در بازار قیمت شکر و روغن کاهش محسوس قیمت برنج اعلام شد

به گزارش خبرگزاری آرانیوس، رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران در خصوص وضعیت کالاهای اولیه در بازار گفت: خوشبختانه در حوزه کالاهای اولیه در بازار مواد غذایی کمبود کالا وجود ندارد و قیمت ها ثابت است. .

رضا کنگری با بیان اینکه مشکل تامین و توزیع شکر حل شده است اظهار داشت: در ماه های اخیر با کمبود شدید شکر مواجه بودیم که باعث شد قیمت هر کیلوگرم از این محصول به 42 هزار تومان افزایش یابد اما خوشبختانه چند روزی است که بار بر دوش بنکداران افتاده است و همکاران ما بین خرده فروشی های شهر اجناس توزیع می کنند و قیمت این اجناس ثابت شده است.

کنگری در ادامه سخنان خود گفت: به اتحادیه شکر عمده فروشی به مبلغ 25 هزار و 500 تومان به اضافه یک درصد ارزش افزوده داده می شود و با قیمت 26 هزار و 800 تومان بین همین اتحادیه ها و اعضای اتحادیه توزیع می کنیم. بانکداران مواد غذایی خرده فروشی ما باید با قیمت مصوب 28 هزار تن بین مصرف کنندگان نهایی توزیع شود.

قیمت گوشت و مرغ سه برابر شد!

این گفت وگوها در حالی صورت می گیرد که چند روز پیش علی ریزو پیمان پاک، معاونت بازرگانی و تنظیم بازار وزیر جهاد کشاورزی از واردات 3 فروند کشتی شکر برای تنظیم بازار این کالا خبر داده بود. کنگری در خصوص تاثیر این میزان واردات بر بازار شکر گفت: باری که اکنون توزیع می کنیم بار قبلی است و شکر وارداتی هنوز وارد بازار نشده است اما با توزیع محموله های جدید شکر، مشکلات کمبود کالاهای شکری قطعا حل خواهد شد، ما غیر از این فکر می کنیم.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران درباره وضعیت بازار برنج نیز گفت: قیمت برنج در 20 روز گذشته به شدت کاهش یافته و افت قیمت به 40 تا 45 درصد رسیده است.

کنگری با بیان اینکه اکنون قیمت برنج تثبیت شده است، گفت: برنج ایرانی تازه که برنج هاشمی است در عمده فروشی ها 85 تا 90 هزار تومان و برنج پرمحصول 37 تا 45 هزار تومان قیمت دارد. قیمت برنج کهنه از 75 تا 85 هزار تومان است که این قیمت ها با احتساب هزینه های حمل و نقل، انبارداری و سود سوپرمارکت ها بین 15 تا 20 درصد به دست مصرف کنندگان می رسد.

این مسئول اتحادیه در مورد قیمت برنج وارداتی نیز گفت: قیمت برنج هندی به دلیل ممنوعیت واردات در حال افزایش بود و حتی در برخی برندها تا 56 هزار تومان افزایش یافت اما اکنون برنج دولتی هند به GTC رسیده است. و بس از فردا توزیع می شود شروع می شود و این محصول را با قیمت قبلی یعنی 35 هزار تومان به آخرین مصرف کننده تحویل می دهیم.

کنگری در خصوص قیمت برنج پاکستانی نیز افزود: با توجه به کاهش شدید قیمت برنج ایرانی، بازار برنج پاکستانی راکد بوده و قیمت آن افزایش و کاهش نداشته است و قیمت آن در محدوده قبلی قرار دارد. از 50000 تومان.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی استان تهران درباره وضعیت بازار نفت گفت: بازار نفت به دلیل وجود زیاد در بازار راکد است. پس از کاهش 15 درصدی که حدود 20 روز پیش اجرا شد، تغییر چندانی نکرده و ثابت مانده است.

کنگری درباره بازار چای نیز اظهار کرد: در بازار چای از آنجایی که هنوز واردات جدید توسعه نیافته و قیمت جدید آن اعلام نشده است، با همان قیمت قدیم توزیع می شود و نیم کیلو چای خارجی 250 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی افزایش قیمت چای را در آینده نزدیک پیش بینی کرد: واردات چای قبلا 28 هزار و 500 سامانی بوده و در صورت واردات 42 هزار و 200 سامانی خواهد بود. مه.. شاهد افزایش قیمت این محصول هستیم.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما