانواده‌من خیلی امروزی هستند و فقط هنگام مهاجرت مانع من شدند. درسم تمام شده‌بود و می‌خواستم از ایران بروم، اما مادرم طوری پازل را طراحی کرد که‌مانع من برای رفتن از ایران شود. مادرم به‌من گفت که‌سریع به‌دانشگاه‌بروم و تسویه‌حساب کنم. این درحالی بود که‌اگر دیرتر به‌دانشگاه‌می‌رفتم، پدرم 65 ساله‌می‌شد و چون من تک پسر بودم، از سربازی معاف می‌شدم. در آن لحظه‌خیلی ناراحت شدم و به‌دوستان تاکید کردم که‌من مهندسی ام را شش ترمه‌تمام کردم و باید به‌من جایزه‌بدهید. حالا که‌به‌این موضوع فکر می‌کنم، احساس می‌کنم مادرم این کار را انجام داد تا من دیگر به‌فکر مهاجرت نباشم. خوشبختانه‌خانواده‌ام در مقوله‌کار و ازدواج هیچ وقت نظرشان را به‌من تحمیل نکردند.

بیشتر بخوانید

مهران غفوریان و ارسلان قاسمی در شب قدر + تصاویر

مهران غفوریان و ارسلان قاسمی در شب قدر + تصاویر

سحر قریشی در کنار امید علومی در شمال + عکس

سحر قریشی در کنار امید علومی در شمال + عکس

سر آلفرد جوزف هیچکاک

سر آلفرد جوزف هیچکاک

8 فیلمی که در تاریخ سینمای جهان پرتماشاگر بودند

8 فیلمی که در تاریخ سینمای جهان پرتماشاگر بودند

زنان سوپر استاری که در فیلمهای هیچکاک بازی کردند

زنان سوپر استاری که در فیلمهای هیچکاک بازی کردند

8 فیلم عاشقانه 2012

8 فیلم عاشقانه 2012

فیلم های هالیوودی جنجال برانگیز + تصاویر

فیلم های هالیوودی جنجال برانگیز + تصاویر

پر هزینه ترین فیلمهای تاریخ سینما در جهان

پر هزینه ترین فیلمهای تاریخ سینما در جهان

عجیب ترین و بهترین چهره پردازیهای هالیوود + عکس!

عجیب ترین و بهترین چهره پردازیهای هالیوود + عکس!

بازیگران و خوانندگان ستاره جهان با چهره ای نامتعارف+ عکس!

بازیگران و خوانندگان ستاره جهان با چهره ای نامتعارف+ عکس!
مشاهده

مطالب بیشتر در چهره ها

عاشقانه های احسان و سولماز در فیس بوک + تصاویر

عاشقانه های احسان و سولماز در فیس بوک + تصاویر

پیامک برای رسوایی + تصاویر

پیامک برای رسوایی + تصاویر

شقایق دهقان در بیمارستان + تصاویر

شقایق دهقان در بیمارستان + تصاویر

آتنه فقیه نصیری کارمند بانک! + تصاویر

آتنه فقیه نصیری کارمند بانک! + تصاویر

پیام جالب شهاب حسینی به سرمربی آلمان! + تصاویر

پیام جالب شهاب حسینی به سرمربی آلمان! + تصاویر

عذرخواهی احسان علیخانی از مهدی یراحی + تصاویر

عذرخواهی احسان علیخانی از مهدی یراحی + تصاویر

پدر همسر مهناز افشار + عکس

پدر همسر مهناز افشار + عکس

بازی محمدرضا گلزار با آیشواریا در سلام بمبئی + عکس

بازی محمدرضا گلزار با آیشواریا در سلام بمبئی + عکس

ممنوع التصویر شدن نرگس محمدی از زبان خودش + تصاویر

ممنوع التصویر شدن نرگس محمدی از زبان خودش + تصاویر

دعای عمو پورنگ در شب قدر + عکس

دعای عمو پورنگ در شب قدر + عکس

مطالب مرتبط

امیرحسین رستمی در نقش دختر قرتی! + تصاویر

امیرحسین رستمی در نقش دختر قرتی! + تصاویر

امیرحسین رستمی از آخرین بازی می گوید

امیرحسین رستمی از آخرین بازی می گوید

جدیدترین عکسهای اینستاگرامی “امیرحسین رستمی” با بیوگرافی

جدیدترین عکسهای اینستاگرامی “امیرحسین رستمی” با بیوگرافی

امیرحسین رستمی بازی در سریال ترک را رد کرد

امیرحسین رستمی بازی در سریال ترک را رد کرد

ناگفته های سروش صحت از فصل سوم لیسانسه ها

ناگفته های سروش صحت از فصل سوم لیسانسه ها

امیرحسین رستمی تکواندوکار یا تنیسور؟! + تصاویر

امیرحسین رستمی تکواندوکار یا تنیسور؟! + تصاویر

عکسهای “امیرحسین رستمی” و همسرش

عکسهای “امیرحسین رستمی” و همسرش

امیرحسین رستمی در سریال ترکیه ای + عکس

امیرحسین رستمی در سریال ترکیه ای + عکس

چرا در انجام کارها سهل انگار و حواس پرت هستم؟

چرا در انجام کارها سهل انگار و حواس پرت هستم؟

خواننده محبوب امیرحسین رستمی کیست؟ + تصاویر

خواننده محبوب امیرحسین رستمی کیست؟ + تصاویر

یادگاری امیرحسین رستمی و پسرش با شهر موشها + تصاویر

یادگاری امیرحسین رستمی و پسرش با شهر موشها + تصاویر

پیشنهاد شبکه GEM برای امیرحسین آرمان

پیشنهاد شبکه GEM برای امیرحسین آرمان

مصاحبه خواندنی با یوسف مرادیان + عکس

مصاحبه خواندنی با یوسف مرادیان + عکس

گریم جالب امیرحسین رستمی توسط عبدالله اسکندری +عکس

گریم جالب امیرحسین رستمی توسط عبدالله اسکندری +عکس

فخری خوروش بخاطر بازیگری از خانواده طرد شد!

فخری خوروش بخاطر بازیگری از خانواده طرد شد!

مینا وحید بازیگر شهرزاد از علایقش گفت

مینا وحید بازیگر شهرزاد از علایقش گفت

زندگینامه کامل به همراه عکس های “متین ستوده”

زندگینامه کامل به همراه عکس های “متین ستوده”

امیرحسین رستمی عزادار شد + تسلیت چهره ها

امیرحسین رستمی عزادار شد + تسلیت چهره ها

رازهای استحکام خانواده های موفق را بدانید

رازهای استحکام خانواده های موفق را بدانید

جوراب قرمز امیرحسین رستمی در ماه عسل سوژه شد! + عکس

جوراب قرمز امیرحسین رستمی در ماه عسل سوژه شد! + عکس