بیشتر بخوانید

تاثیر نگران کننده وای فای بر باروری مردان

تاثیر نگران کننده وای فای بر باروری مردان

در خانه ژل ضدعفونی کننده دست بسازید + آموزش

در خانه ژل ضدعفونی کننده دست بسازید + آموزش

صابون زردچوبه برای چی خوبه + روش تهیه خانگی

صابون زردچوبه برای چی خوبه + روش تهیه خانگی

پادشاه روغن های گیاهی را بشناسید

پادشاه روغن های گیاهی را بشناسید

باورهای غلط درباره “افزایش قد”

باورهای غلط درباره “افزایش قد”

اتفاق بدی که 10 ساعت بعد زدن لاک به ناخن در بدن می افتد!

اتفاق بدی که 10 ساعت بعد زدن لاک به ناخن در بدن می افتد!

درد مزمن استخوان عاقبت نوشیدن زیاد چای

درد مزمن استخوان عاقبت نوشیدن زیاد چای

تشدید ایجاد سنگ کلیه با شروع فصل گرما

تشدید ایجاد سنگ کلیه با شروع فصل گرما

انواع “سر درد” ها و روش های درمان سردرد های مختلف

انواع “سر درد” ها و روش های درمان سردرد های مختلف

کدام نوع تب سنج دقیق تر است ؟

کدام نوع تب سنج دقیق تر است ؟
صابون زردچوبه برای چی خوبه + روش تهیه خانگی
صابون زردچوبه دارای فواید شگفت انگیزی می باشد، البته استفاده از صابون زردچوبه مزایای بسیاری برای پوست دارد و به جوان نگه داشتن پوست هم کمک شایانی می کند.

مزایای استفاده‌از صابون زردچوبه و چگونگی تهیه‌آن در منزل:

زردچوبه‌اغلب به‌عنوان زعفران هندی شناخته‌می‌شود و ادویه‌ای است که‌در آسیای جنوبی قرن ها در غذاهای مختلف استفاده‌شده‌است. ریشه‌و خود گیاه‌خشک شده‌زردچوبه‌را می‌توان به‌غذا افزود تا عطر و طعم عالی و رنگ زرد طلایی ایجاد کند. علاوه‌بر استفاده‌از آن به‌عنوان یک ادویه، زردچوبه‌می‌تواند برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده‌شود.کوکورمین موجود در زردچوبه‌یک ترکیب زیست فعال است که‌خواص دارویی آن از جمله:ضد التهاب، ضد میکروب، ضد درد، ضد عفونی کننده، ضد سرطان است.

زردچوبه‌به‌علت اثرات مثبت بر روی پوست شناخته‌شده‌است و در واقع یکی از ارزان ترین، طبیعی ترین و ایمن ترین راه‌های درمان برای اختلالات مختلف پوستی، نرم شدن و صافی پوست است به‌همین دلیل زردچوبه‌به‌عنوان یک عنصر کلیدی در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست مانند:کرمهای ضد عفونی، لوسیون ها و صابون ها استفاده‌می‌شود.

صابون های زردچوبه‌قابل دسترس در مارکت ها:

مشکلات پوستی را از بین می‌برند و به‌پوست زیبایی اهدا می‌کنند، در این بخش از سلامت مجله اینترنتی فنجان خواص و مزایای استفاده‌از صابون زردچوبه‌آورده‌شده‌است:

1. صابون زردچوبه‌برای درمان آکنه :

یکی از بهترین روشهای درمان آکنه‌استفاده‌از صابون زردچوبه‌است، خواص ضد التهابی، ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده‌زردچوبه، التهاب و قرمزی را کاهش می‌دهد. باکتری ها باعث آکنه‌می‌شوند و این صابون از عفونت و باکتری ها جلوگیری می‌کندو همچنین کمک می‌کند تا چربی اضافی پوست که‌توسط سبوم ایجاد می‌شود کاهش یابد. استفاده‌از صابون های زردچوبه‌برای پوست های گوناگون موثر است.

 فواید صابون زردچوبه

درمان آکنه‌با صابون زردچوبه

2. صابون زردچوبه‌برای درمان خشکی پوست:

خشکی پوست در اثر مرطوب کنندگی ضعیف پوست و استفاده‌بیش از حد، از لوازم آرایشی، صابون های خشن، حمام های گرم و طولانی، آلاینده‌های محیطی و یا حتی برخی از داروها بوجود می‌آید، که‌می‌تواند باعث خشک شدن، خارش و گاهی اوقات ترک های پوستی شود. صابون زردچوبه‌برای پوست های خشک مفید است،دارای خواص تغذیه‌کننده‌و مرطوب کنندگی است، که‌پوست را هیدراته‌نگه‌می‌دارد و علاوه‌بر این اثرات ضد التهابی این صابون التهاب، ورم و قرمزی که‌با پوست خشک همراه‌است را کاهش می‌دهد.

3. صابون زردچوبه‌برای جوان نگه‌داشتن پوست:

صابون زردچوبه‌فرایند پیری پوست را به‌تعویق می‌اندازد ؛ ممکن است علائم پیری را با خوردن غذاهای غنی از آنتی اکسیدان به‌تاخیر بیاندازید. زردچوبه‌سرشار از آنتی اکسیدان است، از همین رو یکی از بهترین داروهای ضد پیری طبیعی محسوب می‌شود. استفاده‌منظم از صابون های زردچوبه‌می‌تواند به‌کاهش نشانه‌های پیری مانند چین و چروک، لکه‌های تیره، تغییر رنگ دانه‌ها کمک کند.زردچوبه‌تولید کلاژن را تحریک می‌کند و به‌بهبود الاستیک و انعطاف پذیری پوست کمک می‌کند چروک ها را کاهش می‌دهد و مانع از افتادگی پوست می‌شود.

4. از بین بردن اگزما با صابون زردچوبه:

اگزما که‌درماتیت نامیده‌می‌شود، یک بیماری شایع پوستی است که‌توسط التهاب پوستی مشخص می‌شود. این بیماری معمولاً در دوران کودکی ایجاد می‌شود و در بعضی موارد ممکن است در طول زندگی بزرگسالی نیز ادامه‌پیدا کند ؛ زردچوبه‌یک درمان عالی برای اگزما است، زیرا اثرات ضد التهابی زردچوبه‌در کاهش قرمزی، سوزش، ورم و التهاب همراه‌با این بیماری مفید است.صابون زردچوبه‌باعث آبرسانی پوست می‌شود آن را خنک می‌کند و روند بهبودی را تسریع می‌بخشد.

5. صابون زردچوبه‌برای درمان پسوریازیس:

عفونت هایی هستند که‌بر سیستم ایمنی بدن تاثیر می‌گذارند، که‌منجر به‌پسوریازیس می‌شودو به‌نوبه‌خود سبب پوسته‌پوسته‌شدن سطح پوست می‌شود. اگرچه‌برای پسوریازیس هیچ درمانی وجود ندارد، اما درمان های طبیعی می‌تواند علائم این بیماری را کنترل کنند.استفاده‌منظم از صابون زردچوبه‌یک روش عالی برای از بین بردن پسوریازیس است. خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و آب رسانی این تاصابون پوست را نرم نگاه‌می‌دارد و تغذیه‌می‌کند و از پوست محافظت می‌کند. همین ترکیب فعال در زردچوبه‌فعالیت را مهار می‌کند و سطوح مواد شیمیایی التهابی را کاهش می‌دهد.

 صابون زردچوبه‌برای جوش

خواص و مزایای صابون زردچوبه

6. کمک به‌روشن شدن پوست با صابون زردچوبه:

سعی کنید صابون زردچوبه‌را به‌طور مرتب استفاده‌کنید، زیرا برای آرامش بخشی پوست محبوب است و از این رو به‌عنوان عنصر اصلی در بسیاری از کرمهای شفاف کننده‌استفاده‌می‌شود. صابون زردچوبه‌یکی از بهترین صابون های طبیعی است که‌پوست شما را تغذیه‌می‌کند و به‌زیبایی و سلامتی آن کمک می‌کند و می‌تواند اثرات مخرب پوست را خنثی کند و حتی رنگدانه‌های تیره‌پوست شما را از بین ببرد و آن را صاف و درخشان نگه‌می‌دارد. صابون زردچوبه‌همچنین به‌از بین بردن موهای زائد صورت کمک خواهد کرد.

در ادامه‌این بخش از بحث بررسی خواص ها در مجله اینترنتی فنجان یک خلاصه‌سریع از تمام مزایای مهم صابون زردچوبه‌آورده‌شده‌است:

- دارای خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی است.

- درمان طبیعی برای مشکلات پوستی می‌باشد.

- به‌درمان و جلوگیری از اگزما کمک می‌کند.

- به‌رطوبت پوست کمک می‌کند

- پوست را خنثی و از آن محافظت می‌کند.

-پوست را تغذیه‌می‌کند و از علایمی مانند چین و چروک و خطوط ریز جلوگیری می‌کند.

- تولید کلاژن را تحریک می‌کند و باعث الاستیسیته‌شدن پوست می‌شود و آن را صاف نگه‌می‌دارد.

- در درمان ضایعات پوستی مانند:زخم، آکنه، جوش و لکه‌های تیره‌مفید هستند

- به‌از بین بردن اگزما و پسوریازیس کمک می‌کنند.

- از بثورات پوستی جلوگیری می‌کند.

- قرمزی، سوزش و خارش پوست از بین می‌برد.

- گردش خون را تحریک می‌کند.

- موهای صورت را کاهش می‌دهد.

- پوست را روشن میکند.

-برای رنگدانه‌های تیره‌درمان موثری است.

چگونگی طرز تهیه‌صابون زردچوبه‌در خانه:

تهیه‌صابون زردچوبه‌بسیار آسان است، اگر شما با روند آن آشنا باشید. دو روش معمول برای تهیه‌صابون وجود دارد، که‌ما هر دو روش را در مجله اینترنتی فنجان توضیح خواهیم داد. با استفاده‌از چندین عنصر قابل دسترس می‌توانید صابون زردچوبه‌را در رژیم مراقبت از پوست خود قرار دهید.

روش تهیه‌صابون با روش ذوب شدن:

مواد لازم:

- پودر زردچوبه:2 قاشق چای خوری

- شیر ذوب شده‌بز

-صابون پایه:60 اوز

- روغن ضروری یا روغن عطری صابون:2 قاشق چای خوری

-الکل 99 درصد ایزوپروپیل

-قالب مستطیلی سیلیکون

 روش تهیه‌صابون زردچوبه

روش تهیه صابون زردچوبه

طرز تهیه:

ابتدا شیر بز و صابون پایه‌را با هم ترکیب کنید و به‌قطعات کوچک در بیاورید تا به‌راحتی قابل ذوب شدن باشند. شما همچنین می‌توانید گلیسیرین و یا روغن شیا را به‌این ترکیب اضافه‌نمایید.

سپس تکه‌را به‌مدت 15 تا 30 ثانیه‌درون ماکروویو بگذارید تا کاملا ذوب شود. بعد پودر زردچوبه‌را اضافه‌نمایید.

و در نهایت اسانس روغن ضروری را اضافه‌کنید، بعضی از بهترین انتخابهای اسانس شامل لیمو، پرتغال، آویشن و اسطوخودوس است، با این حال مطمئن شوید که‌این روغن ها برای پوست شما بی خطر و ایمن هستند.

توانید این ترکیب مقداری جو دوسر اضافه‌کنید، که‌برای پوست بسیار مفید خواهد بود. در نهایت تمام مواد را درون قالب سیلیکونی بریزید و الکل را روی مواد بریزید، این به‌جلوگیری از تشکیل حباب های هوا کمک می‌کند.

اگر از قالب های پلاستیکی استفاده‌می‌کنید، قبل از ریختن مواد به‌قالب ها، مخلوط را تا زیر دمای 145 درجه‌فارنهایت (63 درجه‌سانتیگراد) خنک کنید، تا از انهدام قالب ها جلوگیری شود.

پوشش بالای قالب را با یک بسته‌بندی پلاستیکی بپوشانید و به‌مدت 12 تا 24 ساعت صابون را خنک کنید. کاری که‌اکنون باید انجام دهید استفاده‌از صابون آماده‌شده‌و بهره‌مندی از مزایای فوق العاده‌آن است.

روش تهیه‌صابون با استفاده‌از فرآیند سرما:

مواد لازم:

-چای سبز کیسه‌ای:2 عدد

-پودر زردچوبه‌:1.5 اونس

-آب :15 اونس

-روغن نارگیل :8 اونس

-روغن گلرنگ :2.5 اونس

-روغن کرچک :3 اونس

-روغن آووکادو :2 اونس

-روغن زیتون:15 اونس

-کره‌کاکائو :2 اونس

-کره‌انبه:1.5 اونس

-کره‌شیا :1 اونس

-محلول مایع سدیم لاکتات 60درصد :1 اونس

-روغن عطری (اختیاری) :2 اونس

عینک محافظ

دستکش لاتکس

طرز تهیه:

چای کیسه‌ای را درون آب بخیسانید و اجازه‌دهید تا به‌مدت یک شب تا صبح درون یخچال بماند. صبح کیسه‌های چای را از درون آب در بیاورید و بدانید که‌دارای یک خواص آنتی اکسیدانی فوق العاده‌است، که‌برای پوست مناسب می‌باشد.

شما می‌توانید به‌جای استفاده‌از چای سبز از آب به‌تنهایی استفاده‌کنید. در مرحله‌بعد، مواد را روی حرارت زیاد قرار دهید، باید از عینک استفاده‌کنید تا حرارت و بخار داخل چشم شما نرود و آسیب نزنند و برای جلوگیری از سوختگی از دستکش لاتکس استفاده‌نمایید و پنجره‌ها را باز کنید و فن را هم روشن کنید تا هوا به‌گردش درآید.

سپس به‌تدریج باقی مواد را ذوب کرده‌و به‌مخلوط اضافه‌کنید و در آخر روغن های اسانسی ضروری و عطری را به‌آن بیافزایید، درون قالب پلاستیکی بریزید و درپوش بگذارید و روی آن را با استفاده‌از یک حوله‌آشپزخانه‌یا دستمال کاغذی بپوشانید.

اگر از قالب سیلیکونی استفاده‌می‌کنید، 2 الی 3 روز صبر کنید و سپس از صابون خود استفاده‌کنید، اگر از قالب چوبی استفاده‌می‌کنید یک روز پس از تهیه‌می‌توانید مورد استفاده‌قرار دهید.

 

بیشتر بخوانید

هضم گوشت قرمز با خوردن سبزی

هضم گوشت قرمز با خوردن سبزی

نمک، عامل فشار خون بالا

نمک، عامل فشار خون بالا

8 غذای آلوده ای که زیاد مصرف می کنیم

8 غذای آلوده ای که زیاد مصرف می کنیم

افرادی که رایحه درمانی برایشان واجب است

افرادی که رایحه درمانی برایشان واجب است

10 چیز که انگشتان پایتان آرزو دارند بدانید

10 چیز که انگشتان پایتان آرزو دارند بدانید

سالم ترین روش دم کردن چای

سالم ترین روش دم کردن چای

تفاوت اصلی درد کمر با درد کلیه چیست؟

تفاوت اصلی درد کمر با درد کلیه چیست؟

خاصیت ضد سرطانی هسته انگور

خاصیت ضد سرطانی هسته انگور

رابطه شروع میگرن با رعد و برق

رابطه شروع میگرن با رعد و برق

خون و هر آنچه نیاز است در مورد آن بدانید

خون و هر آنچه نیاز است در مورد آن بدانید
مشاهده

مطالب بیشتر در تازه های سلامت

بارداری بدون داشتن تخمدان!!

بارداری بدون داشتن تخمدان!!

کشف دو گروه خونی جدید

کشف دو گروه خونی جدید

رازهای کوتاه ولی بزرگ برای طول عمر و زندگی شاد

رازهای کوتاه ولی بزرگ برای طول عمر و زندگی شاد

فواید جالب و خواص جالب تر الماس

فواید جالب و خواص جالب تر الماس

لنز چشم و صدمات و عوارضی که به قرنیه می زند

لنز چشم و صدمات و عوارضی که به قرنیه می زند

8 مواد غذایی برتر جهان

8 مواد غذایی برتر جهان

ویتامینی که باعث سکته می شود

ویتامینی که باعث سکته می شود

6 نکته در مورد سردرد

6 نکته در مورد سردرد

به راحتی از شر آبریزش بینی خلاص شوید

به راحتی از شر آبریزش بینی خلاص شوید

5 درس از سلامت در سال 2012

5 درس از سلامت در سال 2012

مطالب مرتبط

صابون زردچوبه برای کدام جنس پوست ضرر دارد ؟

صابون زردچوبه برای کدام جنس پوست ضرر دارد ؟

برای صاف شدن پوست صابون جعفری درست کنید + روش

برای صاف شدن پوست صابون جعفری درست کنید + روش

دستور ساخت صابون خانگی مناسب جنس پوستتان

دستور ساخت صابون خانگی مناسب جنس پوستتان

برای پوست دست صابون ضد پیری بسازید + دستورالعمل

برای پوست دست صابون ضد پیری بسازید + دستورالعمل

فایده مهم صابون زغال فعال برای زیبایی پوست

فایده مهم صابون زغال فعال برای زیبایی پوست

شامپو بدن بهتر است یا صابون؟

شامپو بدن بهتر است یا صابون؟

نحوه استفاده از صابون گوگرد ؛ علاج جوش و آکنه

نحوه استفاده از صابون گوگرد ؛ علاج جوش و آکنه

در خانه صابون هویج درست کنید + دستور العمل و فواید

در خانه صابون هویج درست کنید + دستور العمل و فواید

بهترین روش نگهداری از انواع صابون

بهترین روش نگهداری از انواع صابون

صابون جو و عسل خانگی معجزه شادابی پوست

صابون جو و عسل خانگی معجزه شادابی پوست

لیفت ارزان ابرو با نوعی صابون

لیفت ارزان ابرو با نوعی صابون

38 کاربرد صابون که تا کنون نمیدانستید

38 کاربرد صابون که تا کنون نمیدانستید

آموزش ساخت صابون تزئینی و زیبا

آموزش ساخت صابون تزئینی و زیبا

در خانه صابون طبیعی درمان عفونت واژن درست کنید +روش

در خانه صابون طبیعی درمان عفونت واژن درست کنید +روش

چرا کف صابون و شوینده ها سفیده؟

چرا کف صابون و شوینده ها سفیده؟

صابون هوشمند جایگزین ماشین لباسشویی می شود

صابون هوشمند جایگزین ماشین لباسشویی می شود

استفاده جنجالی از یک زن در تبلیغ صابون + عکس

استفاده جنجالی از یک زن در تبلیغ صابون + عکس

پاک کردن لکه های سفید به جا مانده صابون در حمام و دستشویی

پاک کردن لکه های سفید به جا مانده صابون در حمام و دستشویی

10 عضو بدن که صحیح شسته نمی شوند

10 عضو بدن که صحیح شسته نمی شوند

نحوه پاک کردن لکه روغن از لباس با پودر بچه + روش

نحوه پاک کردن لکه روغن از لباس با پودر بچه + روش