بیشتر بخوانید

آموزش فعال سازی و غیر فعال سازی آهنگ پیشواز ایرانسل

آموزش فعال سازی و غیر فعال سازی آهنگ پیشواز ایرانسل

کدهای پیشواز همراه اول و ایرانسل احسان خواجه امیری

کدهای پیشواز همراه اول و ایرانسل احسان خواجه امیری

کدهای پیشواز رضا بهرام برای همراه اول و ایرانسل

کدهای پیشواز رضا بهرام برای همراه اول و ایرانسل

خطای 500 internal server error چیست

خطای 500 internal server error چیست

روش های سریع اعلام “موجودی بانک ملت”

روش های سریع اعلام “موجودی بانک ملت”

رتبه “سرعت اینترنت ایران” در جهان

رتبه “سرعت اینترنت ایران” در جهان

مکالمه رایگان صوتی و تصویری با واتس آپ!

مکالمه رایگان صوتی و تصویری با واتس آپ!

“فیشینگ چیست” و چگونه کار میکند؟

“فیشینگ چیست” و چگونه کار میکند؟

روش های اعلام موجودی بانک تجارت

روش های اعلام موجودی بانک تجارت

چرا فیس بوک آبی رنگه؟

چرا فیس بوک آبی رنگه؟
درآمد ماهی 30 میلیونی برای مدیر کانال تلگرام!
کانال های تلگرام ، صفحه های اینستاگرام و هر آنچه شما را در فضای مجازی سرگرم می کند ممکن است برای شما فقط جنبه سرگرمی داشته باشد اما برای برخی مدیران تلگرام درآمد بالایی دارد.

این مدیر تلگرام ماهی 30 میلیون درآمد دارد

شاید کانال گیز میز تلگرام را بشناسید یا در آن عضو باشید. جالب است بدانید در آمد ماهیانه‌مدیر این کانال چیزی در حدود 30 میلیون تومان است.

«آقا داماد چه‌کاره‌هستند؟» «مدیر یک کانال پرطرفدار در تلگرام هستند.» احتمالا شما هم این دو جمله‌را بارها در شوخی های تلگرامی خوانده‌اید. اما این دو جمله‌اصلا چیز غیرواقعی و عجیب و غریبی نیستند. این روزها مدیر کانال تلگرام بودن یکی از شغل های پردرآمد است و تنها زیرساختی که‌لازم دارد داشتن یک اینترنت پرسرعت است. آقای «رضا راد» با نام مستعار «منصور قیامت» یکی از همان خوره‌های اینترنت است که‌از روزی که‌پایش به‌فضای مجازی باز شد توانست از این پشت کامپیوتر نشینی درآمد کسب کند. حالا بعد از 10 سال و در سن 31 سالگی مدیریت کانال گیزمیز را با حدود 700 هزار عضو به‌عهده‌دارد و هر روز ساعت ها برای به‌روز رسانی کانالش وقت صرف می‌کند. منصور قیامت مهمان ما در مجله‌مهر شد تا درباره‌خودش، تلگرام و شغل عجیب و غریبش گپ بزنیم:

در الکسا به‌رتبه‌زیر 100 رسیدم


«رضا راد» متولد تیر 1363 در شهر قم است. کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارد و از 10 سال پیش که‌پایش به‌اینترنت و فضای مجازی باز شده‌با نام « منصور قیامت» فعالیت می‌کند:« روزهای اول دانشگاه‌یک آهنگی از خواننده‌ای به‌همین نام می‌خواندم. از همان موقع بچه‌های دانشگاه‌این اسم را رویم گذاشتند. اوایل کارم در اینترنت هم وقتی می‌خواستم عضو یک انجمن شوم دنبال یک نام کاربری دهان پرکن می‌گشتم که‌خاص هم باشد. برای همین کلمه‌«قیامت» را انتخاب کردم. بعد هم که‌وبلاگ زدم از همین اسم استفاده‌کردم تا اینکه‌به‌همین نام مشهور شدم. نام وبلاگم این بود:قیامت واقعی همین جاست.» نشستن پای کامپیوتر و گشت زدن در فضای مجازی بزرگترین قسمت زندگی قیامت است. آنقدر که‌روزانه‌در وبلاگش 100 پست می‌گذاشته‌و برای جمع کردن این پست ها ساعت ها وقت صرف می‌کرده‌تا اینکه‌به‌رتبه‌100 ایران در الکسا می‌رسد:«در وبلاگ هیچ سررشته‌ای نداشتم فقط از عکس، شعر، جوک و کلا مطالبی که‌به‌نظرم جالب می‌آمد را در وبلاگم قرار می‌دادم. آن موقع بود که‌استعداد خودم را در این زمینه‌کشف کردم که‌چقدر خوب می‌توانم جذب مخاطب کنم. بعد دیدم «بلاگفا» امکاناتش کم است وارد «بلاگ اسپات» شدم. در آنجا در عرض 4ماه‌به‌رتبه‌زیر 100 ایران رسیدم. اصلا نمی دانستم الکسا چیست. بقیه‌کامنت می‌گذاشتند که‌خبر داری چه‌کار کرده‌ای؟»

این مدیر تلگرام ماهی 30 میلیون درآمد دارد

 

در خواستگاری می‌گویم «وب مستر» هستم


چت های زیاد و بی مورد یکی از کارهای بیهوده‌ای است که‌قیامت می‌گوید حسابی وقتش را با آن تلف کرده‌است آنقدر که‌6 اکانت یاهو مسنجری که‌داشت همگی از آی دی های مختلف پر شده‌بود و دیگر ظرفیت نداشت.« متاسفانه‌یکی از ناراحتی هایم این است که‌عمرم را سر همین چت کردن تلف کردم. رسیدم به‌جایی که‌کلا چت کردن را کنار گذاشتم. من خیلی درگیر اینترنت بودم و الان هیچ دوستی ندارم. در مهمانی های فامیلی شرکت می‌کردم ولی دوست درست و حسابی نداشتم. آن موقع ها فامیل ها و آشناها همیشه‌می‌گفتند مگر می‌شود از اینترنت پول در آورد؟ من برعکس بقیه‌هیچ وقت در کارم مشوق نداشتم. زمانی هم بوده‌که‌بیرون کار کنم. اما در حال حاضر شغلم همین کارهای اینترنتی است. مگر شما چطوری پول در می‌آورید؟ خب کانال هم یک رسانه‌است. من هم مدیر یک رسانه‌هستم. خانواده‌ام اوایل مخالف بودند می‌گفتند این کار آینده‌دار نیست البته‌راست هم می‌گفتند چون کار سازماندهی شده‌ای نیست ولی خب من درآمدم خوب است. خیلی مهم است آدم شغلش را دوست داشته‌باشد. من واقعا عاشق شغلم هستم ولی مادرم وقتی می‌رود خواستگاری باید برایشان حسابی توضیح بدهد وگرنه‌متوجه‌نمی شوند. بعضی ها که‌از همان پشت تلفن شغلم را نمی فهمند و فکر می‌کنند بیکارم و رد می‌کنند. (خنده) نام شغل ما « وب مستر » است.»

هر تبلیغ 500 تا 600 هزارتومان درآمد



اولین حقوق مجازی قیامت از گذاشتن یک بنر در وبلاگش شروع می‌شود که‌در آمدش ماهی 8 هزارتومان بود. بعد این موضوع در ادامه‌به‌فروش سریالهای کره‌ای و جومونگ های مختلف می‌رسد:« یک زمانی سریال های کره‌ای بیننده‌زیادی داشت من هم رفتم و درخواست همکاری برای فروش دادم. اتفاقا خیلی هم فروختم و سود کردم.» قیامت درآمد ماهانه‌اش از تبلیغات اینترنتی را لو نمی دهد و فقط به‌دادن نرخ پست های تبلیغاتی در کانالش اشاره‌می‌کند:« درآمد را به‌زبان خودم نمی گویم اما حدودش را همه‌می‌دانند. تبلیغات در گیزمیز بین 500 تا 600 هزارتومان است که‌تا سه‌هفته‌آینده‌رزو شده‌است. معمولا هم روزی 2 تا تبلیغ بیشتر نمی گذارم. چون کیفیت کانال برایم خیلی مهم است. من آدم وسواسی هستم. آنقدر که‌در تمام این 10 سال تنهایی کار کردم. خیلی ها در این چندسال به‌من گفتند دمتان گرم تیم تان خیلی خوب است و وقتی فهمیدند من تنهایی کار می‌کنم تعجب کردند. برای گذاشتن تبلیغات هم خیلی وسواس دارم. اینکه‌متنش چه‌چیزی باشد و یا چه‌زمانی منتشر شود برایم مهم است. بنابراین یکی از تبلیغات را شب قبل خواب و دیگری را هم ظهر قبل از ناهار می‌گذارم. در طول روز هم حدود 30 تا تماس برای گذاشتن تبلیغ دارم که‌شاید جز دو تماس بقیه‌را جواب نمی دهم. چون اصلا نیازی به‌جواب دادن ندارم. حتی برخی هم می‌گویند باید برای تبلیغ قرارداد ببندیم که‌من اصلا چنین اعتقادی ندارم من در چت شماره‌کارت می‌فرستم آنها هم باید کارت به‌کارت کنند. حالا این تبلیغات برای برخی بازدهی خوب داشته‌پیام داده‌اند و گفتند که‌حلالت باشد. برخی هم فحش دادند و گفتند بازدهی برایشان نداشته‌است.» با اینکه‌آقای مدیر درآمدش را لو نمی دهد با یک حساب سرانگشتی می‌توان حدس زد که‌باید ماهیانه‌بالای 30 میلیون تومان درآمد داشته‌باشد.

مدیر کانال گیزمیز تلگرام

 

کانال یک میلیون نفری حدود یک میلیارد تومان می‌ارزد


اسم عجیب و غریب گیزمیز هم سوال بعدی ما می‌شود که‌این اسم از کجا می‌آید؟« من وقتی خواستم برای سایتم یک دامین بگیرم. اصرار داشتم که‌دات کام باشد. برای همین هرکلمه‌معنی داری که‌وارد می‌کردم پیش از من آن را گرفته‌بودند. هرکلمه‌بی معنی هم که‌وارد می‌کردم انگار به‌زبان های خارجی معنی داشت چون آن ها را هم گرفته‌بوند. تا اینکه‌کلمه‌«گیزمیز» به‌ذهنم رسید. به‌نظرم هم یک اسم فان بود و 6حرف بیشتر نداشت. برای همین ثبتش کردم. بعد هم با ورود کانال به‌تلگرام این اسم را ادامه‌دادم.» درحین مصاحبه‌که‌منصور قیامت روبرویمان نشسته‌است در کانال تلگرامی اش پیام های جدیدی اضافه‌می‌شود و این موضوع سوال ما می‌شود:« من از قبل یک سری از پست ها را آماده‌می‌کنم و به‌تازگی همکار جدیدی به‌کار اضافه‌کرده‌ام که‌در غیاب من پست ها را در گیز میز منتشر می‌کند. شما اگر یک نصفه‌روز از رقبایت جا بمانی دیگر جاماندی و بعد فایده‌ای ندارد. برخی کلی برای عضو جمع کردن پول های سنگین خرج می‌کنند. اما من به‌این کارها اعتقادی ندارم. یک بار هم سی هزارتومان برای تبلیغ دادم که‌هیچ فایده‌ای نداشت. من خبر دارم که‌شبکه‌«جم تی وی» یک میلیارد تومان پول می‌گیرد و یک کانال با یک میلیون عضو به‌شما می‌فروشد. بعضی هم با پست های غیراخلاقی سعی می‌کنند آدم جمع کنند. اما من پست هایم همه‌خانوادگی است و بیشتر عضوهایم هم به‌خاطر کپی و فوروارد پست هایم اضافه‌شده‌اند. اواسط رشدمان خیلی بالا بود و به‌روزی 14هزارنفر رسیده‌بود. اما الان به‌7 هزارنفر در روز تقریبا رسیدیم. من وقتی شروع به‌کار کردم برخی کانال ها سی هزار فالوئر داشتند. »

کانال تلگرام گیز میز

 

متاسفانه‌پلیس فتا حواسش به‌همه‌چیز نیست



آقای قیامت می‌گوید که‌دوست دارد به‌عنوان یکی از مدیران پرطرفداران تلگرام با مسئولین وزارت ارتباطات تعامل داشته‌باشد و به‌گفته‌خودش اگر کاری از دستش برمی آید انجام دهد اما تاکنون هیچ کدام از مسئولین سراغش نیامدند:« به‌نظرمن باید این تعامل وجود داشته‌باشد اتفاقا من از پلیس فتا و فیلترینگ واقعا تقاضا می‌کنم که‌روی کانال های تلگرام و کارهای ما نظارت کنند. اگر جایی مشکلی پیش آمد تذکر بدهند. ماهم حتما به‌آن عمل می‌کنیم. اینطوری نباشد که‌بعد وارد عمل شوند. اتفاقا برخی کانال ها خیلی مستهجن هستند که‌باید فیلتر شوند. به‌نظرمن متاسفانه‌پلیس فتا حواسش به‌همه‌چیز نیست.» با این حال آقای قیامت می‌گوید بسیاری از جامعه‌شناسان و دانشجویان و فعالان حوزه‌ارتباطان برای بررسی و تحقیق سراغش آمدند و از او درباره‌این کار پرس و جو کرده‌اند.

مدیر تلگرامی که‌ماهی 30 میلیون درآمد دارد

تلگرام فیلتر شود عین خیالم نیست!


با این همه‌فشار کاری و تبلیغات و درآمد چند 10 میلیونی آقای قیامت یک ماشین «لیفان 62» و یک گوشی «هوآوی» دارد که‌در طول مصاحبه‌فقط به‌خواست ما یک بار از جیبش بیرون می‌آورد. بارها هم تاکید می‌کند که‌این گوشی به‌دست بودن اصلا چیز خوبی نیست و زمانی که‌از پشت میز کارش بلند می‌شود دیگر خودش را با تلفن همراهش سرگرم نمی کند. قیامت اعتراف می‌کند که‌جز کارهای اینترنتی کار دیگری بلد نیست ولی از فیلتر شدن تلگرام هم هیچ ابایی ندارد:« من پیش از ورود به‌تلگرام داشتم از دنیای اینترنت می‌رفتم اما کانال، دقیقا همان چیزی بود که‌می‌خواستم برای همین پابند شدم. خیلی ها به‌من می‌گویند اگر تلگرام فیلتر شود نمی ترسی؟ چون کانالت حیف است. من همیشه‌گفتم اگر فیلتر شد، حداقل یک خوبی دارد که‌به‌زندگی مان می‌رسیم؛ چون واقعا تمام وقتمان را از دست دادیم. من واقعا جوانی ام پای اینترنت رفت. اینترنت درک، شعور ودانشم را بالا برد. درآمد نسبتا مناسبی هم بدست آوردم. توانستم توانایی هایم را به‌خودم و بعد به‌دیگران ثابت کنم. اما مهم ترین نکته‌منفی اش این بود که‌اصلا نتوانستم جوانی کنم. من بخواهم مسافرت بروم با بدبختی سه‌روز جایی می‌روم و باید سریع برگردم. چون باید کانال را به‌روز کنم.اینطوری نمی شود زندگی کرد. اما تا زمانی که‌هستم به‌اعتبار و کیفیت کارم اهمیت می‌دهم. اگر گیزمیز را ول کنم اعتبار 10 ساله‌ام کاملا خدشه‌دار می‌شود. منصور قیامت اگر موفق بوده‌به‌خاطر این است تمام وقت کار کرده‌. حالا اگر تلگرام فیلتر شود بزرگ ترین فایده‌اش این است که‌به‌زندگی مان می‌رسیم. من هم آدم طماعی از نظر مادی نیستم. کارم را هم کرده‌ام و همه‌فهمیده‌اند منصور قیامت می‌تواند.»

بیشتر بخوانید

برنامه “آنفالویاب” رایگان اندروید و آیفون

برنامه “آنفالویاب” رایگان اندروید و آیفون

چگونه رمز جیمیل فراموش شده را بازیابی کنیم

چگونه رمز جیمیل فراموش شده را بازیابی کنیم

آموزش کامل و بسیار ساده تست مودم

آموزش کامل و بسیار ساده تست مودم

آموزش تصویری ترجمه سایت های خارجی

آموزش تصویری ترجمه سایت های خارجی

دانلود “همراه بانک مهر اقتصاد” برای اندروید و iOS

دانلود “همراه بانک مهر اقتصاد” برای اندروید و iOS

روش های استعلام موجودی بانک سپه

روش های استعلام موجودی بانک سپه

نحوه فعال سازی “رمز یکبار مصرف بانک مسکن”

نحوه فعال سازی “رمز یکبار مصرف بانک مسکن”

برنامه های اینترنت دانلود منیجر اندروید

برنامه های اینترنت دانلود منیجر اندروید

نحوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک سینا

نحوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک سینا

دانلود “همراه بانک اقتصاد نوین” برای اندروید و iOS

دانلود “همراه بانک اقتصاد نوین” برای اندروید و iOS
مشاهده

مطالب بیشتر در اینترنت

دختر ایرانی شاهزاده امنیتی “گوگل” + عکس

دختر ایرانی شاهزاده امنیتی “گوگل” + عکس

آموزش “دیلیت اکانت توییتر” ( twitter delete account )

آموزش “دیلیت اکانت توییتر” ( twitter delete account )

 هکر پلی استیشن کارمند گوگل شد

هکر پلی استیشن کارمند گوگل شد

نحوه گرفتن “رمز یکبار مصرف بانک ملت”

نحوه گرفتن “رمز یکبار مصرف بانک ملت”

چگونه “رمز یکبار مصرف بانک آینده” بگیریم؟

چگونه “رمز یکبار مصرف بانک آینده” بگیریم؟

نحوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک پاسارگاد

نحوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک پاسارگاد

چگونه رمز یکبار مصرف بانک کشاورزی بگیریم؟

چگونه رمز یکبار مصرف بانک کشاورزی بگیریم؟

چگونه “رمز یکبار مصرف بانک سامان” بگیریم؟

چگونه “رمز یکبار مصرف بانک سامان” بگیریم؟

چگونه “رمز یکبار مصرف بانک صادرات” بگیریم

چگونه “رمز یکبار مصرف بانک صادرات” بگیریم

دانلود بهترین مسیریاب های اندروید و آیفون

دانلود بهترین مسیریاب های اندروید و آیفون

مطالب مرتبط

درآمد ادمین های تلگرام چگونه بدست می آید؟

درآمد ادمین های تلگرام چگونه بدست می آید؟

خواستگاری 30 هزار تومانی در خواستاگرام!

خواستگاری 30 هزار تومانی در خواستاگرام!

اهمیت و جزئیات احراز هویت ادمین های تلگرام

اهمیت و جزئیات احراز هویت ادمین های تلگرام

تبلیغات تبرک را فقط از این کانال ها دنبال کنید

تبلیغات تبرک را فقط از این کانال ها دنبال کنید

استاتوس های جدید و خنده دار تلگرام - سری 10

استاتوس های جدید و خنده دار تلگرام - سری 10

استاتوس های جدید و خنده دار تلگرام - سری 15

استاتوس های جدید و خنده دار تلگرام - سری 15

استاتوس های جدید و خنده دار تلگرام - سری 16

استاتوس های جدید و خنده دار تلگرام - سری 16

نحوه تشخیص تنگی کانال نخاعی در مهره کمری

نحوه تشخیص تنگی کانال نخاعی در مهره کمری

بحث های داغ جنسی در کانال فضای مجازی!

بحث های داغ جنسی در کانال فضای مجازی!

استاتوس های جدید و خنده دار تلگرام - سری 14

استاتوس های جدید و خنده دار تلگرام - سری 14

دیلیت اکانت تلگرام چگونه انجام میشود؟

دیلیت اکانت تلگرام چگونه انجام میشود؟

برنامه دیلیت اکانت تلگرام واقعیت دارد؟!

برنامه دیلیت اکانت تلگرام واقعیت دارد؟!

استاتوس های جدید و خنده دار تلگرام سری - 3

استاتوس های جدید و خنده دار تلگرام سری - 3

استاتوس های جدید و خنده دار تلگرام سری - 2

استاتوس های جدید و خنده دار تلگرام سری - 2

این نشانه دقیقا علائم تنگی کانال نخاع است + درمان

این نشانه دقیقا علائم تنگی کانال نخاع است + درمان

استاتوس های جدید و خنده دار تلگرام - سری 12

استاتوس های جدید و خنده دار تلگرام - سری 12

دانلود برنامه های جایگزین تلگرام

دانلود برنامه های جایگزین تلگرام

استاتوس های جدید و خنده دار تلگرام - سری 7

استاتوس های جدید و خنده دار تلگرام - سری 7

تبلیغات هک تلگرام واقعیت دارد؟

تبلیغات هک تلگرام واقعیت دارد؟

با این روش تلگرام شما هک نخواهد شد

با این روش تلگرام شما هک نخواهد شد