بیشتر بخوانید

تسکین درد با رابطه زناشویی ؟

تسکین درد با رابطه زناشویی ؟

برای پیشگیری از بلوغ زودرس کودکانتان حتما بخوانید

برای پیشگیری از بلوغ زودرس کودکانتان حتما بخوانید

تهدیدی بزرگ برای سلامت اسپرم مردان

تهدیدی بزرگ برای سلامت اسپرم مردان

15 بهترین نوشیدنی برای تقویت قوای جنسی

15 بهترین نوشیدنی برای تقویت قوای جنسی

چگونه مانع از ابتلا به سرطان سینه و رحم شویم؟

چگونه مانع از ابتلا به سرطان سینه و رحم شویم؟

این نوع رابطه ی جنسی هوش را افزایش می دهد!

این نوع رابطه ی جنسی هوش را افزایش می دهد!

6 ماده غذایی برای تسکین درد دوران پریودی و قاعدگی

6 ماده غذایی برای تسکین درد دوران پریودی و قاعدگی

دلیل اصلی ناباروری در مردان و زنان

دلیل اصلی ناباروری در مردان و زنان

فواید فوق العاده رابطه جنسی سالم

فواید فوق العاده رابطه جنسی سالم

تغذیه ای مخصوص برای تقویت قوای جنسی

تغذیه ای مخصوص برای تقویت قوای جنسی
خونریزی بعد از رابطه زناشویی وقتی جدی می شود !
خونریزی بعد از رابطه زناشویی اتفاقی مهم است که باید سریعا به آن رسیدگی کنید ممکن است یک نشانه از یک بیماری جدی و خطرناک در شما باشد.

پاسخ به‌سوالاتی که‌در مورد خونریزی بعد رابطه‌جنسی دارید 

بسیاری از زنان زمانی بعد از رابطه‌جنسی دچار خونریزی واژینال می‌شوند. در واقع, تا 63 درصد زنان یائسه‌از خشکی واژینال و خونریزی واژینال یا مشاهده‌خون در حین رابطه‌جنسی رنج می‌برند و 9% زنان غیر یائسه‌دچار خون ریزی بعد رابطه‌می‌شوند. خونریزی اتفاقی دلیلی برای نگرانی نیست. اگر عوامل خطر خاصی دارید یا در دوران یائسگی هستید, خونریزی بعد از آمیزش مستلزم مراجعه‌به‌پزشک است. 

علل خونریزی بعد از رابطه جنسی:

این مشکل در زنان در تمام سنین اتفاق می‌افتد. در زنان جوان تر که‌به‌یائسگی نرسیده‌اند, منشا خونریزی معمولاً دهانه‌رحم است . در زنانی که‌یائسه‌هستند, منشا خونریزی بیشتر است و می‌تواند یکی از این موارد باشد:

 • گردن رحم
 • رحم
 • لب ها
 • میزراه 

از نظر علل, سرطان رحم بزرگ ترین نگرانی است. این امر به‌ویژه‌برای زنان یائسه‌صادق است. با این حال, احتمال خونریزی بیشتر از یک بیماری شایع است. 

عفونت ها:

برخی عفونت ها باعث التهاب بافت های داخل واژن می‌شود که‌ممکن است منجر به‌خونریزی شود. این ها شامل:

 • بیماری التهابی لگن
 • بیماری مقاربتی (std)
 • پرتودرمانی
 • واژینیت
 • سندروم ادراری تناسلی و تناسلی زنان یائسه 

جی اس ام:

این بیماری در زنان یائسه‌و افرادی که‌تخمدان هایشان را خارج کرده‌اند, شایع است. وقتی بزرگ تر می‌شوید, خصوصاً زمانی که‌دوران قاعدگی شما متوقف می‌شود, بدن استروژن کمتری تولید می‌کند، استروژن هورمون زنانه‌مسئول تنظیم دستگاه‌تناسلی شماست. 

زمانی که‌سطح استروژن پایین باشد, چندین اتفاق روی واژن می‌افتد. بدن شما روغن کمتری تولید می‌کند, بنابراین واژن می‌تواند خشک و ملتهب شود. سطح استروژن پایین نیز کشش مهبل شما را کاهش می‌دهد. بافت های واژینال نازک تر و کوچک می‌شوند.

این می‌تواند منجر به‌ناراحتی, درد و خونریزی حین آمیزش جنسی شود. 

خشکی واژینال:

خشکی واژینال باعث خونریزی می‌شود. علاوه‌بر جی اس ام, خشکی واژن می‌تواند توسط عوامل دیگری مانند:

 • شیردهی
 • زایمان
 • داشتن تخمدان های شما
 • داروهای خاص, از جمله‌داروهای ضد افسردگی, داروهای ضد افسردگی و داروهای ضد استروژن
 • شیمی درمانی و پرتودرمانی
 • داشتن مقاربت قبل از اینکه‌شما به‌طور کامل آماده‌شده‌باشید
 • مواد شیمیایی در محصولات بهداشتی زنانه, شوینده‌ها و غیره
 • سندروم شوگرن, بیماری التهابی سیستم ایمنی است که‌رطوبت تولید شده‌توسط غده‌در بدن را کاهش می‌دهد. 

پلیپ ها:

پلیپ رشدی غیر سرطانی است. گاهی در دهانه‌رحم یا در پوشش اندومتر رحم دیده‌می‌شوند. یک پلیپ مثل تیری به‌زنجیر می‌ماند. این حرکات باعث تحریک بافت های مجاور و خونریزی از عروق کوچک می‌شود.

 پارگی واژن:

رابطه‌جنسی, به‌ویژه‌رابطه‌قوی می‌تواند باعث برش کوچک یا خراش دادن واژن شود. احتمال بیشتری وجود دارد اگر به‌خاطر یائسگی, تغذیه‌با شیر مادر و یا عوامل دیگر, خشکی واژینال داشته‌باشید.

 سرطان:

خونریزی واژینال نامنظم, از جمله‌خونریزی بعد از عمل جنسی, علامت شایعی برای سرطان رحم و واژن است. در واقع, این نشانه‌ای بود که‌11 درصد زنان مبتلا به‌سرطان دهانه‌رحم در ابتدا به‌دنبال درمان بودند. خونریزی بعد از یائسگی می‌تواند نشانه‌سرطان رحم باشد.

خونریزی واژن

دلایل خونریزی بعد از رابطه‌جنسی

آیا شما خطر خونریزی بعد از رابطه‌جنسی دارید؟

ممکن است در صورت وجود، در خطر بزرگی قرار داشته‌باشید:

 • سرطان رحم یا گردن رحم
 • بودن در دوران قبل یائسگی, یائسگی, یا پس یائسگی
 • به‌تازگی بچه‌دار شده‌باشید یا شیردهی دارید
 • شستشوی زیاد واژن

چه‌زمانی باید برای خونریزی بعد رابطه‌به‌پزشک مراجعه‌کرد؟

علائمی که‌ممکن است همراه‌با خونریزی قاعدگی تجربه‌کنید, بسته‌به‌علت ممکن است متفاوت باشد. اگر شما یائسه‌نیستید, هیچ عامل خطر دیگری ندارید و فقط کمی لکه‌یا خونریزی دارید که‌سریعاً دور می‌شود, احتمالاً نیازی به‌دیدن یک پزشک ندارید.

اگر پس از یائسگی خونریزی واژینال دارید, سریعاً به‌پزشک خود مراجعه‌کنید. اگر علائم زیر را دارید باید با پزشک خود مشورت کنید. 

 • خارش واژینال یا سوزش
 • وقتی ادرار می‌کنید، احساس سوزش دارید
 • روابط دردناک
 • خونریزی شدید
 • درد شدید شکم
 • درد کمر
 • تهوع یا استفراغ
 • ترشح غیر معمول واژینال 

وقتی به‌پزشک مراجعه‌می‌کنید چه‌اتفاقی می‌افتد؟

شما می‌توانید به‌پزشک یا متخصص بیماری های زنان برای خونریزی مراجعه‌کنید.

پزشک شما سوالاتی در مورد علائم شما خواهد پرسید, مانند اینکه‌چقدر طول می‌کشد و چقدر به‌شدت خونریزی دارید. همچنین ممکن است از رنگ خون سوال بپرسند.

 از آنجا که‌علائم شما مربوط به‌فعالیت جنسی هستند, پزشک ممکن است درباره‌تاریخ آمیزش جنسی شما سوال کند. برای مثال, از کاندوم استفاده‌کنید یا خیر.

 پزشک بسته‌به‌علائم و تاریخ جنسی می‌تواند آزمایش بگیرد. بررسی این ناحیه‌ممکن است به‌پزشک شما کمک کند منبع خون را پیدا کند. خون ریزی ممکن است از دیواره‌مهبل, دهانه‌رحم یا واژن باشد.

 برای کمک به‌مشخص کردن اینکه‌چه‌چیزی موجب خونریزی می‌شود, پزشک ممکن است آزمایش ها را نیز مانند پاپ اسمیر, تست بارداری و فرهنگ های واژینال انجام دهد.

 بسیاری از زنان برای ملاقات با پزشک خود در مورد یک سوال بهداشت جنسی تردید دارند. با این حال, دیدن پزشکتان در مورد خونریزی قاعدگی نیازی به‌آزمایش لگن ندارد.

 اگر پزشک تست لگن را توصیه‌می‌کند, در مورد گزینه‌ها با آن ها صحبت کنید تا برایتان راحت تر شود. برای مثال, گزارش های موردی نشان می‌دهد که‌موقعیت های مختلف پا و استفاده‌از روانکار بر پایه‌آب می‌توانند برای برخی از زنان تست لگنی را آسان تر کنند.

اگر نگران خونریزی باشید, دیدن پزشک ممکن است به‌شما کمک کند. 

سرطان رحم و گردن رحم:

خونریزی واژینال شامل خونریزی بعد از رابطه‌جنسی می‌تواند نشانه‌ای از سرطان رحم و رحم باشد. این سرطان ها در زنانی که‌یائسگی را تجربه‌کرده‌اند شایع تر است.

 علاوه‌بر سن, عوامل خطر دیگر شامل سابقه‌فامیلی یکی از این سرطان ها, اضافه‌وزن (برای سرطان آندومتر), یا گرفتن قرص های کنترل تولد برای پنج یا چند سال (برای سرطان رحم) هستند. ویروس پاپیلومای انسانی (hpv) یکی دیگر از عوامل خطرساز سرطان دهانه‌رحم است. 

اگر خونریزی را تجربه‌می‌کنید و از یائسگی خارج شده‌اید, به‌پزشک خود مراجعه‌کنید تا سرطان های رحمی را شناسایی یا رد کنید. همانند دیگر انواع سرطان, پیشگیری بیش ترین تاثیر را در درمان سرطان دارد.

سرطان رحم

خطرات خونریزی بعد از رابطه‌زناشویی

مشکلات خونریزی بعد از رابطه:

عوارض جدی از خونریزی قاعدگی شایع نیستند مگر اینکه‌علت آن سرطان یا عفونت بدون درمان باشد. در زیر برخی از مشکلات احتمالی آورده‌شده‌است. 

کم خونی:

خونریزی شدید یا طولانی مدت می‌تواند باعث کم خونی فقر آهن شود، زیرا گلبول های قرمز خون در بدن شما از طریق فقدان خون کاهش می‌یابند.

علائم کم خونی:

 • خستگی
 • ضعف
 • سرگیجه
 • سردرد
 • پوست رنگ پریده‌غیر معمول 

اگر کم خونی شما ناشی از فقدان خون است, پزشک شما ممکن است یک مکمل آهن تجویز کند. اما مهم ترین منبع آهن رژیم غذایی است. اگر نگران سطح آهن هستید, بیشتر غذاهای غنی از آهن را به‌رژیم غذایی خود اضافه‌کنید:

 عفونت:

اگر خشکی واژینال داشته‌باشید, خطر ابتلا به‌عفونت مجاری ادراری را بیشتر می‌کنید. 

شناسایی علت:

خونریزی بعد از رابطه‌جنسی معمولاً توسط خشکی واژینال ایجاد می‌شود, اما دلایل جدی دیگری نیز وجود دارد. خونریزی قاعدگی می‌تواند نشانه‌بسیاری از شرایط باشد. دکتر شما اولین بار با معاینه‌مهبل و گردن رحم و انجام بیوپسی با پاپ اسمیر, سرطان را درمان خواهد کرد. اگر سرطان پیدا شود, باید به‌متخصص مراجعه‌کنید. 

بعد از اینکه‌سرطان به‌علت خونریزی حذف شد، ممکن است چند قدم برای تعیین این منبع برداشته‌شود: 

 • برای بررسی مهبل و دهانه‌رحم خود، یا از دید بصری و یا از طریق یک ذره‌بین به‌نام a
 • سونوگرافی مینیاتوری
 • آزمایش ادرار
 • تست های خون
 • که‌ترشحات واژینال شما را آزمایش می‌کند

آزمایش ادرار

خونریزی بعد از رابطه‌چه‌علتی دارد؟

درمان خونریزی بعد از رابطه‌جنسی:

علت خونریزی واژن، درمان شما را تعیین خواهد کرد. 

روان کاری:

اگر خون شما از خشکی واژینال استفاده‌می‌شود، مرطوب کننده‌های واژینال می‌توانند کمک کنند. به‌طور منظم این محصولات توسط دیواره‌ای مهبل جذب می‌شوند. آن ها رطوبت را افزایش می‌دهند و به‌احیای اسیدیته‌طبیعی مهبل کمک می‌کنند.

 روغن واژینال همچنین اصطکاک ناراحت کننده‌را در حین برقراری ارتباط کاهش می‌دهد. شما ممکن است بخواهید از محصولات حاوی پارابن یا پروپیلن گلیکول اجتناب کنید. برخی از مواد روانکار را به‌صورت آنلاین و مبتنی بر سیلیکون پیدا کنید. 

دقت کنید:

مواد روانکار مانند وازلین می‌تواند به‌استفاده‌از کاندوم و دیافراگم ها آسیب برساند.وازلین و کاندوم را مخلوط نکنید.اگر این یک نگرانی است از یک روغن حاوی آب و یا سیلیکون استفاده‌کنید.

 درمان استروژنی:

اگر خشکی واژینال شما ناشی از یائسگی و برداشتن تخمدان ها است، با پزشک خود درباره‌درمان استروژن صحبت کنید.محصولات استروژن موضعی شامل کرم های استروژن واژینال و شیاف هستند. گزینه‌دیگر یک حلقه‌استروژن است.

این یک حلقه‌انعطاف پذیر است که‌در مهبل قرار داده‌می‌شود. مقدار کمی استروژن را برای 90 روز آزاد می‌کند.درمان هورمونی، که‌هورمون استروژن و پروژستین را عوض می‌کند، گزینه‌دیگری برای برخی از زنان است. در مورد خطرات و مزایای این درمان با پزشک خود صحبت کنید. 

درمان های دیگر؛

واژینیت می‌تواند ناشی از عفونت یا خشکی واژینال باشد.علت هم چنین ممکن است نامعلوم باشد.بسته‌به‌علت، پزشک شما ممکن است آنتی بیوتیک تجویز کند.آنتی بیوتیک نیز می‌تواند برای درمان بیماری های التهابی لگن و STDs تجویز شود. 

اگر دهانه‌رحم شما به‌دلیل عفونت آسیب دیده‌باشد، ممکن است پزشک شما با استفاده‌از نیترات نقره‌یا جراحی سلول های آسیب دیده‌را از بین ببرد. در این فرآیند، سلول های آسیب دیده‌منجمد می‌شوند و کشته‌می‌شوند.

لکه‌خون بعد از نزدیکی

بهترین راه‌درمان برای خونریزی بعد از رابطه 

پیش گیری از خونریزی بعد از رابطه‌جنسی:

تعیین اینکه‌چگونه‌از خونریزی جلوگیری کنید، به‌چیزی که‌باعث خونریزی شما در گذشته‌شده‌است، بستگی دارد. در بخش سلامت جنسی مجله اینترنتی فنجان توضیح داده‌ایم که‌برای بسیاری از زنان، استفاده‌از روان کننده‌های آب - یا سیلیکونی مبتنی بر سیلیکون، به‌جلوگیری از خونریزی ناشی از خشکی واژینال و اصطکاک در طول رابطه‌جنسی کمک خواهد کرد. اگر از کاندوم استفاده‌می‌کنید، یک روان کننده‌مبتنی بر روغن می‌تواند به‌آن آسیب برساند.

روان کننده‌های مبتنی بر آب توصیه‌می‌شود. هم چنین ممکن است کمک کند که‌به‌آرامی رابطه‌جنسی داشته‌باشید و اگر احساس درد می‌کنید توقف کنید. استفاده‌از مرطوب کننده‌های واژینال می‌تواند به‌مرطوب نگه‌داشتن منطقه‌کمک کند و باعث شود که‌شما احساس راحتی بکنید. 

اگر علائم خونریزی بعد رابطه‌به‌یک وضعیت پزشکی مربوط باشد، می‌توانید با پزشک خود در مورد بهترین گزینه‌برای جلوگیری از حوادث آینده‌صحبت کنید. مواظب باشید که‌به‌برنامه‌درمان توصیه‌شده‌توسط پزشک خود پایبند باشید.

 خونریزی بعد از رابطه‌جنسی معمولاً نشانه‌یک وضعیت دیگر است. بسیاری از اینها، مانند عفونت و polyps، قابل درمان هستند.

اتفاقی که‌بعد از رابطه‌زناشویی وجود دارد به‌طور کلی بدون مراقبت پزشکی به‌تنهایی از بین می‌رود.

اگر شما ، فوراً به‌پزشک خود اطلاع دهید که‌دچار خونریزی شده‌اید، میتواند شما را به‌درستی درمان کند و از علائم ناگوار جلوگیری کند.

 

بیشتر بخوانید

راهکارهایی مناسب برای درمان “سندروم تخمدان پلی کیستیک”

راهکارهایی مناسب برای درمان “سندروم تخمدان پلی کیستیک”

خونریزی بعد از رابطه زناشویی وقتی جدی می شود !

خونریزی بعد از رابطه زناشویی وقتی جدی می شود !

خرافه های عجیب و غریب روابط زناشویی

خرافه های عجیب و غریب روابط زناشویی

برای باز شدن پریود این درمان های خانگی عالی است

برای باز شدن پریود این درمان های خانگی عالی است

آیا ازخطرات جدی رابطه جنسی دهانی با خبرید؟

آیا ازخطرات جدی رابطه جنسی دهانی با خبرید؟

آیا “وازکتومی” سلامت مردان را تهدید میکند؟

آیا “وازکتومی” سلامت مردان را تهدید میکند؟

آیا میدانید زگیل تناسلی خطرناک تر از ایدز است؟

آیا میدانید زگیل تناسلی خطرناک تر از ایدز است؟

دختر می خواهید یا پسر؟

دختر می خواهید یا پسر؟

سرد مزاجی زنان درمانی بسیار ساده دارد

سرد مزاجی زنان درمانی بسیار ساده دارد

مضررات ارتباط جنسی در زمان گرسنگی

مضررات ارتباط جنسی در زمان گرسنگی
مشاهده

مطالب بیشتر در سلامت جنسی

ابتلا به سرطان سینه با این نوشیدنی

ابتلا به سرطان سینه با این نوشیدنی

راه های پیشگیری از سرایت HIV چیست؟

راه های پیشگیری از سرایت HIV چیست؟

آیا کم کاری تیرویید میل جنسی را کاهش می دهد؟

آیا کم کاری تیرویید میل جنسی را کاهش می دهد؟

اضطراب ، لذت جنسی را کاهش می دهد؟

اضطراب ، لذت جنسی را کاهش می دهد؟

ویتامین ها و اختلالات جنسی

ویتامین ها و اختلالات جنسی

رابطه زناشویی در بارداری، در هر ماه کدام حالت بهتر است؟

رابطه زناشویی در بارداری، در هر ماه کدام حالت بهتر است؟

رابطه گریه زن و کاهش تمایلات جنسی مردان

رابطه گریه زن و کاهش تمایلات جنسی مردان

ایجاد رغبت برای رابطه زناشویی

ایجاد رغبت برای رابطه زناشویی

زمان مناسب و روش انجام انواع سونوگرافی زنان

زمان مناسب و روش انجام انواع سونوگرافی زنان

بررسی کامل اعتیاد جنسی در بین افراد متاهل

بررسی کامل اعتیاد جنسی در بین افراد متاهل

مطالب مرتبط

لکه بینی بعد پریود و بین دو قاعدگی علامت چیست؟

لکه بینی بعد پریود و بین دو قاعدگی علامت چیست؟

علت خونریزی رحم بعد از دوره قاعدگی و پریود چه می تواند باشد؟

علت خونریزی رحم بعد از دوره قاعدگی و پریود چه می تواند باشد؟

علت لکه بینی بین دوره های قاعدگی و پریود چیست؟

علت لکه بینی بین دوره های قاعدگی و پریود چیست؟

علت لکه بینی و خونریزی در ماه دوم بارداری

علت لکه بینی و خونریزی در ماه دوم بارداری

علل خونریزی سابکرونیک یا هماتوم در دوران بارداری + درمان

علل خونریزی سابکرونیک یا هماتوم در دوران بارداری + درمان

طولانی شدن قاعدگی چه زمانی نگران کننده است؟

طولانی شدن قاعدگی چه زمانی نگران کننده است؟

علائم و علل خونریزی رحم در هر سنی چیست ؟

علائم و علل خونریزی رحم در هر سنی چیست ؟

عامل خونریزی در هر دوره از بارداری چیست؟

عامل خونریزی در هر دوره از بارداری چیست؟

خونریزی بعد از زایمان چند روز طول می کشد؟

خونریزی بعد از زایمان چند روز طول می کشد؟

علائم و عوارض منوراژی + تشخیص و درمان

علائم و عوارض منوراژی + تشخیص و درمان

وقتی خونریزی لانه گزینی خبر از بارداری میدهد!

وقتی خونریزی لانه گزینی خبر از بارداری میدهد!

دلیل خونریزی لثه وقتی خبر از بیماری می دهد

دلیل خونریزی لثه وقتی خبر از بیماری می دهد

نشانه های خونریزی داخلی چیست و چگونه درمان می شود؟

نشانه های خونریزی داخلی چیست و چگونه درمان می شود؟

5 درمان خانگی برای “خونریزی شدید قاعدگی” یا منوراژی

5 درمان خانگی برای “خونریزی شدید قاعدگی” یا منوراژی

لکه بینی در کدام ماه بارداری خطرناک تر است ؟ + درمان

لکه بینی در کدام ماه بارداری خطرناک تر است ؟ + درمان

این دردهای معمولی در بدن را جدی بگیرید!

این دردهای معمولی در بدن را جدی بگیرید!

پریود در بارداری ، طبیعی است یا خطرناک؟

پریود در بارداری ، طبیعی است یا خطرناک؟

علائمی که نمیدانید و خبر از خونریزی مغزی می دهند !

علائمی که نمیدانید و خبر از خونریزی مغزی می دهند !

دلیل خونریزی زگیل پوستی و تناسلی

دلیل خونریزی زگیل پوستی و تناسلی

4 اقدام مهم و ضروری هنگام خونریزی شدید قاعدگی یا پریودی

4 اقدام مهم و ضروری هنگام خونریزی شدید قاعدگی یا پریودی