بیشتر بخوانید

خواص گلیسیرین برای زیبایی، پوست و مو

خواص گلیسیرین برای زیبایی، پوست و مو

علل و درمان های خانگی خارش و حساسیت پوستی

علل و درمان های خانگی خارش و حساسیت پوستی

شادابی پوست با تونیک های گیاهی

شادابی پوست با تونیک های گیاهی

درمان “خشکی پوست” با روش های خانگی و طبیعی

درمان “خشکی پوست” با روش های خانگی و طبیعی

خوشمزه ای که موهایتان را کم پشت می کند

خوشمزه ای که موهایتان را کم پشت می کند

رشد ابروهای ریخته با هر روشی که فوری اثر می کند

رشد ابروهای ریخته با هر روشی که فوری اثر می کند

“درمان جوش صورت” سریعتر از آنچه فکر کنید

“درمان جوش صورت” سریعتر از آنچه فکر کنید

لوازم آرایشی تاریخ گذشته را دور بیاندازید

لوازم آرایشی تاریخ گذشته را دور بیاندازید

علل لکه های تیره روی پا و درمان خانگی و مدرن آن

علل لکه های تیره روی پا و درمان خانگی و مدرن آن

بوتاکس صورت

بوتاکس صورت
تمام فواید و خواص شگفت انگیز روغن رزماری
رزماری یک روغن گیاهی است که از خواص و مزایای بسیار بالایی برخوردار است، همچنین کاربرد ها و فواید بسیاری برای درمان بیماری ها دارد.

روغن رز ماری و مصارف، خواص ، فواید و عوارض این روغن گیاهی

روغن رز ماری یکی از ترکیبات منحصر به‌فردی است که‌نه‌تنها مزایای سلامتی جسمانی را ارائه‌می‌کند، بلکه‌برای سلامت ذهنی شما نیز مفید است.از تسکین درد و کمک به‌هضم غذا گرفته‌تا برای کاهش اضطراب، روغن رزماری تقریباً در هر پایه‌ای قرار دارد.بیایید همراه‌این بخش از سلامت مجله اینترنتی فنجان به‌تمام خواص و منافعی که‌روغن گیاهی رزماری ارائه‌می‌کند نگاهی بیندازیم.

واقعیات جالب در مورد روغن رزماری چیست؟

علاوه‌بر ارائه‌طیف وسیعی از فواید سلامتی ذهنی و جسمی، رزماری گیاه‌بسیار جالبی از لحاظ منشا و کاربردش است. در اینجا چند تا مورد جالب وجود دارد:

نام رزماری از کلمه‌لاتین رزمارینوس سرچشمه‌می‌گیرد که‌به‌معنای "مه‌دریا" است و احتمالاً به‌این دلیل است که‌نیاز به‌آب زیادی برای رشد ندارد و می‌تواند از رطوبت ایجاد شده‌توسط دریا استفاده‌کند. این توضیحی است که‌چرا این گیاه‌در ساحل دریای مدیترانه‌به‌خوبی رشد می‌کند.یک گیاه‌رزماری تا 5 متر ارتفاع دارد که‌در نظر گرفتن آن برای یک بوته‌بسیار شگفت انگیز است.

رز ماری از زمان های قدیم به‌عنوان یادبود استفاده‌می‌شده‌است و رز ماری در سال 2000 توسط انجمن بین المللی گیاهی "گیاه‌سال" اعلام شد.این گیاه‌شیرین به‌مدت طولانی نماد وفاداری و نشانه‌پیوند زناشویی محسوب می‌شد.

خاصیت روغن رزماری

واقعیت های روغن گیاهی رزماری

خواص و فواید روغن رزماری

1. تقویت سیستم ایمنی :

وقتی نوبت محافظت از بدن در برابر بیماری ها می‌رسد، آنتی اکسیدان ها بزرگ ترین سلاح شما هستند.روغن رز ماری حاوی کارنوشول و میرکن است، دو ماده‌شیمیایی که‌به‌عنوان آنتی اکسیدان قوی عمل می‌کنند و رادیکال های آزاد را شکار می‌کنند که‌می‌توانند به‌سلول های شما آسیب بزنند و باعث عفونت و امراض شوند بنابراین استفاده‌منظم از روغن رزماری می‌تواند به‌تقویت سیستم ایمنی شما کمک کند.

2. روغن رزماری ضد التهاب است:

از درد و رنجی که‌هرگز تمام نمی شود، رنج می‌برید؟پس، وقت آن است که‌شروع به‌ماساژ دادن این مناطق با روغن رزماری کنید. این روغن به‌عنوان یک عامل ضد التهاب عمل می‌کند، چون حاوی کافئین اسید، رزماریسیک اسید و پینن است که‌برای کاهش تورم و درد کار می‌کنند.

3.روغن رزماری برای بهبود هضم :

این ممکن است کمی عجیب به‌نظر برسد، اما مالیدن روغن رزماری بر روی شکم و کف پای شما واقعاً می‌تواند به‌هضم کمک کند. علتش این است که‌روغن رزماری، کیفیت ترشح اسید معده‌و حجم صفرای تولید شده‌توسط کبد - دو جز را بهبود می‌بخشد که‌برای هضم خوب ضروری هستند.در نتیجه‌می‌تواند به‌تسکین یبوست، گرفتگی عضلات شکم، نفخ شکم، گاز روده‌و علایم سوهاضمه‌کمک کند.

 واقعیت های روغن رزماری

بهبود هضم با روغن رزماری

4.روغن رزماری برای رفع درد ماهیچه‌ها و مفاصل:

وقتی نوبت به‌مبارزه‌با درد می‌رسد، رزماری تا حدودی یک درمان سه‌تایی است که‌به‌خاطر ظرفیت کارنوسول و کافور استفاده‌می‌شود.این یک ضد درد (کاهش درد)، ضد التهاب (کاهش تورم) است. بنابراین از آن به‌طور سنتی برای کاهش درد ماهیچه، درد مفاصل و علائم آرتروز و روماتیسم استفاده‌می‌کنند.روغن رزماری مورد تایید کمیسیون درمانی آلمان برای درمان این شرایط تایید شده‌است و ثابت شده‌است که‌این اثرات را در موش های صحرایی دارد، اما هیچ مدرک علمی قطعی وجود ندارد که‌در انسان ها انجام شود.

5. روغن رزماری برای افزایش گردش خون:

استفاده‌موضعی از روغن رزماری موجب بهبود گردش خون در ناحیه‌می‌شود. گردش خون بهبود یافته‌می‌تواند میزبان فواید دیگری مانند تسکین درد و کمک به‌لخته‌شدن سریع خون باشد، که‌می‌تواند به‌نوبه‌خود باعث تسریع بهبود زخم و بهبود رشد مو شود.

6. روغن رزماری برای درمان سردرد:

آیا سردرد و میگرن مکرر باعث از دست رفتن مدرسه‌یا کارتان می‌شود؟پس تمام کاری که‌شما باید انجام دهید این است که‌چند قطره‌روغن رزماری را بین کف دست تان بمالید و آن ها را روی بینی و دهان خود بگذارید. مشخص شده‌که‌تسکین دادن درد از خاصیت این روغن است.

 روغن رزماری برای زیبایی

درمان سردرد با روغن رزماری

7. رزماری برای درمان سرفه، سرماخوردگی و آنفولانزا:

عامل مشترک بین سرفه، سرماخوردگی و انفلانزا چیست؟بله، همه‌آن ها از عفونت های باکتریایی یا ویروسی ناشی می‌شوند.وقتی روغن رزماری را استنشاق می‌کنید، به‌عنوان یک عامل ضد باکتری قوی عمل می‌کند و با این عفونت ها مبارزه‌می‌کند.

8 روغن رزماری برای بهبود فعالیت تنفسی :

هر زمان که‌احساس استرس و یا نیاز داشتید، بهتر است سراغ روغن رزماری بروید. این روغن قدرتمند یک راه‌حل خوب برای رهایی از این مشکلات است.کافور و اوکالیپتول موجود در روغن رزماری، به‌آرام کردن برونشیت ریه‌و جریانات هوایی کمک می‌کند بنابراین این می‌تواند به‌مشکلات تنفسی ریوی و هوایی بینی، کاهش سرفه، سرماخوردگی، و گلو درد و نشکلات سینوسی کمک کند.روغن رزماری خواصی برای کاهش دهنده‌اسپاسم مخاطی دارد که‌به‌این موارد کمک خوبی می‌کند.

9.روغن رزماری برای کاهش استرس:

هرزمانی که‌حس استرس و ناخوشی داشتید، این چیزی نیست جز هورمون کورتیزول که‌در بدن شما آزاد شده‌است. هر کسی که‌از استرس مزمن رنج می‌برد، از وجود هورمون کورتیزول زیادی در بدنش رنج می‌برد که‌می‌تواند تعادل هورمونی را خراب کرده‌و متابولیسم نرمال را مختل کند و در نتیجه‌منجر به‌تعدادی دیگر از بیماری ها شود.اما خبر خوبی وجود دارد که‌بو کردن روغن رزماری برای کاهش سطح کورتیزول در بزاق به‌میزان قابل توجهی مفید است.

 کاهش استرس

کاهش یافتن استرس با روغن رزماری

10.روغن رزماری برای کمک به‌مبارزه‌با سرطان:

تحقیقات زیادی در حال انجام است تا تاثیر روغن رزماری بر روی سرطان را بیازماید. کارنوسول، جزیی از روغن رزماری است که‌نتایج امیدبخش در مبارزه‌با سرطان را نشان داده‌است. تحقیقات گسترده‌انجام شده‌بر روی حیوانات اثر ضد سرطان روغن رزماری بر روی روده، پانکراس، پستان، پروستات، رحم، مثانه، سرطان تخمدان و سرطان خون را به‌اثبات رسانده‌است ؛ همچنین نشان داده‌شده‌است که‌مهار فعالیت غده‌سرطانی کبد را مهار کرده‌و رشد تومور را کاهش می‌دهد.

11.روغن رزماری برای از بین بردن بوی بد :

همه‌ما می‌دانیم که‌روغن رزماری رایحه‌خوشی دارد که‌با هیچ رایحه‌دیگری قابل مقایسه‌نیست. اما چیزی که‌احتمالاً نمی دانستید وجود یک ترکیب شیمیایی است که‌در این روغن یافت می‌شود که‌به‌آن عطر خوش می‌دهد.روغن رز ماری به‌طور گسترده‌در اتاق های باطراوت، پخش کننده‌ها و شمع های معطر به‌کار می‌رود تا بوهای بد را حذف کنند. همچنین در محصولات آرایشی، محصولات حمام معطر، و عطرها به‌کار می‌رود.

12.روغن رزماری برای جلوگیری از STDs :

روغن رز ماری حاوی دو ترکیب بسیار مهم است - بتا - پینن و لیمونن - که‌دارای خواص ضد ویروسی هستند.این دو جز برای کاهش خطرات بیماری زاهای ویروس تب خال تا 100 درصد در زمانی که‌در آزمایشگاه‌تست شد، پیدا شدند.

 فواید رزماری

فواید بی نظیر روغن رزماری 

13. روغن رزماری برای بهبود بهداشت دهانی:

نصف قاشق چای خوری روغن رزماری در یک فنجان آب مقطر به‌عنوان دهانشویه عالی کار می‌کند.فعالیت ضدباکتریایی روغن رزماری به‌جلوگیری از کرم خوردگی و التهاب لثه‌و پلاک کمک می‌کند حتی از باکتری های استروپتوکوکوس سوبرینوس که‌در حفره‌های دندان شما ریشه‌می‌گیرد و عامل اصلی پوسیدگی دندان، جلوگیری می‌کند.

14.روغن رزماری برای کمک به‌سم زدایی کبد و بهبود عملکرد صفرا:

مطالعات متعددی ثابت کرده‌اند که‌خاصیت آنتی اکسیدانی روغن رزماری به‌ترمیم سلول های کبد آسیب دیده‌در موش ها کمک می‌کند و همچنین گسترش سلول های سرطانی در سلول های کبد را متوقف می‌کند. تنفس رزماری نیز به‌تنظیم تولید و ذخیره‌صفرا از کبد و کیسه‌صفرا مشهور است و بدین ترتیب عملکرد سیستم گوارشی را بهبود می‌بخشد.

15.روغن رزماری برای بهبود عملکرد شناختی :

دفعه‌بعدی که‌در حین مطالعه‌برای آزمون گیج شدید و یا نتوانستید بر روی تکالیف کار خود تمرکز کنید، کمی روغن رزماری را تنفس کنید و یا چند قطره‌از آن را در دستگاه‌پخش کننده‌هوای اتاق خود اضافه‌کنید.

این کار نه‌تنها به‌بهبود تمرکزتان کمک می‌کند، بلکه‌برای تقویت حافظه نیز عالی است.

 رزماری برای مو

تمام خواص شگفت انگیز روغن رزماری

16. روغن رزماری برای کمک به‌کاهش تنش عصبی و خستگی:

تنفس روغن رزماری زمانی که‌شما احساس خستگی یا عصبانیت می‌کنید، به‌عنوان یک محرک عمل می‌کند و به‌افزایش فشار خون، ضربان قلب و میزان تنفس شما کمک می‌کند. این کار به‌نوبه‌خود به‌شما کمک می‌کند که‌شاداب تر و قدرتمندتر شوید.

17. عمل به‌عنوان ضدافسردگی:

یک راه‌عالی دیگر که‌روغن رزماری برای سلامت روان استفاده‌می‌شود، عمل به‌عنوان یک ضد افسردگی است.اسید کارنوسول و بتولینیک یافت شده‌در روغن رزماری اثر ضد افسردگی در موش ها ایجاد می‌کند. عطردرمانی با استفاده‌از روغن رزماری به‌افراد کمک می‌کند که‌استراحت کنند و علائم افسردگی را درمان کنند.

18. روغن رزماری برای کمک به‌درمان تنش:

این یک خبر عالی برای همه‌کسانی است که‌آزمایش های تنشی دارند! مطالعه‌تحقیقاتی نشان داد که‌استنشاق روغن رزماری قبل از آزمایش، به‌کاهش استرس و سطح کلی اضطراب در دانش آموزان پرستاری کمک می‌کند.

روغن رزماری و خواصش

کمک به‌درمان تنش

19.روغن رزماری برای کاهش آکنه و اثرات پیری:

استفاده‌از روغن رزماری به‌منظور کاهش التهاب ناشی از آکنه‌مفید است اما این همه‌چیز نیست ، هم چنین پف زیر چشم را کاهش می‌دهد و گردش را بهبود می‌بخشد تا پوست درخشانتری داشته‌باشید.علاوه‌بر این، مقابله‌با آسیب خورشید و آسیب رادیکال آزاد و سفت کردن پوست شما برای مبارزه‌با نشانه‌های پیری نیز وجود دارد.

20.روغن رزماری برای بهبود سلامت مو:

به‌وسیله‌روغن رزماری با تمام نگرانی هایتان خداحافظی کنید. باعث ضخیم تر مو می‌شود و به‌درمان شوره‌سر کمک می‌کند. علاوه‌بر این، این روغن نیز برای تحریک رشد مو و درمان طاسی کمک می‌کند.

21. دافع حشرات:

از پشه‌و حشرات دیگر به‌ستوه‌آمده‌اید؟ روغن رز ماری حاوی لیمونن و کافور است که‌دافع انواع حشرات، به‌خصوص پشه‌است. بنابراین می‌بینید که‌روغن رزماری یک طیف کامل از مزایای سلامتی را ارائه‌می‌دهد که‌تنها این سوال می‌ماند که‌چگونه‌باید از آن استفاده‌کرد؟

خوب، در ادامه‌این بخش از سلامت مجله اینترنتی فنجان برخی از بهترین روش ها برای استفاده‌از روغن رزماری را آورده‌است.

دافع حشرات

روغن رزماری برای دفع حشرات 

بهترین کاربردهای روغن گیاهی رزماری و خواص آن برای درمان و زیبایی:

برای پاک کردن خلط:

روغن رز ماری به‌عنوان یک بلغم آور عالی عمل می‌کند. فقط چند قطره‌را به‌کف دست تان بمالید و برای چند دقیقه‌جلو دهان و بینی خود بگذارید، تا خلط را از سینه‌بیرون بکشد.

روغن رزماری برای بهبود سلامت پروستات:

خاصیت ضد التهابی روغن رزماری در افزایش سلامت پروستات عالی عمل می‌کند.فقط چند قطره‌روغن رزماری را به‌نصف قاشق چای خوری روغن حامل (نارگیل یا روغن زیتون) اضافه‌کنید و آن را زیر بیضه‌هایتان بمالید.

روغن رزماری برای ضخیم شدن مو:

ما می‌دانیم که‌روغن رزماری یک موهبت الهی برای افرادی است که‌موهای کم پشتی دارند. اما اگر می‌خواهید موهای خود را افزایش دهید، تنها چند قطره‌روغن رزماری را به‌یک قاشق سوپ خوری روغن کرچک و دو قاشق سوپ خوری روغن نارگیل اضافه‌کنید و آن را روی موهای خود ماساژ دهید.

فواید و خواص روغن رزماری برای مو

ضخیم شدن موها با روغن رزماری

روغن رزماری یک تسکین دهنده‌درد ماهیچه‌ای و مفاصل:

بگذارید که‌خواص ضد التهابی و ضد اسپاسم روغن رزماری، جادویش را بر روی ماهیچه‌ها و مفاصل اعمال کند.دو قطره‌روغن رزماری و نعناع را با یک قاشق چای خوری روغن نارگیل ترکیب کنید. این معجون را برای چند دقیقه‌روی نواحی مشکل ماساژ دهید، تا درد را تسکین دهید.

روغن گیاهی برای پخش کننده‌بوی خوش در هوا:

بوی مطبوع روغن رزماری موجب تسکین تعدادی از مشکلات تنفسی مانند آسم، برونشیت، سینوزیت و گرفتگی بینی از سرماخوردگی می‌شود.فقط 4-5 قطره‌روغن رزماری را به‌دیفیوزر اتاق خود اضافه‌کنید.

عوارض جانبی روغن رز ماری چیست؟

بله، رزماری همان اکسیر شگفتی است که‌فواید سلامتی زیاد دارد با این حال، هنوز چند نکته‌کلیدی وجود دارد که‌وقتی به‌تاثیرات جانبی اش می‌رسد باید در ذهن داشته‌باشید. اینها چیزی است که‌باید بدانید:

همیشه‌توصیه‌می‌شود روغن رزماری را رقیق کنید و یا از آن با یک روغن حامل استفاده‌کنید، زیرا استفاده‌از آن مستقیماً بر روی پوست باعث حساسیت می‌شود .

اگر مبتلا به‌صرع هستید، بهتر است از روغن رزماری دوری کنید، چون به‌عنوان علت و یا بدتر شدن حملات شناخته‌شده‌است.

روغن رز ماری دارای ویژگی خواص فشار خونی است که‌باعث می‌شود به‌طور خفیف میزان فشار خون را بالا ببرد. بنابراین برای افرادی که‌فشار خون بالا دارند، توصیه‌نمی شود.

آن را نخورید چون فرار است و موجب استفراغ و اسپاسم می‌شود.

هر کسی که‌آلرژی به‌آسپرین دارد، باید از روغن رزماری اجتناب کند، چون حاوی عناصر شیمیایی است که‌بسیار شبیه‌به‌آسپرین است.

روغن رز ماری پتانسیل افزایش خطر خونریزی و کبودی در افراد مبتلا به‌اختلالات خونریزی را دارد.

خوردن میزان زیاد از رزماری و روغن آن به‌وسیله‌زنان باردار ممکن است موجب سقط جنین شوند بنابراین بهتر است زنان باردار و شیرده‌از آن دوری کنند.

بیشتر بخوانید

هرکه خال صورتش بیش واقعا سلامتش بیشتر ؟

هرکه خال صورتش بیش واقعا سلامتش بیشتر ؟

بهترین ماسک طبیعی برای پوست های چرب

بهترین ماسک طبیعی برای پوست های چرب

علت جویدن ناخن در کودکان و بزرگسالان و راه ترک آن

علت جویدن ناخن در کودکان و بزرگسالان و راه ترک آن

طب سوزنی و لیفتینگ پوست صورت

طب سوزنی و لیفتینگ پوست صورت

آنچه موهایتان را زودتر از موعد سفید میکند

آنچه موهایتان را زودتر از موعد سفید میکند

رنگ مو با عصاره گیاهان طبیعی

رنگ مو با عصاره گیاهان طبیعی

محافظت از پوست خشک در زمستان

محافظت از پوست خشک در زمستان

17 توصیه مهم برای زیبایی پوست صورت

17 توصیه مهم برای زیبایی پوست صورت

نکاتی برای قبل و بعد از جراحی پیوند موی طبیعی

نکاتی برای قبل و بعد از جراحی پیوند موی طبیعی

چانه هایی که نیاز به جراحی دارند و برعکس

چانه هایی که نیاز به جراحی دارند و برعکس
مشاهده

مطالب بیشتر در پوست و مو

جوانی پوست دور چشم

جوانی پوست دور چشم

ویتامین های واجب برای زیبایی پوست

ویتامین های واجب برای زیبایی پوست

خطرات تاتو

خطرات تاتو

اینها رو بخورید تا موهاتون نریزه !

اینها رو بخورید تا موهاتون نریزه !

خوراکی های مفید برای رشد مو

خوراکی های مفید برای رشد مو

ترفندهای بی نظیر زیبایی مردان

ترفندهای بی نظیر زیبایی مردان

بلاهایی که استرس و بی خوابی بر سر پوستتان می آورد!!

بلاهایی که استرس و بی خوابی بر سر پوستتان می آورد!!

برای جذاب شدن به این برنامه مراقبت از پوست نیاز دارید

برای جذاب شدن به این برنامه مراقبت از پوست نیاز دارید

در این ساعات شبانه روز بخوابید تا پوستتان شفاف شود

در این ساعات شبانه روز بخوابید تا پوستتان شفاف شود

چرا این روزها همه میکرونیدلینگ انجام میدن؟

چرا این روزها همه میکرونیدلینگ انجام میدن؟

مطالب مرتبط

با خواص بی نظیر و عوارض احتمالی رزماری آشنا شوید

با خواص بی نظیر و عوارض احتمالی رزماری آشنا شوید

پرورش گیاه رزماری در منزل راه و روش دارد

پرورش گیاه رزماری در منزل راه و روش دارد

نکات مهم و آموزش تکثیر گیاه “رزماری”

نکات مهم و آموزش تکثیر گیاه “رزماری”

برای تقویت موها با رزماری شامپو گیاهی بسازید + دستور

برای تقویت موها با رزماری شامپو گیاهی بسازید + دستور

طعم متفاوت چیکن مرغ با طعم رزماری و پرتقال پخته با این روش

طعم متفاوت چیکن مرغ با طعم رزماری و پرتقال پخته با این روش

روش درست کردن “چای رزماری و پرتقال”

روش درست کردن “چای رزماری و پرتقال”

با رزماری در امتحانات کولاک کنید

با رزماری در امتحانات کولاک کنید

برای درمان سلولیت عصاره الکلی رزماری بسازید + روش

برای درمان سلولیت عصاره الکلی رزماری بسازید + روش

طرز تهیه “کوکی های رزماری” با عطر و بوی بسیار خوب

طرز تهیه “کوکی های رزماری” با عطر و بوی بسیار خوب

خواص شگفت انگیز روغن حیوانی (روغن زرد)

خواص شگفت انگیز روغن حیوانی (روغن زرد)

برای پرپشت شدن موها از این شامپو بزنید !

برای پرپشت شدن موها از این شامپو بزنید !

خواص روغن پونه شگفت زده تان می کند

خواص روغن پونه شگفت زده تان می کند

خواص شگفت انگیز روغن دانه کتان از زیبایی تا کاهش وزن

خواص شگفت انگیز روغن دانه کتان از زیبایی تا کاهش وزن

روغن سیر خواصی دارد حیرت انگیز

روغن سیر خواصی دارد حیرت انگیز

کاربرد شگفت انگیز روغن جوانه گندم برای ...

کاربرد شگفت انگیز روغن جوانه گندم برای ...

تاثیر شگفت انگیز روغن خراطین برای صورت و بدن

تاثیر شگفت انگیز روغن خراطین برای صورت و بدن

خواص فوق العاده و شگفت انگیز “بادام” در سلامتی و زیبایی

خواص فوق العاده و شگفت انگیز “بادام” در سلامتی و زیبایی

دستورالعمل تقویت و رشد مو با روغن اکلیل کوهی

دستورالعمل تقویت و رشد مو با روغن اکلیل کوهی

خواص روغن ترنج ؛ این خوشبوی سراسر فایده

خواص روغن ترنج ؛ این خوشبوی سراسر فایده

روغن های طبیعی برای زیبایی و شادابی پوست

روغن های طبیعی برای زیبایی و شادابی پوست