تصمیمات مجلس در مورد توسعه گردشگری داخلی و افزایش جذب گردشگران خارجی

در جلسه صبح امروز (یکشنبه) شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه هفتم این لایحه، نمایندگان شورای اسلامی با تصویب بند «الف» ماده 83 این طرح موافقت کردند.

ماده 83 – به منظور توسعه گردشگری داخلی و افزایش جذب گردشگران خارجی و همچنین حفاظت از میراث فرهنگی کشور و نیز توسعه و ترویج صنایع دستی اقدامات زیر انجام می شود: اولی و ضوابط و مقررات. مقررات صنعت آنها از شمول قوانین اتحادیه کارگری مستثنی شده است. به منظور وحدت، یکسان سازی و یکسان سازی تشکل های حرفه ای در حوزه گردشگری و صنایع دستی، آیین نامه اجرایی موضوع این بند در مورد نحوه تشکیلات، مدیریت، فعالیت و آموزش و اختیارات اعضای این تشکل ها و غیردولتی است. مسایل استقلال قابل تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع عامیانه به آنها محول می شود و پس از گذشت شش ماه از اعتبار این قانون به تصویب هیأت وزیران می رسد.

2- یارانه ها و منابع مالی در چارچوب بودجه سنواتی و مزایای مالیاتی و پرداختی برای مؤسسات حمل و نقل و گردشگری ایران در چارچوب قوانین مربوطه تأمین می شود.

3- زیرساخت های مورد نیاز مناطق گردشگری از قبیل راه، خدمات و اقامتگاه، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در سرمایه گذاری، ارائه تسهیلات ارزان قیمت و سایر اقدامات حمایتی در قالب بودجه سالانه ایجاد می شود.

4- اشخاص حقوقی فعال در زمینه گردشگری و صنایع دستی باید مجوز لازم را از سازمان های مربوطه اخذ نمایند.

5- فرش دستباف و صنایع وابسته نیز مشمول مقررات این بند بوده و امور مربوط همچنان بر عهده وزارت صنعت و معدن می باشد.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
handcarpetirbetmajicمعلمانبازار پوشاک، قیمت پوشاک، ایران، واردات پوشاکشهرهای هوشمند، تحقیقات استراتژیک، انسان گراییسیستم ارزی، موسسه مطالعات استراتژیک، اطلاعات بازاردانشگاه، دانشگاه بوعلی سینو، مرکز مشاوره و سلامت، مشاوره دانشجوییبازدید از کارگاه گنبد امام حسین علیه السلام در کرمانبرنامه هفتم جذب گردشگرافزایش دستمزد کارگران