بیشتر بخوانید

بهترین مناطق گردشگری در ایران با کمترین هزینه در نوروز 95

بهترین مناطق گردشگری در ایران با کمترین هزینه در نوروز 95

سفری رومانتیک به ساحل چمخاله ، ونیز ایران

سفری رومانتیک به ساحل چمخاله ، ونیز ایران

جاذبه های گردشگری “رامسر” عروس شهرهای ایران + تصاویر

جاذبه های گردشگری “رامسر” عروس شهرهای ایران + تصاویر

جاذبه های گردشگری زیبا و منحصر به فرد پکن پایتخت چین

جاذبه های گردشگری زیبا و منحصر به فرد پکن پایتخت چین

زیباترین مناطق گردشگری و بکر ایران + تصاویر

زیباترین مناطق گردشگری و بکر ایران + تصاویر

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر مسکو + تصاویر

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر مسکو + تصاویر

جاهای ترسناک ایران ؛ جنگلی که جیغ میکشد !

جاهای ترسناک ایران ؛ جنگلی که جیغ میکشد !

گشتی در 19 جاذبه ی دیدنی آمستردام هلند + تصاویر

گشتی در 19 جاذبه ی دیدنی آمستردام هلند + تصاویر

جاذبه های قلعه رودخان فومن ؛ محکم ترین دژ گیلان

جاذبه های قلعه رودخان فومن ؛ محکم ترین دژ گیلان

سفر به الیمستان ، جنگل رویایی آمل

سفر به الیمستان ، جنگل رویایی آمل
10 تا از جاذبه های گردشگری که با ویلچر هم می توان به آنها رفت
از این ده جاذبه گردشگری که به شما معرفی خواهیم کرد هیچ وقت به سادگی گذر نکنید زیرا زیباترین منابع طبیعی جهان هستند.

10 جاذبه‌گردشگری فوق العاده‌بکر و دیدنی 

مسافرت کردن با حداقل امکان تحرک در مقاصدی که‌فاقد امکان دسترسی با ویلچر هستند و از استانداردهایی همانند استاندارد ADA (لایحه‌مربوط به‌معلولین در امریکا) برخوردار نیستند، می‌تواند تبدیل به‌چالشی بزرگ شود. اما هوشمندانه‌سفر کنید و این را در نظر بگیرید که‌برخی از جذاب ترین مکان های گردشگری جهان کاملاً بی نیاز از پا (برای راه‌رفتن) هستند و فقط هم به‌موزه‌ها و پارک ها محدود نمی باشند پس با خیالی آسوده‌در مقاصد مناسب رزرو هتل انجام دهید. در صورتیکه‌خودتان سوار بر ویلچر هستید و یا همسفرتان ویلچری است، بدانید که‌می‌توانید برخی از پرمخاطره‌ترین و منحصر بفرد ترین نقاط جهان را نیز در لیست بازدید خود قرار دهید.

در ایران با انتخاب شهر های توریستی مانند کیش و مشهد، که‌تمهیدات ویژه‌ای در مراکز خرید و هتل ها، برای افرادی که‌ویلچر استفاده‌می‌کنند، اندیشیده‌اند، می‌توانید با انتخاب هتل های مشهد و یا رزرو هتل در کیش ، اقامت بی دغدغه‌ای را تجربه‌کنید.
در ادامه‌مطلب در مورد برخی از بهترین مکان های تفریحی و گردشگری جهان که‌امکان دسترسی با ویلچر به‌آنها وجود دارد و نیز تجارب شخصی یک جهانگرد که‌خودش با ویلچر به‌این مکان ها سفر کرده‌است را می‌خوانید.
 

لاندن آی، انگلستان

یکی از پرمخاطره‌ترین مکان ها در لندن، یک جاذبه‌گردشگری قابل دسترس نیز است که‌کاملاً بی نیاز از پا می‌باشد (یعنی با استفاده‌از ویلچر به‌آسانی می‌توان وارد آن شد). لاندن آی با بکارگیری کابین های محکم و مسقف با ظرفیت 12 نفر و امکان حضور دو ویلچر به‌صورت همزمان، زیباترین چشم انداز از آسمان لندن و رود تامس را برای گردشگران مهیا می‌کند.
 
رزرو قبلی به‌صورت اینترنتی تنها کاری است که‌می‌بایست پیش نیاز از سفر انجام دهید:فقط اطلاعات شناسایی خود را آماده‌کرده‌و هزینه‌همیشگی مربوطه‌را پرداخت نمائید. گردشگرانی که‌از ویلچر استفاده‌می‌کنند، می‌توانند یک بلیط اضافه‌برای همراه‌خود که‌از ویلچر استفاده‌نمی کند، دریافت نمایند. آقای جان سِیگ، یکی از گردشگران دائمی که‌آژانس مسافرتی به‌نام اکسسیبل تراول سولوشنز را تأسیس نموده، در این مورد می‌گوید:"گردشگران ویلچری باید از نزدیک شدن به‌پله‌های مجاور پل وستمینستر خودداری کنند و یک مسیر مخصوص ویلچر (منتهی به‌آی) را در امتداد جاده‌یورک انتخاب نمایند."
 
بسیاری دیگر از مکان های شگفت انگیز در لندن نیز اکثراً با ویلچر قابل دسترس هستند، مانند باکینگهام پالاس، شکسپیرز گلوب، و موزه‌هایی در کلاس جهانی مانند تِیت مدرن و موزه‌بزرگ بریتیش میوزییِم.
 
 

قلعه‌سان کریستوبال، پورتوریکو

قلعه‌ساحلی و تاریخی منطقه‌سان خوانز یعنی کاستیلو دسان کریستوبال قدمتی چند صد ساله‌دارد - اما به‌لطف این حقیقت که‌بسیاری از نقاط قابل دسترس آن بصورت سطوح شیب دار سنگی ساخته‌شده، برای کسانی که‌از ویلچر استفاده‌می‌کنند نیز مناسب می‌باشد. نقاط چشم اندازی آبشاری، مکانی در پورتوریکو است که‌حتماً می‌بایست از آن بازدید کرد و دانستن نکاتی در مورد تاریخچه‌قلعه، بخش مهم و اساسی بازدید از سان خوان باستانی است.
غیر از طبقه‌آخر جاذبه‌گردشگری کاسیلو سان فلیپ که‌با عنوان ال مورو نیز خطاب می‌گردد، بقیه‌بخش های آن با ویلچر هم قابل دسترس می‌باشند. سِیگ همچنین به‌من گفت که‌"برخلاف سان کریستوبال، خودروها نمی توانند شما را دقیقاً تا مقابل ورودی اصلی جابجا کنند، بنابراین بایستی خودتان تا مسافت قابل توجهی بتوانید ویلچر خود را برانید."
 

ویرانه‌های چاکچوبن، مکزیک

سواحل مکزیک تنها گزینه‌قابل اعتماد برای فعالیت ها و گردش های ویلچری نیستند. بخش های زیادی از خرابه‌های دوره‌مایان مانند چاکچوبن واقع در کوینتانا روو برای کسانی که‌با ویلچر به‌آنها سفر می‌کنند، به‌اندازه‌کافی مسطح هستند. این اهرام باستانی به‌خصوص به‌خاطر موقعیت جغرافیایی آنها که‌در مجاورت یک بندرگاه‌کشتی های تفریحی واقع شده، برای ویلچرها نیز مناسب هستند، موضوعی که‌این منطقه‌را به‌هنگام انجام سفرهایی مانند سفرهای تفریحی رویال کارابیئن، از سمت ساحل دسترس پذیر می‌نماید.
سیگ عنوان نمود که:"سفر با کشتی تفریحی عموماً یکی از آسان ترین روش های مسافرت برای افراد معلول است. دسترسی به‌عرشه‌کشتی های مدرن از طریق کابین ها، آسانسورها و سطوح شیب دار معمولی به‌خوبی قابل انجام است. بسیاری از خطوط کشتی رانی تفریحی مانند رویال کارابیئن در حال اضافه‌نمودن سفرهای ساحلی قابل دسترس به‌برنامه‌های مسافرتی هستند که‌میهمانان سالم و معلول، خود بتوانند مستقیماً از مقاصد مورد نظر بهره‌ببرند."
 
 

کوه‌های سوگارلوف، ریو دو ژانیرو

اغلب از ریو دو ژانیرو به‌خاطر کوه‌های با شیب تند و محصور در بین جنگل ها و سواحل، با عنوان یک مقصد گشت گذار شدیداً ماجراجویانه‌یاد می‌شود. اما یکی از عجیب ترین قله‌های ریو به‌نام سوگارلوف، به‌لطف وجود تله‌کابین های شیشه‌ای، بزرگ و فوق مدرن آن که‌از کوه‌کم ارتفاع تر مورو دا اورکا حرکت می‌کند، کاملاً با ویلچر دسترس پذیر است. تمام شهر ریو از جمله‌کشتی ها و سواحل خلیج گوانابرا و همچنین بخش دوردست تر کریست دردیمر از بالای این کوه‌آبشاری 1299 فوتی و همچنین از درون تله‌کابین های موجود قابل دیدن است.
 
 

آبشارهای مالتنوما، پورتلند

مکان پرمخاطره‌دیگر که‌با ویلچر هم می‌توان به‌آن رفت، آبشارهای مالتنوما واقع در اورگون است که‌بر روی دیواره‌های شیب دار کلمبیا ریور گورج واقع شده‌و عموماً دارای آبشار و مسیرهای پیاده‌روی سنگفرش شده‌می‌باشد. به‌وسیله‌خودرو از طریق بزرگراه‌تاریخی کلمبیا ریور می‌توان به‌دو آبشار خوش منظره‌رسید که‌در بخش زیرین پل پیاده‌روِ بنسون یک منطقه‌مخصوص افراد ویلچری و همچنین رستوران ها و سرویس های بهداشتی ویژه‌این افراد وجود دارد.
آبشار 620 فوتی این منطقه، مرتفع ترین آبشار ایالت است و پس از مسیر مارپیچی بزرگراه‌موجود در دره‌که‌از نزدیکی پورتلند شروع می‌شود، دومین جاذبه‌این منطقه‌می‌باشد. مناظر دیدنی و قابل دسترس این منطقه‌به‌گورج ختم می‌شود، جائیکه‌در آن عمارت هشت ضلعی ویستا هاوس در منطقه‌ای قوسی شکل واقع شده‌است و چشم اندازی 360 درجه‌ای را در ارتفاعی بالغ بر 700 فوت از بالای رودخانه‌در اختیار گردشگر می‌گذارد.
 
 
 
 
 
 

بازارچه‌خیابانی میونگ دانگ، سئول

از پیاده‌روی در این بازار آسیایی که‌در شهر مدرن سئول احداث شده‌لذت ببرید، بازاری که‌در سراسر شهر از شهرت برخوردار بوده‌و دارای سیستم حمل و نقل عمومی ویژه‌افراد ویلچری و همچنین پیاده‌روهای سنگفرش شده‌است. میونگ دانگ منطقه‌ای مخصوص خرید است که‌در بسیاری از روزها مانع از عبور وسائط نقلیه‌شده‌و غرفه‌های فروش غذا در آن همه‌چیز از کیک ماهی و باربیکیو کره‌ای گرفته‌تا پشمک، بستنی و پانکاکی را در بر می‌گیرد.
 

داگز پالاس، ونیز

بازدید از پل های خوش منظره‌ونیز تنها فعالیتی نیست که‌برای افراد ویلچری لذتبخش باشد:بسیاری از اماکن تاریخی این شهر نیز با ویلچر قابل دسترس هستند. سِیگ بیان نمود که‌"داگز پالاس از نظر من محبوب ترین جاذبه‌گردشگری شهر ونیز است که‌امکان دسترسی آسان به‌آن وجود دارد." جاذبه‌بعدی به‌نام پیازا سان مارکو که‌از شهرت جهانی برخوردار است نیز از امکان دسترسی با ویلچر برخوردار است.
وی افزود:"این قصر یک ورودی مناسب و یک آسانسور دارد که‌شما را به‌طبقات فوقانی انتقال می‌دهد، طبقاتی که‌اتاق های قصر در آن ها قرار گرفته‌اند. بسیاری از این اتاق ها بی نیاز از پا برای وارد شدن بوده‌و برخی هم دارای سطوح شیب دار هستند که‌مسیریابی به‌سمت آن ها را تسهیل می‌نماید. متأسفانه‌با ویلچر نمی توان به‌دفتر فروش بلیط دسترسی داشت، بنابراین به‌شخص دیگری برای خرید بلیط نیاز خواهید داشت. همچنین، اسلحه‌خانه‌و پل آهکی فقط از طریق راه‌پله‌قابل دسترس هستند."
 
 
 

صخره‌های کانادایی، کانادا

کوهنوردی (با پا) تنها روش برای دیدن رشته‌کوه‌های گسترش یافته‌و عجائب موجود در طبیعت همانند دریاچه‌یخی بانف نیست. برنامه‌"تجربه‌قطار لوکس برای کوهنوردان"، فرصتی خوب برای افراد ویلچری است تا چشم اندازها، رودخانه‌ها و قله‌ها را از درون قطارهای مخصوص که‌دارای سقف شیشه‌ای هستند، مشاهده‌نمایند.
واگن های چندسطحی مخصوص از بالا تا پایین با ویلچر قابل دسترس هستند و سوار و پیاده‌شدن در تمام ایستگاه‌ها برای مسافرانی که‌نیازمند یاری رسانی هستند، مهیاست. یک مشاور فعال در این برنامه‌می‌تواند پاسخ تمام سوال های موجود در زمینه‌دسترسی پذیری را بدهد و بلیط های ویژه‌مسافت های دور متفاوت هستند، از بازدید از دریاچه‌بانف گرفته‌تا یک مسافرت به‌سواحل سیاتل و همچنین کوهنوردی در صخره‌های کانادایی.
 
 

ورسیلز پالاس، فرانسه

درحالیکه‌تنها بخش هایی از برج ایفل پاریس برای افراد معلول قابلیت دسترسی دارد (دو سطح از سه‌سطح آن می‌توانند پذیرای افراد ویلچری باشند)، تعداد بسیار زیادی از جاذبه‌های گردشگری در داخل "شهر چراغ ها"و اطراف آن وجود دارند که‌با ویلچر می‌توان در آنها حضور داشت، مانند برجسته‌ترین قصر در اروپا یعنی ورسیلز.
هر سه‌ساختمان واقع در این قصر پذیرای افراد ویلچری هستند و شما به‌آسانی می‌توانید تمام طول روز را مشغول گردش در باغ های این قصر باشید. طبقات بالای قصر ورسیلز از طریق آسانسور قابل دسترس هستند و سطوح شیب دار نیز اولین طبقه‌آن را به‌سطح زمین متصل نموده‌است. همچنین تعدادی خودرو ویژه‌بازی گلف مهیا گردیده‌اند که‌گردشگران معلول با قیمت های مناسب می‌توانند آنها را کرایه‌نمایند.
 

ساگرادا فامیلیا، بارسلونا

مهیج ترین مکان در بارسلونا، جاذبه‌ای می‌باشد که‌برای افراد ویلچری نیز قابل دسترس است. کلیسای ساگرادا فامیلیا که‌یکی از ساخته‌های آنتونی گودی است و هنوز هم فعالیت های مربوطه‌در آن پابرجا هستند، یک بنای عظیم هنری است که‌پنجره‌های شیشه‌ای بلند و صنایع سنگی پرقدمت آن، اگرچه‌با هزینه‌های بالا در بخش سطوح شیبدار، ارزش دیدن دارند - البته‌ورودی برای افراد معلول و یک نفر همراه‌رایگان است.
چون این بنا هنوز هم تحت بازسازی قرار دارد، کمی برای افراد ویلچری چالش برانگیز است و نیز امکان حضور در برج های آن برای این دسته‌از گردشگران مهیا نیست. اما طبقه‌اصلی باسیلیکا طبق نظر سِیگ، "هنوز هم جزء بخش هایی است که‌در صورت سفر به‌بارسلونا، حتماً باید از آن بازدیدی به‌عمل آورد. یک ورودی دردسترس در بخش جنوب غربی ساختمان و در قسمت عبادتگاه‌قدیسین واقع شده‌و به‌آسانی می‌توان از طریق تاکسی و یا اتوبوس های ویژه‌به‌کلیسا رسید. (اما) شیب سطوح برای ورود و خروج از سطح پایینی از جمله‌موزه‌نسبتاً تند بوده‌و آسانسوری که‌به‌قسمت برج می‌رود، برای ویلچر مناسب نیست."

 

بیشتر بخوانید

واقعیت جالب روستای مرگ قزوین چیست؟

واقعیت جالب روستای مرگ قزوین چیست؟

کیش در یک نگاه

کیش در یک نگاه

جاذبه های گردشگری سبلان ، بهشتی در قلب اردبیل

جاذبه های گردشگری سبلان ، بهشتی در قلب اردبیل

ارزانترین مقصد گردشگری ایران در عید نوروز 95

ارزانترین مقصد گردشگری ایران در عید نوروز 95

مشهورترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری یزد

مشهورترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری یزد

قوانین خاصی که پیش از سفر به ترکیه بهتر است بدانید

قوانین خاصی که پیش از سفر به ترکیه بهتر است بدانید

سفری به قلعه دیدنی سرخ یا لال قلعه هند

سفری به قلعه دیدنی سرخ یا لال قلعه هند

زیباترین “روستاهای گردشگری” مخصوص زمستان

زیباترین “روستاهای گردشگری” مخصوص زمستان

جاذبه های گردشگری بابلسر مازندران + عکس

جاذبه های گردشگری بابلسر مازندران + عکس

4 آبشار بی نظیر و دیدنی ایران + تصاویر

4 آبشار بی نظیر و دیدنی ایران + تصاویر
مشاهده

مطالب بیشتر در گردشگری

جاذبه های گردشگری کلکته ،شهر کاخ ها

جاذبه های گردشگری کلکته ،شهر کاخ ها

سفر تابستانی خوب با نکته ای که همه باید بدانیم

سفر تابستانی خوب با نکته ای که همه باید بدانیم

تپه های شکلاتی ، جاذبه جذاب گردشگری فیلیپین

تپه های شکلاتی ، جاذبه جذاب گردشگری فیلیپین

زیباترین مقاصد آسیایی برای گردشگری در پاییز 2019

زیباترین مقاصد آسیایی برای گردشگری در پاییز 2019

جاهای دیدنی که بازدید از آنها ممنوع ست !

جاهای دیدنی که بازدید از آنها ممنوع ست !

جاذبه ی گردشگری جالبی به نام کلیسای 100 در

جاذبه ی گردشگری جالبی به نام کلیسای 100 در

روستای عجیب ایستا در طالقان ؛ اینجا همه منتظرن !

روستای عجیب ایستا در طالقان ؛ اینجا همه منتظرن !

گردشگران هنوز این جاهای دیدنی اروپا را کشف نکرده اند

گردشگران هنوز این جاهای دیدنی اروپا را کشف نکرده اند

بهترین و لاکچری ترین “هتل های جهان” + تصاویر

بهترین و لاکچری ترین “هتل های جهان” + تصاویر

اینترنت ناجی گردشگری در ایران

اینترنت ناجی گردشگری در ایران

مطالب مرتبط

حرکت ماهی با ویلچر در خشکی + تصاویر

حرکت ماهی با ویلچر در خشکی + تصاویر

یک برنامه ورزشی مفید برای تناسب اندام ویلچر نشین ها

یک برنامه ورزشی مفید برای تناسب اندام ویلچر نشین ها

راهنمای جامع خرید یک ویلچر خوب و مناسب

راهنمای جامع خرید یک ویلچر خوب و مناسب

جاذبه های گردشگری تبریز

جاذبه های گردشگری تبریز

بازی مهران غفوریان با ویلچر در سریال پنچری

بازی مهران غفوریان با ویلچر در سریال پنچری

ویلچر نشینی مهناز افشار در فیلم گیلدا !

ویلچر نشینی مهناز افشار در فیلم گیلدا !

انتقاد از عاقبت نکیسا در سریال دل

انتقاد از عاقبت نکیسا در سریال دل

گیر افتادن ویلچر زن معلول در آسفالت + تصاویر

گیر افتادن ویلچر زن معلول در آسفالت + تصاویر

صعود معلول ویلچری به قله کوه با کمک دوستش! + تصاویر

صعود معلول ویلچری به قله کوه با کمک دوستش! + تصاویر

10 موجود ناشناخته و وحشتناک استرالیا + تصاویر

10 موجود ناشناخته و وحشتناک استرالیا + تصاویر

جاذبه های دیدنی گردشگری باغ شاهزاده ماهان کرمان

جاذبه های دیدنی گردشگری باغ شاهزاده ماهان کرمان

داستان کوتاه ، پسرک ویلچر نشین

داستان کوتاه ، پسرک ویلچر نشین

جاذبه های گردشگری  که کمتر دیده اید!

جاذبه های گردشگری که کمتر دیده اید!

دیدنی های قشم (10 تا از جذابترین و معروفترین آنها)

دیدنی های قشم (10 تا از جذابترین و معروفترین آنها)

جاذبه گردشگری “غار سهولان” مهاباد

جاذبه گردشگری “غار سهولان” مهاباد

جاذبه گردشگری مشهد که قبل از مرگ باید ببینید

جاذبه گردشگری مشهد که قبل از مرگ باید ببینید

برنامه های کاربردی “مدیریت کارهای روزانه”

برنامه های کاربردی “مدیریت کارهای روزانه”

جاذبه گردشگری “شاه چراغ” شیراز

جاذبه گردشگری “شاه چراغ” شیراز

جاذبه های گردشگری بوداپست مجارستان + تصاویر

جاذبه های گردشگری بوداپست مجارستان + تصاویر

برخی اعضای بدن که می توان بدون آنها زنده ماند!

برخی اعضای بدن که می توان بدون آنها زنده ماند!